[MOC] Flamboyant HotRod

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Flamboyant HotRod

#1 Post autor: Sariel »

Jeszcze jeden z tych okropnych, strasznych HotRodów :P

Flamboyant HotRod

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 50 s / szer. 29 s / wys. 20 s
Waga: 1.68 kg
Zawieszenie: pełne niezależne
Napęd: na tył silnikiem PF Medium przez 2-biegową manualną skrzynię biegów i nowy dyferencjał
Inne: otwierane drzwi, regulowane fotele, atrapa silnika V12, przednie i tylne światła

Odpoczęliście trochę od moich MOCy, więc pozwólcie że znów Was pomęczę ;) Tym razem delikatnie - wykluwał mi się od dawna pomysł na prostego HotRoda, i nabrał kształtów kiedy trafiłem na takie cudo:

Obrazek

Spodobała mi się prosta sylwetka tego HR, pozbawiona udziwnień, krótka i zwarta bryła z delikatnymi zaokrągleniami. Dążyłem do przełożenia tego na klocki, nawet kosztem bajerów technicznych - zrezygnowałem więc po drodze m.in. z działającej kierownicy, żeby nie komplikować niepotrzebnie konstrukcji. Przy okazji pobawiłem się troszeczkę kolorami - różne odcienie czerwieni i pomarańczu łączy się tak fajnie, że aż żałuję że nie mam więcej klocków w takich kolorach. Starałem się też, żeby nadwozie wyglądało na pocięte, co jest cechą charakterystyczną HR.

Obrazek

Jak HR wygląda to widać na zdjęciach, technicznie nie jest skomplikowany. Przednie zawieszenie w całości korzysta z części z 8448 w nieco innym, bardziej płaskim układzie. Z tyłu znalazł się dyferencjał nowego typu napędzany eksperymentalnie zębatką z12 (tak, tym badziewiem - nie uwierzycie, ale na tym dyfrze nawet ona nie przeskakuje, nawet kiedy model najedzie na taką przeszkodę że zatrzymuje się silnik). Dyfer to jedyna nowość z tyłu, tylne zawieszenie korzysta bowiem z liftarmowych wahaczy jak w zestawie 8448. Napęd i skręt (ze sprzęgłem) realizują dwa silniki PF Medium - ich użycie pozwoliło na zmieszczenie całej mechaniki w 3 studach wysokości, tak że praktycznie całe bebechy HotRoda mieszczą się w jego podłodze. Napęd trafia na tył przez prostą skrzynię biegów w układzie driving ring + z16 + dyferencjał. Atrapa silnika także bierze napęd ze skrzyni, ale tradycyjnie robi to w sposób realistyczny - tzn. pracuje z tą samą prędkością na obu biegach, jak również na luzie. Drzwi kierowcy i pasażera otwierają się, nachylenie foteli można regulować. Pomiędzy fotelami zmieścił się odbiornik IR, a za tylną osią - battery box.

Obrazek

Galeria

Zdjęcia na zachętę:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cXFbHjXByfU[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 22:51 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#2 Post autor: SeezSQ »

Myślę że nikogo nie będą nudzić Hot Rody w Twoim wykonaniu..
na zdjęciach nie prezentuje się tak dobrze jak na filmie! Zmienił bym tylko grill.. ma idealny kształt, ale brakuje mi tu zębów.
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Sariel pisze:Jeszcze jeden z tych okropnych, strasznych HotRodów :P
Ten akurat jest ciekawy i nawet niestraszny ;)

galeria niedostępna... od spodu żadnego zdjęcia nie dałeś, a tam pewnie najciekawiej jest :)
Czy ten hotrod w oryginale taki pudełkowaty z przodu jest od środka (tzn płaska ściana obok kierownicy)?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Galeria jest już dostępna. Jak oryginalny HR wygląda w środku, tego niestety nie wiem, bo nie widziałem.
Proszę, zdjęcie od spodu. Raczej nic tajemniczego tam nie ma:

Obrazek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Mam jedne zasadnicze pytanie... Czemu w ogóle nie zbudowałeś grila? Gdybyś zbudował porządny szary grill to wyglądało by o wiele lepiej. W tej chwili będzie lepiej jeśli zdemontujesz to coś z przodu...

