[MOC] Hotel i klub nocny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Hotel i klub nocny

#1 Post autor: crises »

Rozebrałem Cafe Corner i klocki nie chciały mi się zmieścić do pudełek. No to trzeba było je jakoś zagospodarować. Najpierw powstał niebieski hotel, a potem czerwony klub zabaw frywolnych. Oba w konwencji modułowej i oba to tzw. "plomby".
Obrazek Obrazek
W hotelu są zielone zasłony, klubik ma okno wystawowe z tancerką (i niespodzianką). I właściwie to tyle.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na tyłach też coś się dzieje.
Obrazek
Galeria jak już ocenzurują.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Hahaha, świetny pomysł :D I ta czerwień...
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#3 Post autor: martinbb »

Normalnie tyle kolorów :D Cepelia ;)
Witryna pierwsza klasa!

Ale co tam robi Batman? ;)
Inspired by NavySEALs

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Podoba mi się napis Show tonite, zasłony.Baldachim tez wyglada ślicznie

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

martinbb pisze:Ale co tam robi Batman? ;)
Każdy lubi jakiś fetysz no nie ? xD
No No świetna kamieniczka pomysł genialny ale jakoś nie przepadam za kamienicami :(
I dach czerwonej mi się nie podoba lepiej jakby był cały ciemno czerwony :)
Cb1100RR

Kaczor

#6 Post autor: Kaczor »

Heh, amsterdamskie klimaty ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

W I klasie gimnazjum bylem na wymianie w Holandii. Jednego dnia bylismy w Amsterdamie i pol dnia szukalismy z kumplami dzielnicy czerwonych latarnii, oczywiscie nie znalezlismy ;)
Ta kamieniczka w czerwieni przypomniala mi o tej akcji. Brakuje tu z amsterdamskich klimatow wielkiej katarynki i jakiegos kanalu ;]

Bramkarz w klubie dla doroslych fajnie dobrany, taki goryl w ciemnych okularach i z tona zelu pasuje na bramke ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

crises

#8 Post autor: crises »

Kubrick pisze:W I klasie gimnazjum bylem na wymianie w Holandii. Jednego dnia bylismy w Amsterdamie i pol dnia szukalismy z kumplami dzielnicy czerwonych latarnii, oczywiscie nie znalezlismy ;)
I wcale Wam się nie dziwię. Kilka razy tamtędy przechodziłem w dzień i w życiu bym nie powiedział, że to jest właśnie miejsce zabaw i uciech wszelakich. Co innego po zmroku...

PS. Treść postu doskonale zgrała się z jego numerem :>
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 21:22 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

pol dnia szukalismy z kumplami dzielnicy czerwonych latarnii
Cóż można powiedzieć... nie w dzień, tylko nie w dzień!!!!!!!!!!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Ale przy bardziej szczegółowych oględzinach dostrzegam trochę niedoróbek.
Bardzo dobry parter. Świetnie dobrane ludziki. Pomysł z tancerką w oknie powalił mnie.
Ale im wyżej tym gorzej. Tak jakbyś w miarę budowania tracił zapał i śpieszył się, żeby skończyć.
Okna czerwonej kamieniczki mają za dużo białego. Lepsze byłyby np czarne futryny i białe okna, albo na odwrót. Ale to drobiazg.
W niebieskim te ozdóbki (ładne same w sobie) zaczynają się za nisko. Zajmują całe drugie piętro i jest tam tylko małe okienko. A przecież to hotel - każde miejsce trzeba wykorzystać. Mogłeś więc dać tu jeszcze okna (nie aż tak wysokie jak piętro niżej) a ozdóbki dać na wysokości dachu.
W czerwonym zrobiłeś dach mansardowy, a taki dach był stosowany nie dla ozdoby, ale by mógł pomieścić mansardę, czyli pokój na poddaszu. No a jak jest pokój to przydałoby się okno. Mogłeś je zrobić nad tą wystającą częścią (z tancerką) i wtedy nie musiałbyś kombinować jak dach znad wystającej części zrównać z resztą dachu.
No i same dachy. Strasznie tu pusto. A jest sporo rzeczy, które na dachu powinny być (kominy, wentylatory, anteny), lub mogłyby być (ptaki, koty, kominiarze, samobójcy...).
Trochę pomarudziłem, ale to w szczytnym celu, żeby twoje prace były jeszcze lepsze.

