6242 Soldiers' Fort

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

6242 Soldiers' Fort

#1 Post autor: nori »

Obrazek

6242 Soldiers’ Fort

Piraci ! Ponownie Piraci !

Rok produkcji: 2008*
Ilość elementów: 367
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 35.5 x 37.5 x 9 cm
Figurki: 6
Seria: Pirates II
Ceny w Lego Shop@Home: USD 49.99 $
Cena w Toys’R’Us: 49.99 $
Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

*) Zestawy oficjalnie dostępne są na rynku od 2009 roku. Jednak można je już nabyć w niektórych sieciach sprzedaży.

1) Pudełko

„Będę wędrował poza horyzont
Ze swojskim balastem - wielką walizą.
Z wyspy na wyspę, raz dniem, raz nocą,
Skieruję ster, gdzie oczy poniosą.”


Obrazek

Zbliżone formatem do kwadratu, dość grube z bardzo porządnej tektury. Jak większość obecnie wydawanych zestawów tej wielkości otwierane poprzez rozcięcie plastrów i odchylenie bocznej ścianki.
Przód pudła zdobi oczywiście zdjęcie zestawu. Ładnie wykonane i bogate w szczegóły. Według ostatniej mody zdjęcie jest przyozdobione mnóstwem „efektów specjalnych”: dynamit się pali, monety błyszczą, z działa wylatuje pocisk. Mam trochę mieszane uczucia aż do takiego upiększania, ale to temat na osobną dyskusję.
Jako że to jeden z pierwszych zestawów nowej serii warto poświęcić chwilę na samo oznaczenie themu. Mamy więc kawałek podpalanej mapy z nowym logiem „Pirates”. Logo to napis wyglądający jakby ktoś go namalował wykorzystując czarną farbę i gruby pędzel, przez co końce liter są poszarpane. Całkiem fajnie to wygląda.

Obrazek

Tył pudełka obrazuje nam parę funkcji poszczególnych elementów, budowę modułową fortu oraz jakie akcesoria możemy się spodziewać w środku. W miarę wyraźnie, opisowo, przyjemnie. Ciekawostką jest reklama: w narożniku zaprezentowano zdjęcie statku 6243.

„Wreszcie płynę - morska fala pianą moczy mi twarz,
Rozwichrzone włosy na głowie pozdrawiają wiatr.
Wreszcie płynę - znowu chmury zawadzają o maszt,
A za rufą kilwater przeciwnym kursem gna.”


Na bokach pudełka różne standardowe informacje m.in. zdjęcia wszystkich ludzików i ryba w skali 1:1

A w środku ? Cztery ponumerowane woreczki, luzem flaga, dwie instrukcje i naklejki.

Obrazek

Obrazek

Niestety, mimo usilnych prób, nie udało mi się w moim egzemplarzu znaleźć tych nieszczęsnych naklejek. Chyba ktoś podczas pakowania wyczuł że nienawidzę obklejania klocków i chciał mi oszczędzić nerwów ;-).

2) Instrukcje

„Z radością w oczach po trapie wchodziłem na ship,
Gdy dotknąłem pokładu - nie ukrywałem wzruszenia.
Ruszamy z rana - kiedy tylko nastanie świt,
Nadeszła wreszcie pora ziścić swoje marzenia.”


Obrazek

Dwie książeczki w kwadratowym formacie, pierwsza liczy 48 stron, druga: 36.

Obrazek

W środku znajdziemy standardowe ostrzeżenia o niebezpiecznym dywanie, nie mieszaniu elementów, a przede wszystkim plany budowy.
Przy każdym kroku budowy dodatkowo mamy zaznaczone jakie klocki będziemy wykorzystywać.

Obrazek

Obrazek

Mamy też reklamy (znów promowany jest statek) i ciekawostka: beztekstowy komiks !

Obrazek

Obrazek

Nie zabrakło także indeksu elementów.

Obrazek

Obrazek

Niestety zły chochlik nie dość że ukradł mi naklejki, to jeszcze zachachmęcił parę stron, a zamiast nich włożył parę podwójnych.
Ot coś mi się szczęśliwie zaczyna przygoda z nowymi Piratami...

