[MOC] Kareta więzienna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Wilk

[MOC] Kareta więzienna

#1 Post autor: Wilk »

Kareta powstała spontanicznie pewnego wieczora i od tej chwili stała na półce i czekala aż zdecyduję się ja tutaj publikować:)

MOC malutki więc i opisu niewiele. Z założenia miał przedstawiać rycerzy transportujących schwytanego orka, myślę że udało mi się to przedstawić:) Patrząc na niego teraz wprowadziłbym w nim kilka zmian jednak nie pozwala mi na to moj zasób klocków, a szkoda.

No ale koniec gadanie, niech przemówi zdjęcie i galeria.

Obrazek

Galeria

Proszę o obiektywne komentarze i porady oraz przepraszam za jakość zdjęć. Nie jestem fotografem i nie dysponuje jakimś specjalnie dobrym sprzętem:(

Poprawiłem rozmiar zdjęć w galerii, myślę że teraz powinno być dobrze.
Ostatnio zmieniony 2008-11-05, 18:59 przez Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Hmmm....Szczerze mówiąc ciężko mi tu coś ocenić bo zbyt wiele nie ma... Nie potrzebnie woźnica trzyma jeszcze w ręku miecz... Rozumiem brak klocków, ale naprawdę nie dało się jakoś tego rozbudować?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

No, od razu lepiej :)

Na temat całości się nie wypowiem (Castle to nie moje klimaty), ale myślę że sama kareta powinna być łączona ''na sztywno'' (dyszel?) z końmi, a nie za pomocą linek.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Przydało by sie klocki wyczyścić, sama kareta jest prosta i ciekawie połączona z końmi (a po co realizm?). Mnie się podoba, ale bez rewelacji.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

lordofdragonss pisze:(...)sama kareta jest prosta i ciekawie połączona z końmi (a po co realizm?). Mnie się podoba, ale bez rewelacji.
Z tą rewelacją to delikatnie powiedziane :) Ale cóż, każdy od czegoś zaczyna!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Racja, patrząc pod kątem nowego zestawu Lego dla dzieciaków, całkiem słodka i miła dla oka.
Ja gustuję bardziej w realu. Musiałbym czepiać się rycerza na koniu z halabardą, itp... Ale jak wcześniej powiedziałem, inny kąt spojrzenia = inny kąt myślenia :-)

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#7 Post autor: Thangor »

To właściwie nie kareta a klatka na kółkach. Mogła by być trochę dłuższa by więzień nie mógł ze swego więzienia udusić woźnicy :P ale jak na początek nie jest źle ;)
PatrykZ pisze:Musiałbym czepiać się rycerza na koniu z halabardą
Jak by tak chcieć być realistycznym to, to nie jest halabarda a berdysz
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Berdysz ) a ten już całkiem pasuje do rycerza na koniu.

edit dół.

jak dla mnie to jest halabarda
http://www.peeron.com/inv/parts/6123

a to bardziej berdysz
http://www.peeron.com/inv/parts/3848

warto zouważyć że nawet na peeronie to drugie nazywa się battleaxe.
ale oczywiscie w lego wiele rzeczy jest umownych
Ostatnio zmieniony 2008-11-06, 23:26 przez Thangor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#8 Post autor: Iskra »

Jak by tak chcieć być realistycznym to, to nie jest halabarda a berdysz
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Berdysz ) a ten już całkiem pasuje do rycerza na koniu.
No właśnie niebardzo, nawet według źródła które podajesz.

Kareta niezła - faktycznie trochę przypomina firmowe zestawy.
Ostatnio zmieniony 2008-11-07, 12:52 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Jak dla mnie to podłoga jest za nisko. Przednie koła powinny być skrętne i te teoretycznie nawet są, ale nie mają jak skręcić bo podłoga im przeszkadza.
Masz plus za to, że nie skorzystałeś z fabrycznej uprzęży, a sam coś kombinowałeś. Pół plusa odejmuję jednak za to, że nie do końca dobrze Ci to wyszło. Żeby koń był w stanie skręcić kołami potrzebny jest dyszel. A żeby koń wiedział gdzie i kiedy ma skręcić potrzebne są lejce.
Może za bardzo się czepiam, ale pojazdy konne to ostatnio moja obsesja - jak oglądam film to zamiast śledzić akcję, przyglądam się jakie powozy mają zawieszenie i uprząż.

Aaa, zapomniałem wspomnieć o zdjęciach. Lepiej wyglądają zrobione na jednolitym jasnym tle. Arkusz brystolu byłby tu w sam raz.
Ostatnio zmieniony 2008-11-07, 06:29 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

PatrykZ pisze:Musiałbym czepiać się rycerza na koniu z halabardą
Jak by tak chcieć być realistycznym to, to nie jest halabarda a berdysz
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Berdysz ) a ten już całkiem pasuje do rycerza na koniu.

Racja, racja, słuszne spostrzeżenie. Choć polemizuję, ze względu na wczesne niemieckie wzory halabard zbliżone mocno do prostych partyzan. Ale słusznie! Z berdyszem powinien być strzelec moskiewski, albo piechór łanowy JKM Sobieskiego. No gdzie szlachcic z pachołkiem na koniu :-)

ODPOWIEDZ