[MOC] SandRail

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

aro_kal pisze:pomysł może tak, ale zielona oś to chyba Ci się za nisko narysowała
O psiakrew, racja, poprawiam. A video z tą skrzynią to już kiedyś zrobiłem:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uhn8V9zESs8[/youtube]

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#17 Post autor: Pietruch »

Sariel możesz dodać jeden wahacz na środku mostu, tak jak tutaj: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1809276 i powiesz nam czy coś to dało. :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-23, 23:21 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#18 Post autor: Hezar »

Kolejny projekt Sariela i znowu duże, jak najbardziej pozytywne zaskoczenie, przede wszystkim jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne.
Jako początkujący AFOL niektóre konstrukcje widzę po raz pierwszy w życiu - ot, proszę - oś pływająca.
Po bliższym zaznajomieniu się z opisem i przeanalizowaniu dość dokładnych zdjęć muszę przyznać, iż rozwiązanie jest wręcz fenomenalne i niesamowicie pomysłowe. Nie trzeba filmu by oczami wyobraźni zobaczyć jak to wszystko pracuje, a zdjęcia jedynie potwierdzają to stwierdzenie.
Skrzynia biegów też prezentuje się bardzo korzystnie - odpowiednio zróżnicowane przełożenia w przód i w tył urozmaicają funkcjonalność modelu, co tylko podnosi jego punktację.
Jeżeli chodzi o wygląd, to nie wiem, ale chyba jestem ślepy albo chory, bo uroda tego "dziwoląga" wcale mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie ;)

Pozdrawiam! (:

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Dzięki. Pietruch_15, dodanie tego wachacza nie pozwoliłoby osi się przekręcać, bo w tej chwili robi to wzdłuż osi wału napędowego. Ale jakby dodać drugiego kardana na wale, to już powinno działać.
Po dokładnym zastanowieniu zgadzam się oczywiście, że bez wału to zawieszenie się rozpadnie, ale wydaje mi się, że obciążony jest tylko przy skręcie. Bo tak: wagę biorą na siebie amortyzatory, utrzymanie osi za pojazdem biorą na siebie dolne cięgna, które są poziomo w jednej linii w wałem. Spróbuję pokazać to na filmie, wydaje mi się że tylko podczas skrętu oś obciąża wał.

Tailgunner

#20 Post autor: Tailgunner »

Skrętu, oraz przyśpieszania i hamowania ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

Wydaje mi się, że tam działają siły wzdłuż wału, które niespecjalnie na niego wpływają. A teraz obiecany film, proszę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EXi66GTS5a4[/youtube]

rh

#22 Post autor: rh »

No w końcu filmik :) faktycznie .. działa to ciekawie. Pytanie co z większymi pojazdami :)

PS: Kompletny OT - ale co to za utwór w tle? :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

"Seizure of Power" Mansona.

ODPOWIEDZ