2b) Naklejki (EDIT)
Dzięki Lego Direct instrukcja, już na szczęście bez błędów, trafiła w moje ręce. Oraz oczywiście brakujące naklejki:

Obrazek

Malutki arkusik 6 x 6 cm a na nim cztery narożniki muru, list gończy i upiększenia w postaci pajęczyn i "kalendarza".
Przyjrzyjcie się dokładniej skreślanym dniom - wśród nich jest urodzinowy tort !

3) Model

Zaczynamy więc budowę. Sam fort ma strukturę modułową, składa się z paru osobnych elementów które można łączyć teoretycznie dowolnie za pomocą pinów.

„To wszystko było, minęło, zostało tylko wspomnienie,
Już nie poczuję wibracji pokładu, gdy kable grają.
Już tylko dom i ogródek, i tak aż do śmierci,
A przecież stare żaglowce po morzach jeszcze pływają.”


Więzienie:

Obrazek

Obrazek

Na niebieskich płytkach zabudowany pomost a na nim osadzona prosta konstrukcja. Zwróćcie uwagę na nowe panele 4x5.
Oczywiście każde więzienie musi być wyposażone w kraty i potężne drzwi. Na dachu natomiast osadzono działo, zwane potocznie armatą. Wrócimy jeszcze do tego elementu.
Tył więzienia jest zabudowany zdejmowaną ścianą. Takie ułatwienie dla przestępców.

Obrazek

„Upłynie sporo czasu nim przyzwyczaję się,
Czterdzieści lat na morzu zamknięte w jeden dzień.
Skąd lekarz może wiedzieć, że za morzem tęskno mi,
Że duszę się na lądzie, że śni mi się pokład pełen ryb.”


Mostek pod palmą:

Obrazek


Mały łączący moduł. I o dziwo bardzo ciekawy, chociaż z powodu wykorzystania przy mostku nadkoli. Pod palmą na małej wysepce ukryte są prawdziwe skarby.

Obrazek

I palma. Palma. Palma. Jak ja nienawidzę tego wielkiego, ohydnego klocka. Jak można było zrezygnować z genialnej modułowej konstrukcji pnia, którą dodatkowo można buło dowolnie ustawiać. Nie, lepsza będzie płytka 4x4 z pniem wygiętym na stałe. Naprawdę, nie lubię tego elementu. W starych zestawach zazwyczaj towarzyszył mu jeden element imitujący naraz cztery liście palmowe. O dziwo tu go nie ma, zastosowano standardowe małe elementy liściaste. Chociaż tyle dobrego...

„Może pływać nie umiem,
Ale śpiewam i gram,
Komu się nie podoba,
To jest świnia, prostak i cham.”


Zadaszony pomost.

Obrazek

Kawałek narożnikowego zabudowania, w części zadaszony. Jako dodatek flaga żołnierzy. Szkoda jedynie że jest tu dość pusto. Jedna beczka z jedną rybką to trochę mało...

Obrazek

„Pływanie to nie taka trudna sprawa,
Pływanie to nie taka trudna rzecz,
Bo jak wiatr z tyłu będzie w żagiel dmuchać,
To wtedy łódź do przodu musi przeć.”


Wieża.

Najwyższa konstrukcja w modelu. Przyzwoicie wysoka wieża, na szczycie której mamy obrotowe ramie. Do tego hak, linka i kołowrót i już można ładować wypełnione złotem i skarbami skrzynie. W wieży wykorzystano nowe panele, przez co buduje ją się bardzo szybko.
I jak jesteśmy przy panelach: w zestawie występują tylko idealnie gładkie. Wszystkie upiększenia w postaci cegieł itp. są niestety naklejkami...

Obrazek

„Codziennie pokład zmywać
Od soli i od kurzy,
Mosiądze wyglansować,
Mosiądze wyglansować,
W ciszy, czy w czasie burzy.”


Łódka

Obrazek

Brązowa z beczką w której ukryto dynamit. O łódce nie ma co się rozpisywać, przy dynamicie jednak wypadało by się na chwilę zatrzymać.

