5618 Troll Warrior

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

5618 Troll Warrior

#1 Post autor: crises »

Obrazek
Recenzja 5618 Troll Warrior

Dane techniczne
Seria: System/Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 19
Liczba figurek: 1
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/5618-1
Cena: MSRP: ? Polskie sklepy: ok. 14 PLN, Allegro: ok. 11-24 PLN

Przedstawiam kolejny z tegorocznych impulsów, który stawiam na równi z czarodziejem pod względem atrakcyjności i przydatności (ze względu na figurkę i zwierzaka).

Opakowanie i instrukcja
Standardowo jak to w impulsach – małe, z dużym kolorowym zdjęciem tytułowym, zdjęciem figurki w skali 1:1 na bocznej ściance i reklamą dwóch dużych zestawów z tyłu. Wciskamy perforowany kawałek i dostajemy się do środka.
Obrazek

Klocki
W środku jeden woreczek z klockami i instrukcja. W książeczce kolejne reklamy i budowa modelu w 5-ciu krokach. Do tego pouczenie, że nie wolno strzelać do żółtych buziek.
Obrazek Obrazek

Model
Budowa zajmuje całe 30 sekund, no może minutę jak się delektować, jednak to co otrzymujemy wynagradza minimalny czas budowy. Przede wszystkim figurka trola (dla mnie to jest ork, ale co tam). Według mnie jest super, a jego wredna buźka przyda się do niejednej winietki. Do tego brązowe nóżki i bardzo fajny (choć paskudnie nakrapiany) hełm. Trol trzyma w ręku ogromny miecz, a na wózku ma do dyspozycji jeszcze dwie dzidy, wszystko w kolorze Pearl Light Gray (kolor i plastik są fuj). Wózek niewielki, ale ma element do strzelania, czyli ładny Dark Red cone nadziany na szare fikuśne klocki, które się w tym roku pokazały:
Obrazek
Element balistyczny uruchamia się prztyczkiem paznokcia. Całość modelu uzupełnia szczurek. Sam w sobie jest bardzo ładny, ale zrobiony jakoś tandetnie. Plastik, z którego jest zrobiony nie umywa się do tego, który został użyty w np. żabkach z Cafe Cornera. Ten „szczurkowy” kolor jest matowy i „mdły”. Jednak zwierzak bardzo fajny.
Obrazek Obrazek

Podsumowanie
To jest impuls, który każdy Castlowiec powinien mieć. Figurka, trzy sztuki broni, hełm i szczurek. Warto kupić. Z tej mordki można zrobić naprawdę paskudną księżniczkę.

Za
  • Figurka
  • Sporo uzbrojenia
  • Szczurek

Przeciw
  • Kolor broni
  • Kiepski plastik, z którego zrobiono szczura
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 10:30 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Nie!! Ja chciałem napisać tą recenzję !! :P ...

... a tak na serio recenzja jest udana i czytelna. Zamierzam niedługo nabyć ten niewielki zestawik. Dzięki Crises, na pewno przyda się twoja recenzja :P

p.s. cena może sięgnąć aż 24 zł ?? toż to rozbój w biały dzień !! :P
Ostatnio zmieniony 2008-07-24, 19:33 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Miły zestaw, na poprawę humoru. Impuls przydatny castlowcom ze względu na trolla. Miejmy nadzieję że jak wyjdzie elf, to dostaniemy podobny impuls :)
Why so serious?

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Jedyne co mnie nie pasuje w tym zestawie to brak tarczy. Mogła byc zamiast tego szczurka. BTW z dwóch takich zestawików mozna śmiało zbudować wózek.

Klocki od pocisku są świetne do robienia innych broni. Wystarczy podpiąć coś u góry i tadah, mamy długa broń.

Jakub

#5 Post autor: Jakub »

Za taką cenę taki zestawik :?:
To chyba nie źle :)
I jeszcze strzela ///...\\\ ładnie i czytelnie napisana recenzja
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

O, a ja nie wiedziałem, że "fikuśny klocek" to jedno, myślałem dotąd, że to po prostu patyczek z nanizanym pinem.

Dzięki za uświadomienie :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Ładna, czytelna recenzja - muszę sobie sprawić parę takich orków by rozbudować swoją armię zombie:)
crises pisze:Ten „szczurkowy” kolor jest matowy i „mdły”
Może się szczurek gdzieś wytarzał? :)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Mikolaj pisze:Może się szczurek gdzieś wytarzał? :)
A może przestraszył się trolla ;)
Why so serious?

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

co za wariaci płacą 24 zł za to? rotfl

dobra recka. Też nie wiem czemu dla nich to troll no ale nieważne niech sobie nazywają jak chcą my i tak wiemy lepiej.

