[MOC] Odrzutowy fotel Wan-Hu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

[MOC] Odrzutowy fotel Wan-Hu

#1 Post autor: nori »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7476]Temat zlecenia czwartego[/URL]
Cytat:
Pokazac pojazd latajacy zdolny do przewiezienia min. 10 ludzi lub 1000 kg ladunku na odleglosc min. 1000km.
Fantasy: min. 1 osobe lub 100 kg ladunku na odleglosc min. 20 km.
Premia +2 punkty
Fantasy: zabroniony jest naped magiczny i "potworny" tzn. pojazd nie moze byc zbudowany na bazie smoka czy innej potwory.


Napęd odrzutowy nie jest zabroniony w Fantasy, dodatkowo nawet można załapać się na premię, wobec tego przedstawiam:

Odrzutowy fotel Wan-Hu

Obrazek

UWAGA ! Poniższy opis opiera się na faktach !

W Chińskich kronikach można napotkać zapiski o wielkim wynalazcy Wan-Hu żyjącym na przełomie XV i XVI wieku, który do fotela przytwierdził 47 bambusowych rur wypełnionych prochem. W tym prostym i niebezpiecznym pojeździe latającym do sterowania służyły dwa latawce które ów wynalazca dzierżył w dłoniach.

Obrazek

Podobno na tym wehikule zbił się aż do gwiazd, co pozwala nadać mu miano pierwszego astronauty. Jednak niektóre zapiski stwierdzają że po podpaleniu prochu nastąpił wybuch, a gdy dym opadł, nie było śladu ani po pojeździe ani po Chińskim wynalazcy...

Obrazek

Dla upamiętnienia tegoż zdarzenia jeden z kraterów na księżycu NASA nazwała Wan-Hoo.

A oto i nasz wynalazca na chwilę przed startem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już w przestworzach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co najlepiej obrazuje to zdjęcie:

Obrazek

Chyba wszyscy przy obecnym etapie BTT narzekają na brak czasu, niestety nie będę tu wyjątkiem. Bałem się że w ogóle nie zdążę nic przygotować, jednak udało mi się sklecić taką małą pierdółkę. Mam nadzieję że chociaż trochę się spodoba.

źródła: Wikipedia, artykuł Jerzego Gracza "Starożytni lotnicy zza chińskiego muru", Biography Base, NationMaster Encyclopedia.

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 21:24 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#2 Post autor: Henio »

Przypomniała mi się scena z "Kung Fu Pand'y" ;D

Niewiem dlaczego ale czegoś mi tu brakuje, jakoś tak ubogo.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Pomysł ciekawy, fajnie wykonany fotel. Sceneria trochę uboga w roślinki.
Why so serious?

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Bardzo fajny pomysł (zgapa, zgapa :P) i wykonanie jedyne do czego moge się przyczepić to budowa tronu- patyczkowe naramieniki i oparcie tronu mogły byc masywniejsze.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

Henio pisze:Przypomniała mi się scena z "Kung Fu Pand'y"
Nie oglądałem ;-(
grevious27 pisze:Sceneria trochę uboga w roślinki.
W sumie to pojazd jest tematem zadania, dlatego też nie chciałem zbyt bardzo "inwestować" w scenerię. Miała być prosta i pokazać tylko to co najważniejsze.
lordofdragonss pisze:jedyne do czego moge się przyczepić to budowa tronu- patyczkowe naramieniki i oparcie tronu mogły byc masywniejsze.
Tu mogę się wytłumaczyć że fotel musiał być dość lekki by przebyć odpowiedni dystans ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Two-Faced

#6 Post autor: Two-Faced »

"Odrzutowy fotel Wan - Hu" niesamowicie kozacko to brzmi :D fajne te kolorowe bambusy z tyłu i pierwsza fotka cudowna, oddaje klimat Chin.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Świetne! mimo drobnych niedostatków to jedna z najciekawszych rzeczy, jakie ostatnio widziałem :) Podobają mi się kolorowe rakiety i najbardziej ostatnie zdjęcie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

Praca nieskomplikowana, ale pomysłowo :) o Wan-Hoo coś kiedyś słyszałem, ale było to na zasadzie ciekawostki :)

...ostatnie zdjęcie wyszło super :) ...

ODPOWIEDZ