Obrazek

Ot taki kawałek plastiku. Może wyjdę na marudę ale jakoś mi nie przypadł do gustu. Już wolałem zwykłe platy 2x1 z nadrukiem (zdjęcie kawałek dalej). Ta wystająca końcówka, mająca imitować lont, jest dość cienka, sztywna i ostra. Dawać mniejszym dzieciom na własne ryzyko...

„Ja stawiam żagle jak kufel na stół - ja stawiam!
Czy fala mnie niesie, czy w górę, czy w dół - ja stawiam!
Czy tam dopłynę, gdzie kończy się świat,
Czy aż do piekła poniesie mnie wiatr,
Ja stawiam żagiel, jak kufel na stół - ja stawiam !”


Zwierzaki.

Obrazek

Klasyczny piękny krokodyl z ruchomą paszczą i ogonem. W ciemnozielonym kolorze, znanym już z Indiany Jonesa, prezentuje się rewelacyjnie.
Małpa ! Wreszcie powrót tych pociesznych stworzeń !
I nowa śnięta ryba. Z szeroko otwartym pyszczkiem. Całkiem fajny element.

„Morze jest mym życiem i żywiołem
Do końca dni. Teraz, gdy zacząłem,
Przyjaźń z nim - z tego już nie da się wyjść.”


A teraz przejdźmy do tego co najlepsze. Do ludzików !

Obrazek

Dwóch piratów i czterech żołnierzy.

Obrazek

Jak widać z tytułowych Piratów otrzymujemy kapitana (Rudobrody ?) oraz marynarza dumnie prezentującego tors z tatuażem. Co ważne, nadruki nie tylko są na torsach ale też na plecach !. Moim zdaniem nowe figurki prezentują się wprost rewelacyjnie.

Obrazek

Nie gorzej jest z żołnierzami. Mamy tu Admirała, Oficera i Szeregowca (nazwy umowne). Także z dwustronnymi nadrukami, z tyłu można zauważyć, słynne już torby.

Spotkanie Piratów z Żołnierzami nie może odbyć się z pustymi rękami. W wielkim stylu powraca więc uzbrojenie.

Obrazek

Muszkiety, pistolety i szable. Dokładnie takie same jak kiedyś. Czyli po prostu bez zarzutu !

Nowa jest natomiast luneta.

Obrazek

I jak widać może spełniać różną funkcję. Jak ją się postawi to na upartego przypomina nawet kielich ;-)

„Zaśpiewa horyzont,
Gdzie dal jest za dalą,
Gdy spotkasz się z bryzą,
Gdy spotkasz się z falą.”


Połączmy więc wszystkie elementy:

Obrazek

Obrazek

Jeżeli we wcześniejszej części opisu wyczuwaliście że trochę za bardzo narzekam, to zapomnijcie o tym. Cały zestaw prezentuje się przepięknie. Jest tu dużo nowych części, usprawnień, jednak jednocześnie zestaw wyraźnie nawiązuje do starszych braci. I może właśnie dlatego tak przypadł mi do gustu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po budowie zostało parę, naprawdę przydatnych elementów:

Obrazek

Zwróćcie też uwagę na tę obrotową podstawę:

Obrazek

To chyba nowy element, całkiem ciekawy.
Natomiast jakby ktoś się bliżej chciał przyjrzeć fladze proszę bardzo:

Obrazek

Zauważyliście datę ? Lego wychodzi do przodu, element wydany, jak by nie było, w 2008 roku ma oznaczenie 2009.

„Ponad nami pas Oriona pełen gwiazd,
Krzyż Południa nam wskazywał dobry kurs,
Na wyścigi wieloryby wyzywały nas,
Tak to trwało, aż do Antarktyki wód.”


Pirat Piratowi nierówny

Trudno uniknąć porównania starych Piratów z nowymi. Oto parę fotek prezentujących i starych i nowych, na każdym zdjęciu stare elementy ustawione są po lewej stronie, nowe – po prawej

Obrazek

Zacznijmy od tego co najważniejsze: ludzików.

