[MOC] Halftrack Missile Launcher

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mikelniemen
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-25, 18:05
Lokalizacja: wrocław

[MOC] Halftrack Missile Launcher

#1 Post autor: mikelniemen »

Obrazek Obrazek


Witam serdecznie!

Lugpol przeglądam już od około roku, do tej pory biernie i dopiero teraz postanowiłem zaprezentować swoją konstrukcję. Z tego powodu liczę na łagodne traktowanie :) Od dłuższego czasu nosiłem się ze zbudowanie czegoś mniej typowego i dlatego postawiłem na pojazd gąsienicowo-kołowy. Mój halftrack powstawał około 2 miesięcy (praca, studia itp., czyli jak zwykle chroniczny brak czasu). Ostatni jednak przypływ wolnych kilku wieczorów spowodował, że pojazd jednak ujrzał światło dzienne.


Specyfikacja:

- Ilość silników x 6
- Napęd : 2xPFXL, silnik na każdą gąsięnice (przełożenie 2:1)
- Zawieszenie: Przód kolebka, z tyły niezależne na amortyzatorach
- Skręt: PFM
- Atrapa silnika i światłowody: PFM
- Obrót wieżyczką: PFXL
- Strzelanie: PFM


Jeszcze kilka zdjęć:


Obrazek Obrazek
Obrazek


Dodatkowo starałem się w miare dobrze odzworować szczegóły (działająca kierownica w kabinie, regulowane fotele, lusterka, atrapa silnika z imitacją zapłonu za pomocą światłowodów). Na te części jakie posiadam uważam że wyszło fajnie (zużyłem około 80-90% wszystkich posiadanych elementów).


Pewnie parę osób zainteresuje jak zrealizowane jest "strzelanie". Żadne pociski niestety nie są wystrzeliwane, jednak posuwiste ruchy strzelb powodują że wygląda imitacja wygląda całkiem przekonywująco - przynajmniej na żywo. (można również obejrzeć na filmie). Z pojazdu jestem ogólnie zadowolony, jego budowa sprawiła mi dużo radochy, a także zabawa gotową konstrukcją jest przyjemna, co była dla mnie istotną kwestią przy budowie.

Na koniec jeszcze

Krótki film:
(bez dźwięku niestety):
Filmik na You Tube

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-11-29, 15:48 przez mikelniemen, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Bardzo fajny MOC, rzeczywiście zrobiony z pomysłem.
Strasznie podoba mi się rozwiązanie imitacji zapłonu za pomocą światłowodów, przyznam że zetknąłem się z czymś takim po raz pierwszy.
Bateria strzelająca też prezentuje się całkiem korzystnie, oczywiście duży plus za funkcję wystrzału.
Jeżeli chodzi o ogólny wygląd, konstrukcja nie powala, ale jak na mój gust nawet może być.
Z pewnością pomogło by jej kilka poprawek: proponuję mimo wszystko zabudować otwieraną klapę nad silnikiem, zmienić przednie reflektory i nieco przemodelować otwierane drzwi boczne, które wydają się być krzywe.
Tył wyrzutni "nie grzeszy" urodą, może pomógłby tu jakiś drobny retusz w postaci innej zabudowy świateł tylnych, można też spróbować inaczej wymodelować błotniki.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#3 Post autor: greenblue »

Konstrukcja zwarta, ładna (ja walorów estetycznych krytycznie nie oceniam w technicu).
Jedynie co mnie martwi, to zastosowanie dwóch PF XL do napędu. Bo pojazd zdaje się słabo skręca, więc może to być przyczyną problemów.
Chyba wszystkie tego typu pojazdy LEGO słabo skręcają, niemniej zachęcam do użycia dyferencjału na tył i dociążenie przedniej osi.
Ostatnio zmieniony 2008-11-29, 21:51 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#4 Post autor: Emilus »

Ale fajny. Przyznam, że wygląda na dopieszczony, a najważniejsze, że dostarczył Ci radości przy budowie i dostarcza nadal. Brawo za te funkcje i mechanikę. Widać, że poupychałeś.

Co do wad, to napiszę tylko tyle, że bardziej realistycznie funkcja strzelania wyglądałaby, gdyby wszystkie lufy nie cofały się na raz, tylko kolejno.
Ostatnio zmieniony 2008-11-30, 08:23 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

Hmmm....Na pewno na duży plus są zdjęcia. Jest ich wystarczająca ilość i pokazują wszystko co chcemy zobaczyć. Gorzej jest z filmem ponieważ obraz jest słaby i troszkę się rozmazuje,a przez to nie widać dokładnie jego działania. Co do konstrukcji to podoba mi się w niej to, że jest typowo technicowa :) Model wygląda bardzo przyjemnie i estetycznie. Ogólnie oprócz filmu całość prezentuje się bardzo obiecująco
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