Zestaw fajny, 3 takie zestawy + wieża oblężnicza i ma się już 6 orków.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Fistach pisze:co za wariaci płacą 24 zł za to?
Może ci co kupili już zestaw 7200(final duel I) za 130 zł. i myślą że upolowali okazję.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

5618: Troll Warrior

#11 Post autor: Majek »

Recenzja zestawu 5618 Troll Warrior
Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba figurek: 1
Liczba klocków: 19
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/5618-1
Cena: MSRP: $3.50 Polskie sklepy: 11-14 PLN.

Jako, że dzisiaj w Krośnie otworzony został nowy sklep z klockami, Majek udał się tam w celu sprawdzenia asortymentu. A przy okazji zakupił sobie malutki zestawik. ;)

Opakowanie i instrukcja:
Obrazek
Pudełeczko jest malutkie, standardowe jak na impuls. Na szczęście nie jest większe niż wymagałaby tego ilość klocków jakie się w nim mieszczą. Na przedniej ściance ładny obrazek prezentujący trola/orka, jego wojenny wózeczek i szczura. Na górnej krawędzi możemy zobaczyć jak wygląda ludzik w skali 1:1. Z tyłu reklama zestawów 7094 i 7048. W środku woreczek z klockami i instrukcja.
Obrazek
Instrukcja przedstawia jak złożyć zestaw w 5-ciu krokach. Na odwrocie ponownie reklamy, impulsy na rok 2008 i wyżej wymienione już 2 zestawy.

Klocki:
Obrazek
Klocków jest 19 i zostały wrzucone do jednego woreczka. Główną zaletą tego zestawu jest oczywiście figurka trola.
Obrazek
Wredna mina i "barbarzyński" tors to jego niezaprzeczalne atuty. Jedyne co mi się w nim nie podoba to hełm. Jest za trochę za duży i kojarzy mi się, nie wiem czemu, z serią Space. Jakoś bardziej pasowałby mi tu hełm oznaczony na Peeronie jako x1196. Trol uzbrojony jest w wyszczerbiony miecz (kolor PearlLtGray). Oprócz tego towarzyszy mu szczur, a reszta klocków użyta jest do budowy wózeczka.

Model:
Obrazek
Oto więc jest maszyna, którą trole podbijają ludzkie królestwa. Dwa kółka, dwie włócznie (w kolorze PearlLtGray) i pocisk (nazwy elementów tworzących pocisk brzmią złowrogo: Cone 1 x 1 i Technic Pin 1/2 with Bar 2L). Wózek nie jest skomplikowany, 30-50 sekund i cały zestaw jest gotowy.
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw zdecydowanie uważam za udany. Decyduje o tym przede wszystkim figurka, ale także to, że otrzymujemy trzy sztuki broni i szczura. Jego bawialność również nie powinna nikogo zawieść (bawialność zestawu nie gryzonia) ;) .
Podsumuję to co najważniejsze dla mnie:
Za
  • figurka,
  • broń,
  • szczur,

Przeciw
  • hełm trola,
  • w sumie zamiast szczura mogłaby być tarcza,
  • ani jednej zapasowej części.


Obrazek

P.S. Moja pierwsza recenzja. ;)
~Majek
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Czy jest sens w robieniu DWÓCH recenzji tak małego zestawu?
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6882

Edit: Nori, w sumie racja :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-08, 20:12 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#13 Post autor: nori »

Sens jak najbardziej jest. Recenzji nigdy za mało.
Jednak kolejne recenzje zestawów już zrecenzowanych, proszę podpinać do już istniejących.
Ostatnio zmieniony 2008-11-08, 20:12 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#14 Post autor: bartek_mi »

zachecony recenzja Majka i ja skrobne swoja opinie, szczegolnie, ze mam zupelnie inne refleksje

zestawik nabylem "przy okazji" zeby nagrodzic real za spore stoisko klockowe (po wielu miesiacach biedy)

jak na impuls zestaw jest prymitywny - nie ma tego czaru i magii co chociazby betoniarka czy smieciarz. zestaw z czarnoksieznikiem oceniam o 3 poziomy wyzej :).
wyrzutnia zrobiona na sile - lepszy by byl sam wozek z jakims towarem. nie podoba mi sie miecz - komiksowo maswny i wielki.
plusy to szczur/myszon i zielone rece trolla (moga sie przydac).

moze ma to sens dla osobnikow budujacych troll-armie. dla mnie najslabszy impuls sezonu.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#15 Post autor: Majek »

Jednak kolejne recenzje zestawów już zrecenzowanych, proszę podpinać do już istniejących.
Będę wiedział na przyszłość. :)
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

ODPOWIEDZ