Obrazek

Kapitan Rudobrody. Oczywiście żadna ze starych figurek nie miała nadruków na plecach. Widać też że Lego ostatnimi czasy lubuje się w różnych elementach z błyszczących materiałów: tu mamy takie pagony i hak. Zwróćcie uwagę że mimo iż obecny kapitan ma nowe wszystkie nadruki, łącznie z tym na kapeluszu i twarzy, to jednak jest bardzo podobny do swego starszego brata. I tak jest praktycznie ze wszystkimi ludzikami !

Obrazek

Pirat z tatuażem. Także dość duże podobieństwo. Dodam że stara wersja jest dość trudna do upolowania.

Obrazek

Ten pirat akurat nie występuje w opisywanym tu zestawie, ale przy okazji porównania warto także mu się przyjrzeć.

Obrazek

Admirał. Tu są nawet dość spore różnice. Wybaczcie za brak zdjęcia, jakoś nie mogłem odnaleźć główki starego admirała... (EDIT: Główka się odnalazła więc stary Admirał mógł już bez przeszkód pozować wraz ze swoim młodszym bratem.)

Obrazek

Oficer. Podobieństwo znaczne.

Obrazek

Żołnierz. Jak kuzyni. Warto zwrócić uwagę na czako i nadruk w nowej wersji. Sam kształt się nie zmienił.

A zwierzaki ? Przyjrzyjmy się małpce:

Obrazek

Praktycznie identyczne. Jedyna różnica to różne odcienie brązu.

Obrazek

A tu porównanie wzoru czaszek na proporcach. Nowa ma o wiele większe czoło i stara się być groźna. Szczerze to jednak bardziej lubię tą starą. Jest weselsza ...

Obrazek

Proporce żołnierzy. W starej wersji był to symbol subthemu „Imperial Guards”. W nowej nie spotkałem tej nazwy, mimo to sam wzór armat i korony jest praktycznie identyczny !

Obrazek

Flagi żołnierzy. Nowa wykonana jest ze sztywnej folii (materiał ten był już wykorzystywany przez lego), w miarę wytrzymałej, mam nadzieję że nadruk nie będzie się ścierał...

Rzućmy okiem jeszcze na plecaki żołnierzy:

Obrazek

oraz mapy:

Obrazek

Jak widać w przypadku plecaków występuje to samo co z małpą: kształty identyczne, różnica jest tylko w odcieniu brązu.
Mapy natomiast są całkiem nowe. Mam wielki sentyment do tych starych niebieskich, więc nowe, piaskowe jakoś mnie nie przekonują...

No i wreszcie uzbrojenie:

Obrazek

Muszkiety. Ponownie różnią się tylko odcieniem brązu.

Obrazek

Pistolety. Znów brąz. Dodatkowo w starych Piratach element ten występował też w kolorze czarnym (rzadko).

Obrazek

Szable. Znów zmiana w odcieniu, tym razem szarości. Jak niektórzy pewnie pamiętają to wszystko wina Lucasa !

Obrazek

O dynamicie się już rozwodziłem, jakoś ten nowy nie przypadł mi do gustu. Zwykły prostacki plate 2x1 z nadrukiem ma jednak swój urok.

Obrazek

Podstawy pod działa w armatach. Identyczne.

Obrazek

I same działa. Pierwsze dwie są stare, lewe pochodzi z zestawów wypuszczonych na rynek amerykański – jest jednoelementowe, nie ma możliwości strzelania pociskami. Za to ma fajny wzór i miejsce na lont. Kolejne to wersja europejska, tylny uchwyt jest ruchomy, dzięki sprężynce działo może strzelać okrągłymi cegiełkami 1x1. Nowe działo także ma możliwość strzelania, konstrukcyjnie nie różni się od starszego brata, jednak wykonane jest z bardzo ładnego ciemnoszarego materiału z dodatkowym połyskiem. Przypomina trochę to wypolerowany odlew żeliwny. I jak najbardziej jest to dobry pomysł !

„Płyń, Stary, płyń, niech wiatry Ci sprzyjają,
Od sztormów złych niech chroni dobry Bóg.
Nocą, prócz gwiazd, niech szlak Twój oświetlają
Życzenia, byś powrócił do nas znów.”