Z12 nie przeskakuje, bo użyłeś do napędu jednego, małego, biednego PF medium...
Mam nadzieje, że Twój następny hotrod przekroczy granice 10km/h i wtedy naprawdę zobaczymy, jak sprawuje się skrzynia biegów i zawieszenie.


Trochę krytyki nie zaszkodzi. :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-01-03, 18:23 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Panowie, jedno zasadnicze pytanie - a jak wyobrażacie sobie wstawienie jakiegokolwiek grilla w maskę o takim kształcie?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Np. mozna go uksztaltowac z cienkich liftarmow roznej dlugosci osadzonych na pinach/osiach, albo z waskich (jasnoszarych) plytek polaczonych (czarnymi) round plate'ami, jest na pewno sporo sposobow, ale te dwa przecwiczylem.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Za wolny :D... Plus za brak dzikiej muzyki w filmie, chociaż do tego bardziej by pasowalo niz do jakichs dzwigow... Karoseria jako taka... Roadstery maja inny tylek. Ale w koncu to Billet, nie powinienem sie nawet wypowiadac bo nie moj dzial.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Ależ MZ, tu każdy dział jest Twój ;) Dziękuję za opinię, jest wolny, to fakt - ma tylko PF Mediuma do napędu, a trochę waży. Powiedzmy, że osiągi nie były tu na pierwszym miejscu :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#10 Post autor: TT »

Sariel pisze:Powiedzmy, że osiągi nie były tu na pierwszym miejscu :)
A w tym dziale powinny...
Pozdrawiam,
Tomek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Bardzo ciekawy model! Trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem korzystnie, osobiście uważam, że przedni grill wcale nie musi być wypełniony i podoba mi się właśnie taki jak jest, jeśli jednak udałoby Ci się w przyszłości wykombinować kilka poprzeczek efekt mimo wszystko z pewnością będzie lepszy.
Ciekawie wymodelowany silnik no i ta kolorystyka jak najbardziej na plus.
Tył HR sprawia wrażenie dość masywnego, zastanawiam się, czy nie można by było wymodelować tu jakiegoś delikatnego zderzaka w postaci dwóch rurek po bokach poniżej tylnych świateł, no ale to oczywiście tylko moje własne pomysły, zapewne taki efekt jaki zaprezentowałeś był zamierzony, więc nie ma o czym dyskutować.
Myślę że model całkiem przyzwoicie prezentowałby się na półce, na co poparciem z pewnością będzie fakt iż priorytetem nie były dla Ciebie osiągi.
Reasumując - dobra robota!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#12 Post autor: OmenGda »

jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcie, to wiedziałem, że to Sariel zrobił :)
brakuje mi tylko bardzo dokładniejszej chłodnicy i dodatków chromu :)
ogólnie jak na mój gust 5/6
pozdrawiam i gratulacje
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#13 Post autor: stpman »

Jak zwykle od strony technicznej nie bardzo można się przyczepić dlatego przejdę od razu do tego co mi się nie podoba. Po pierwsze jak tylko zobaczyłem ten model to pomyślałem sobie "ej, co tu robi ta tarcza z przodu?!" potem dopiero przyszła refleksja, że to może być atrapa chłodnicy. Ten element powinieneś bardziej dopracować, albo... USUNĄĆ!
Po drugie tylna część karoserii wygląda jak kredens mojej prababci... ja rozumiem, że to hot rod, ale bez przesady:P A po trzecie i zarazem ostatnie, to wnętrze jest nieco ubogie. Takie jakieś płaskie, jakby narysowane na kartce a nie wykonane z klocków.

Na plus zasługują ładne i stylowe fotele(czemu siedzisko nie jest dwukolorowe jak oparcie?), bardzo dobrze wykonany przód(czytaj silnik i zawieszenie), wszystko wygląda ładnie i widać, że jest przemyślane (wyjątek: "tarcza":)

P.S czemu nie stosujesz już tablicy rejestracyjnej "LT 8448"???
Ostatnio zmieniony 2008-11-13, 23:27 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Bo mam nową, unikalniejszą z 8297, więc trzeba się trochę polansować ;)

ODPOWIEDZ