[MOC] Myśliwiec przechwytujący Zaria

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Myśliwiec przechwytujący Zaria

#1 Post autor: Jerac »

Zaria to nieco inne podejście do problemu myśliwca przechwytującego. Zamiast klasycznego możliwie lekkiego kadłuba, potężnych silników oraz tylko podstawowego uzbrojenia, konkuruje ona masą z co mniejszymi myśliwcami ciężkimi. Jest to spowodowane użyciem trzech gigantycznych jak na standard myśliwca silników oraz potężnych generatorów koniecznych aby zasilić całą tą trójkę smoków w energię. Ponadto jednym z zalożeń była możliwość efektywnego operowania w atmosferze, co wymusiło bardzo opływową sylwetkę. Szybko okazało się że ta koncepcja ma sporo zalet i sporo poważnych wad. Przyspieszenie Zarii jest praktycznie niezrównane, ale ze względu na charakterystyczny, bardzo spłaszczony kształt myśliwiec bardzo niechętnie kładzie się na boki, co wymusza nietypowy styl walki kołowej. Ponadto, o ile z przodu czy z boku profil celu jest zredukowany do minimum, każdy atakujący od góry bądź od spodu ma całą Zarię jak na dłoni i trafienie jej nie będzie sprawiać większych problemów niż trafienie regularnego bombowca.

Jeśli chodzi o model sam w sobie, jest stosunkowo prosty i przynajmniej jak na moje (nowe) standardy - całkiem wytrzymały. Boczne silniki są zamocowane do kadłuba liftarmami, i spokojnie można chwycić i podnieść model za jeden z nich. Pewnie, trochę skrzypi, a jak mocniej je wytarmosić w końcu coś odpuści (z reguły duże skosy 10x3 które pełnią rolę bezpieczników - jak odpadną, skrzydła opadają luźno). Podwozie jest, wnętrze kokpitu też, o i nawet się otwiera. Mam więc tam funkcję! :D

Nie znajdziecie tutaj żadnych cudownych technik czy innych ciekawostek - tym razem po prostu stateczek czysto 4fun.

Obrazek
Obrazek

Pozostałe zdjęcia:
Ogólne: 1 2 3 4 5 6 7 8
Podwozie, spód, etc: 9 10 11 12 13 14 15
Kokpit: 16 17 18

Galeria będzie tu
Ostatnio zmieniony 2008-11-04, 15:39 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Jak zwykle rewelacyjne fotki :)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Ciekawy myśliwiec, dobre kolory. Nie wiem czemu przypomina mi Y-winga tylko odwróconego :P Bardzo podoba mi sie tył.
Ostatnio zmieniony 2008-11-04, 16:43 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Mnie się kojarzy z pojazdem, którym młody Anakin wygrał wyścigi
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Chciałbym budować na takim poziomie jak to nazwałeś "4fun" ;)
Nie mam się do czego przyczepić, no może:
- musi trochę gostkowi fujać w kokpicie ;)
- za mało PF'ów w środku ;)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Jerac pisze:Nie znajdziecie tutaj żadnych cudownych technik czy innych ciekawostek - tym razem po prostu stateczek czysto 4fun.
Jak już coś jest standardowo budowane to już musi być "czysto 4fun"... co za czasy ;)
Jerac pisze:Podwozie jest, wnętrze kokpitu też, o i nawet się otwiera. Mam więc tam funkcję! :D
Dużo tych funkcji ;)

Statek bardzo fajny, dopracowany, i mimo że jak sam piszesz nie ma tu cudownych technik, to ma tyle szczegółów że w sam raz ładnie wszystko się komponuje... kształt z góry bardzo mi się podoba, ale z boku mniej...
I zastanawiam się jakby wyglądał gdyby te dwie długie przednie części były wsunięte do tyłu o np. całą swoją długość (lub przynajmniej sporo)?

Bardzo dawno statku żadnego nie zbudowałem, jak patrzę na ten Twój to bardzo nachodzi mnie na to ochota :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wysunięciem. Czy mógłbyś sporządzić jakiś prosty szkic?

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Jerac, chyba chodzi o to by boczne "skrzydła" przesunąć do tyłu, by były równolegle z korpusem myśliwca... "Chyba" :D
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Tak jak martinbb pisze - mniej więcej o to mi chodziło, myślę że wtedy byłby zgrabniejszy... niestety czas na szkic będę miał dopiero późnym wieczorem :/

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Może... ale to miał być taki niby podracer :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Jerac pisze:Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wysunięciem. Czy mógłbyś sporządzić jakiś prosty szkic?
eh, nie wyszło mi to za fajnie - chyba za bardzo ciasno przykleiłem te dwa przednie 'skrzydła', ale i tak jest pogląd jakby to wyglądało ;)
Widać przynajmniej że z góry oryginał wygląda sporo lepiej ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

No, to jest pomysł na całkiem inny statek - tylko potrzebny jest tutaj zupełnie inny środkowy kadłub ;>

ODPOWIEDZ