Słowem podsumowania

Stara seria Piratów już od dnia premiery cieszyła się dość dużym powodzeniem wśród miłośników plastikowych przygód. Mieliśmy co prawda lepsze i gorsze zestawy, jednak nie można nie stwierdzić że jest to jedna z najładniejszych i najbardziej udanych serii w historii (a przynajmniej dla mnie ;-), zaraz po Adventurers ).
Klasyczni Piraci zakończyli swój żywot w 1997 roku, później mieliśmy jeszcze parę wznowień i jedno nawiązanie w postaci zestawu 1411 Filming of a Pirate Scene z serii Studios wydanego w 2001 roku.
Owszem, Lego nie odcięło się całkiem od tej tematyki, ale zestawy z serii Duplo, czy też pokraki w serii Juniors, raczej nie mogły zadowolić miłośników Kapitana Rudobrodego.
I wreszcie jest. Rok 2008 należy zapamiętać na długo (oficjalnie 2009 ;-) ). Nowa seria Piratów, nawiązująca w wyraźny sposób do swojego protoplasty, jednocześnie wprowadzająca wiele nienachalnych innowacji. Dla mnie doskonały pomysł, i mam szczerą nadzieję że seria okaże się sukcesem i będzie kontynuowana przez długi okres czasu.

6242 Soldiers’ Fort ma wiele elementów które powinny zachęcić dzieci do zabawy nim. Dużo się rusza, strzela, otwiera. Budowa nie jest skomplikowana, jednak modele wyglądają naprawdę ładnie. Podzielenie na moduły też powinno zachęcić, mi tak średnio przypadło do gustu, oczywiście w niczym w sumie ten podział nie przeszkadza.
Pierwszymi zestawami jestem zachwycony i nie ukrywam że czekam z niecierpliwością na więcej...

Lepiej było w domu spać,
Co za życie - psia go mać,
Wszędzie woda i daleko wciąż do domu.
Winny sobie jestem sam,
Chciałem przygód - no to mam,
I za lądem teraz tęsknię po kryjomu.


Wszystkie cytaty pochodzą z repertuaru zespołu EKT Gdynia. Tytuły utworów z których zostały zaczerpnięte: Emeryt, Pójdę przez morze, Wreszcie płynę, Początkującego Żeglarza Pieśń Radosna, Morze, moje morze, Ja stawiam, Piosenka dla mojej dziewczyny, Po co mi to było, Spotkaj się z żaglem, Z Pacyfiku na Atlantyk, Życzenia powrotu.
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 13:15 przez nori, łącznie zmieniany 4 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Wczoraj na BS oglądałem zdjęcia nowych piratów. Dopiero po jakimś czasie przyjrzałem sie, że to Twoja galeria:D

Bardzo fajna recenzja, zestaw mi się podoba. Cena chyba trochę zbyt duża jak na 300 części. Miło, że wróciły te wszystkie stare bronie, małpy, krokodyle, choć te nowe lunety mi się nie podobają (głównie przez ten tandetny złoty kolor).
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Recenzja naprawde porządna ! Świetne porównania. Co do samego zestawu - fajnie że mamu brązowoe pomosty, logo żołnierzy jest niemal identyczne. Ale błędy w instrukcji brak naklejek i ta tragiczna palma mnie rozkłada na łopatki :/
37236809 nowe gadu:)

rourk3
Posty: 21
Rejestracja: 2008-10-13, 18:47
Lokalizacja: Ste-ce

#4 Post autor: rourk3 »