crises

#11 Post autor: crises »

martinbb pisze:Normalnie tyle kolorów :D Cepelia ;)
Żebyś widział boki domu uciech. Tam to jest dopiero kolorystyczna psychodelia.
martinbb pisze:Ale co tam robi Batman? ;)
Jak to Batman - uprząta miasto ze śmieci ;)
Robson1903 pisze:I dach czerwonej mi się nie podoba lepiej jakby był cały ciemno czerwony :)
Jakoś na żywo mi to nie pasowało, ale widzę, że na fotkach cały czerwony nie wyglądałby tak źle. Może następnym razem.
zgrredek pisze:Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Ale przy bardziej szczegółowych oględzinach dostrzegam trochę niedoróbek. (...) Ale im wyżej tym gorzej. Tak jakbyś w miarę budowania tracił zapał i śpieszył się, żeby skończyć.
To nawet nie kwestia pośpiechu, ale dachy jakoś mi nie leżą. Chyba muszę zrobić mały wywiad w terenie.
Co do reszt Twoich, zgrredku, rad - masz rację. Na początku założyłem sobie, zę zbuduję maksymalnie jedno piętro i dlatego u góry nie ma okien. Muszę zerknąć, czy moje zapasy stolarki pozwolą na jakieś korekty, ale obawiam się, że może być ciężko. Z gadżetami na dachu powinienem dać sobie radę.

Dzięki za konstruktywną krytykę i za życzliwe komentarze również :-)

Refleksja: tak na dobrą sprawę, to można by budować tylko fasady i dachy. Po co boczne ściany? Idzie na nie ogromna masa klocków, a i tak na zdjęciach tego nie widać.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#12 Post autor: Robson »

Kubrick pisze:z tona zelu
Kubrick coś masz do tony żelu xD - nie szukaj mi pracy co xD
Cb1100RR

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Ufff... doszedłem do stanu używalności, więc spróbuję trochę w miarę konstruktywnie pokrytykować :)

Podoba mi się czerwono-czarny fragment dachu. Lecz i tak wszystko powyżej pierwszego gzymsu jest słabe i nieciekawe.

Bardzo mi się podobają zielone okienka hotelu z zasłonami czy czym tam w środku. Panienka w gablocie jest bardzo celnym elementem. Fajnie że gablota i reszta nad nią przechodzi kawałek na skos. Fragment gzymsu nad owym skosem przydałoby się trochę zgrabniej wymodelować.
Skoro to Red Light District, to stanowczo za mało tam życia, parę panienek na ulicy dodałoby kolorytu. Ale czego najbardziej tam brakuje to rowerów. Gdybyś wrzucił np. trzy, to przy tak małej powierzchni stanowiłyby bardzo silną sugestię co do lokalizacji budynków.
Obydwu domkom lepiej by zrobiła osobna prezentacja. Poza ewentualnymi pinami nic ich nie łączy.

Nie uważasz że ten kruk wygrzebujący śmieci z fajansu jest nieco za duży w stosunku do ludzików?

A w ogóle to nie podoba mi się że mnie (no, w pewien sposób) ubiegłeś!!! Gdzieś mi się próbuje wykluć Amsterdamska kamieniczka z czymś na dole, ale nie będzie to burdel :)
\/1 ______________

crises

#14 Post autor: crises »

V1 pisze:Skoro to Red Light District, to stanowczo za mało tam życia, parę panienek na ulicy dodałoby kolorytu. Ale czego najbardziej tam brakuje to rowerów.
To nie jest amsterdamska Red Light District, rowery by nie pasowały.
V1 pisze:Nie uważasz że ten kruk wygrzebujący śmieci z fajansu jest nieco za duży w stosunku do ludzików?
Kruk? Raczej nietoperz...
V1 pisze:Gdzieś mi się próbuje wykluć Amsterdamska kamieniczka z czymś na dole, ale nie będzie to burdel :)
Jak nie burdel, to "kofi szop". Innej opcji nie widzę ;)

ODPOWIEDZ