7635 4WD with Horse Trailer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

7635 4WD with Horse Trailer

#1 Post autor: Nexus 7 »

Nowosci ciag dalszy, tym razem nowy zestaw City.
Obrazek
7635 4WD with Horse Trailer

Rok produkcji: 2009
Ilosc elementow: 176
Figurki: 2
Konie: 1
Seria: CITY (farm)
Cena: $24.99 w Toys R Us

Edycja limitowana, w USA oznacza to ze zestaw dostepny jest tylko bezposrednio z LEGO (Shop@Home i sklepy firmowe) oraz w sieci Toys R Us.

1. Pudelko
Podluzne, sztywne, zaklejone tasma - otwiera sie bez niszczenia tektury. W kilku miejscach duzymi literami zaznaczona Limitowana Edycja.
W srodku dwa ponumerowane woreczki, w pierwszym minifigi, kon i samochod, w drugim przyczepa i plotek.

2. Instrukcja
Jedna ksiazeczka w formacie landscape, 48 stron. Zawiera spis klockow i z ciekawostek zajawki nowosci z serii Budowa i Farma (doczekac sie nie moge!)
Obrazek
Obrazek
Sama instrukcja bardzo jasna i czytelna, nie ma problemu z odroznieniem czarnego od ciemnoszarego.

Naklejki ciekawe, ale ja z zasady nie uzywam wiec nie ma ich na dalszych zdjeciach.
Obrazek

3. Model
Buduje sie bardzo latwo i przyjemnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo ciekawie rozwiazana jest dolna czesc przodu samochodu:
Obrazek

Oczywiscie natychmiast narzuca sie skojarzenie z Range Roverem, moim zdaniem podobienstwo w tej skali oddane jest bardzo udanie:
Obrazek

W samochodzie oba minifigi mieszcza sie z powodzeniem.

Przyczepa bez problemu miesci konia:
Obrazek

Kolorystycznie przyczepa jest po prostu doskonala, w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciach.

4. Minifigi
Pan i pani oraz kon.
Obrazek

Wydaje mi sie ze fryzura pana jest nowa, ale nie pamietam wszystkich poprzednich wiec moge sie mylic.
Obrazek

"Kon jaki jest kazdy widzi".

5. Klocki
Troche ich malo za te cene. Z ciekawostek dostajemy 14 (!) czerwonych grilli 1 x 2 oraz po dwie sztuki tych elemetow:
Obrazek

No i oczywiscie duze panele z przyczepy. Po raz pierwszy panel narozny ukazal sie w kolorze innym niz Trans Clear. Ciekawe co Jerac z nich wymysli ...
Obrazek

6. Podsumowanie

Zestaw bardzo sympatyczny, doskonala zabawka dla wszystkich :-) Jedynym zgrzytem jest nieco wysoka cena. Z zapowiedzi w instrukcji wynika ze zestaw jest czescia serii Farma. Limitowana edycja podnosi tylko, szczegolnie dla kolekcjonerow, atrakcyjnosc zestawu. Mnie skusila prostota pomyslu i wysoka jakosc designu.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

bardzo, bardzo, bardzo dobry zestaw city
w koncu po latach posuchy nie jest to strazak/policjant/lekarz

auto niezwykle ciekawe - podoba mi sie to, ze jest na 6 studow, ze kierowca nie siedzi centralnie. do tego nowy zawias (hak)
dobry minifig w kraciastym swetrze

must have

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Przestańcie recenzować zestawy które jeszcze nie wyszły! xD
Zestaw bardzo mi sie podoba. A w szczególności naklejki z konskim łbem.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Jak to tylko przez S&H? Jak to tylko toys Rus? Ech te eksklusiffy...zestaw bardzo łądny, schludny a samochód jest przepiękny. Ostatnio chyba Lego wzięło pod uwagę starszych budowniczych i starają się jak moga, żeby wyglądało to wszystko przepięknie...
Piekne City... powrót świetnych Pirates... to będzie bardzo obfity rok

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: szww »

Dzieki za recenzje, zestawik jest przeuroczy...
bartek_mi pisze:w koncu po latach posuchy nie jest to strazak/policjant/lekarz
absolutnie sie zgadzam, i oby LEGO trzymalo tak dalej.

PS.
jak widac lego siega po najlepsze wzorce...czyli lego sprzed lat :D
piraci, teraz to...


Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

A mi sie bardziej ten zestaw kojarzy z "sunset stables" (zrodlo szpachlowki do stara xD)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#7 Post autor: Adrian »

Zestaw bardzo przyjemny. Bardzo podoba mi się figurka faceta. Ma swój klimat.

Podoba mi się również sam samochód. Wreszcie jest bardziej ładowny w samym środku niż inne pojazdy w ostatnych edycjach City, które do środka dały wejść tylko samym minifigom.

Znalazłem jeszcze amatorski filmik w sieci pokazujący ten zestaw:

http://pl.youtube.com/watch?v=FpXGfCdtuD4

Można obejrzeć ;]

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Zestaw ciekawy, faktycznie zaskakuje prostotą budowy a zarazem niezłym wyglądem.
Cena pewnie wyższa ze względu na edycję limitowaną, jednak w przyszłości będzie to rarytas nie do zdobycia, więc chyba było warto ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: Kasia »

Zestaw kapitalny, moim skromnym zdaniem nawiązujący do pięknej serii Paradisa, choć ze względu na normalniejsze kolory i dopracowanie szczegółów dużo od niej lepszy. Szkoda, że jest to limitowana edycja, bo to najprawdopodobniej oznacza, że niestety nie będę go miała w swojej kolekcji

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Kasia pisze:Szkoda, że jest to limitowana edycja, bo to najprawdopodobniej oznacza, że niestety nie będę go miała w swojej kolekcji
Mi się zdaje, że ten zestaw będzie ogólnodostępny tylko Nexus 7, upolował jakąś wersję limitowaną... dobrze mówię?:)

A zestaw? bardzo mi się podoba Range Rover! Czy mi się zdaje czy szybka jest w kolorze clear?:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: szww »

Nexus 7 pisze:Edycja limitowana, w USA oznacza to ze zestaw dostepny jest tylko bezposrednio z LEGO (Shop@Home i sklepy firmowe) oraz w sieci Toys R Us.
Kasia pisze:Szkoda, że jest to limitowana edycja, bo to najprawdopodobniej oznacza, że niestety nie będę go miała w swojej kolekcji
nie boj sie Kasiu, to tylko taki chwyt reklamowy, oznaczajacy, ze jakas tam siec wynegocjowala sobie wylacznosc na dany zestaw na danym rynku. W Polsce co prawda nie ma TRU, ale mamy za to Smyka, ktory zdaje sie miec podobana umowe, bo mozna tam spotkac te same 'limitowane' zestawy co w TRU (ostatnio byla o tym mowa przy okazji nowosci StarWars; podobnie tez sprawa sie miala z 7041: Troll Battle Wheel).

Ponadto jestem pewny, ze znajdzie sie ktos, kto bedzie to sprzedawal na allegro :)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

szww dobrze gada ;-)
Wszystkie ostatnio wydane zestawy które niby miały być limitowane pojawiały się zarówno w sklepach (stacjonarnych / internetowych) czy po prostu na Allegro. Z tego co zauważyłem to jest mały problem z dostaniem samolotu z Indiany Jonesa, ale też regularnie pojawia się na aukcjach.

Nexus 7 widzę że Twoja wizyta w Toy'r'Us zaowocowała jakimiś większymi zakupami. Nabyłeś coś jeszcze ciekawego ?
A ten samochodzik, mimo że nie przepadam za City, naprawdę ładnie się prezentuje.
Oj zrobiłeś smaka...
lordofdragonss pisze:Przestańcie recenzować zestawy które jeszcze nie wyszły! xD
Tekst miesiąca ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Yfronus

#13 Post autor: Yfronus »

Nexus 7 pisze: Edycja limitowana, w USA oznacza to ze zestaw dostepny jest tylko bezposrednio z LEGO (Shop@Home i sklepy firmowe) oraz w sieci Toys R Us.
oraz na allegro.pl :)
świetna przejrzysta recenzja.
a ten panel to nowy jest bo go nie kojarzę?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Yfronus pisze:a ten panel to nowy jest bo go nie kojarzę?
Nie, były takie przezroczyste w "Paradisa" :P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

Zestaw bardzo fajny. Super jest ten Range Rover :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-01, 20:04 przez grevious27, łącznie zmieniany 2 razy.
Why so serious?

ODPOWIEDZ