Witam
jako konserwatysta i zatwardziały miłośnik starych Pirates, w ogóle nie jest przekonany do tego zestawu i całej remake'owanej serii. Uważam, że takich kultowych theme'ów nie powinno się ruszać. Co by nie zrobili dla mnie to i tak będzie brzydkie. Zero klimatu dawnych Piratów :(
Niektóre części wyglądają jak z klocków no name'owych lub innych zabawek - pagony, dynamit. Aż nóż się otwiera w kieszeni.
Przepraszam, zostanę przy moich ukochanych, starych Piratach.
Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 2011-01-08, 14:08 przez rourk3, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Dlaczego wszyscy czepiają się tego złotego? Mnie się tam podoba, ale troche jest go w piratach za dużo (Wolałbym lunety w metalicznym kolorze jaki ma armata).
Co do odnowienia wzorów ludzików nie tyczy się to tylko wersji Pirates. A głowa Klockobrodego (xD dziwnie to brzmi) naprawdę jest świetna.
recenzja porównawcza bardzo mi się podobała. Czekam na wiecej :D

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#6 Post autor: grevious27 »

Fajny zestaw, dobra wyczerpująca recenzja:) Zestaw wart nabycia, gdy tylko cena spadnie.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#7 Post autor: Piterko »

<podwójny pisk>

Chyba zacznę szukać na Allegro bo do stycznia chyba nie wytrzymam xD
Recenzja bardzo dobra, pełna porównań. Widać, że trochę się to wszystko różni ale jest dosyć do siebie podobne. Trochę dziwnie wygląda ten dynamit i nie można go użyć jak w "western biuro szeryfa" gdzie ten tile uruchamiał pneumatyczną zabudowę i "wysadzał" boczną ścianę...w sumie można się było o to pokusić, skoro tylna ściana więzienia jest do otworzenia.
Bardzo fajny fort tylko jakby taki troche...pustawy. Ale pewnie jakieś impulsowe beczki czy stojaki na broń pozwolą zapełnić odpowiednie miejsca. A tymczasem patrzę na allegro jak rozwinie się aukcja do Pirate's Fort...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#8 Post autor: bartek_mi »

ulalala - rok 2009 rokiem piratow? na pewno na kilka zestawow sie skusze. glownie ze wzgledow sentymentalnych :)

moje 3 grosze na temat porownan nowe/stare
- nowe ludziki ladniejsze (malowane plecki super - ciekawsze)
- nie podoba mi sie nowa czaszka - wielki leb :)
- mapa - nowa bardzo ladowa jak na piratow (czy to nie ta sama mapa, ktora wystepuje w IJ?)
- dynamit - da sie do niego dolaczac inne klocki?
- zestaw bardzo ladny

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: szww »

Swietna recenzja nori, czekam z niecierpliwoscia na opis 6241 (wyspa skarbow) Twojego autorstwa :)

Osobiscie jestem bardo zadowolony z tegorocznych(przyszlorocznych) zestawow, jak dla mnie bardzo dobre wznowienie, podobaja mi sie tak samo jak klasyczni piraci.
Fort faktycznie wyglada jakos ubogo, ja bym ten zestaw raczej nazwal 'port' - konstrukcja modulowa jest w moim odczuciu bardzo trafionym pomyslem, ciekawe czy powstanie jakis kompatybilny zestaw.


Tylko ta palma... o zgrozo!!! toz wprowadzenie tego elementu do tak udanego i dlugo oczekiwanego powrotu klasyfikuje sie na powieszenie i pocwiartowanie :/

EDIT:
bartek_mi pisze:- nie podoba mi sie nowa czaszka - wielki leb :)
- mapa - nowa bardzo ladowa jak na piratow (czy to nie ta sama mapa, ktora wystepuje w IJ?)
zgadzam sie co do czaszki, wyglada jakos nieproporcjonalnie

a mapa to juz calkowite pojscie na latwizne :/ (tak to taka sam jak w IJ)
Ostatnio zmieniony 2008-11-29, 15:58 przez szww, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#10 Post autor: Piterko »

Akurat jestem w posiadaniu mapy...i macie racje. To jest wycinek z dziennika Dr. Jonesa prowadzącego do kanionu półksiężyca. Nijak się to ma do pięknej mapy Karaibów z dawnych zestawów.

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Co do czaszki dziwnie wyglada. Może Piraci maja się za jajogłowych? :D

Mnie się podoba najbardziej czaszka pochodzaca z zestawów 4Juniors
Obrazek
Mogli ja zostawić.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ramzes »

Recenzja na wysokim poziomie, wszystko na miejscu - od razu wiadomo o co chodzi.
Dla mnie tez zestaw niczym nie różni sie od serii Juniors za wyjątkiem ludzików, dlatego raczej nie będę starał się kupić go w pierwszej kolejności.
Ale chwała za to, że Pirraci wreszcie wracają, zobaczymy na jak dlugo :)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Bardzo dobra recenzja zestawu ukazująca wszystkie "za" i "przeciw".
Podobają mi się niektóre "ulepszenia", jak chociażby nowe ludziki, mała flaga piratów i mimo wszystko nowy dynamit.
Widać że firma idzie z duchem czasu i dochodzą nowe gadżety - to oczywiście normalna kolej rzeczy.
Powiedzmy sobie jednak szczerze, że kilka elementów zmieniono na gorsze - kompletna klapa z palmą, okropna duża flaga (stara miała jednak swój urok) no i te wszędobylskie naklejki.
Jeśli chodzi o ostateczny werdykt, czy lepsi nowi czy jednak ci starzy, myślę że najbardziej sprawiedliwy będzie remis, ale to już chyba rzecz gustu.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#14 Post autor: nori »

Mikolaj pisze:Miło, że wróciły te wszystkie stare bronie, małpy, krokodyle (...)
W pełni się zgadzam. I za właśnie podobieństwa do starych Piratów, nowi mają u mnie wielkiego plusa.
Mikolaj pisze:choć te nowe lunety mi się nie podobają (głównie przez ten tandetny złoty kolor)
Ta luneta nie jest zła, naprawdę ciekawy klocek, przede wszystkim dlatego że może okazać się dość funkcjonalnym elementem. Już występuje jako właśnie luneta, pochodnia, ramy w oknach (w Castle) a jeszcze na pewno coś się da wymyślić ;-)
tomey pisze:Ale błędy w instrukcji brak naklejek
To pewnie odosobniony wypadek, ot miałem pecha. Mam nadzieję że uda mi się dorwać zarówno instrukcję jak i naklejki.
tomey pisze:ta tragiczna palma mnie rozkłada na łopatki
Oj tak, ten element to naprawdę wielka pomyłka. Nie lubię go tym bardziej że był w paru zestawach z Adventurers... Szkoda że go jeszcze nie wycofali.
Ramzes pisze:Dla mnie tez zestaw niczym nie różni sie od serii Juniors za wyjątkiem ludzików, dlatego raczej nie będę starał się kupić go w pierwszej kolejności.
rourk3 pisze:jako konserwatysta i zatwardziały miłośnik starych Pirates, w ogóle nie jest przekonany do tego zestawu i całej remake'owanej serii. Uważam, że takich kultowych theme'ów nie powinno się ruszać. Co by nie zrobili dla mnie to i tak będzie brzydkie. Zero klimatu dawnych Piratów :(
Niektóre części wyglądają jak z klocków no name'owych lub innych zabawek - pagony, dynamit. Aż nóż się otwiera w kieszeni.
Przepraszam, zostanę przy moich ukochanych, starych Piratach.
Wybaczcie ale z Wami się nie zgodzę. Po pierwsze nowym Piratom naprawdę blisko do tych starych. Można je potraktować jako Pirates wersja 2.0 - odpowiednie ulepszenia i usprawnienia się pojawiły, jednocześnie nie niszcząc klimatu serii. rourk3 sam jestem maniakiem starej serii i uwierz mi, nowa naprawdę mnie zauroczyła. Nie uważam jej może za lepszą, ale na pewno też nie za gorszą. Daj się przekonać i spróbuj, może zmienisz zdanie ;-)
Ramzes porównujesz do Juniors ? Świętokrato ! ;-)
Dziękuję za miłe słowa, cieszę się że recenzja się podoba.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ramzes »

nori pisze:Ramzes porównujesz do Juniors ? Świętokrato ! ;-)
no dobra, może trochę przesadziłem, ale ilość duzych elementów mnie dobija.
Nie wiem, może jestem staroświecki, a może po prostu muszę się do czegoś przekonać...
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

ODPOWIEDZ