6242 Soldiers' Fort

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#16 Post autor: Kasia »

Ramzes pisze: no dobra, może trochę przesadziłem, ale ilość duzych elementów mnie dobija.
W starych Piratach dużych elementów również nie brakowało, tylko że w dzieciństwie zupełnie nam to nie przeszkadzało, a teraz kochamy ich za piękne wspomnienia (lub marzenia) z czasów naszej wczesnej młodości. Nowi piraci mają ten sam klimat, co stare zestawy, wprowadzono jednak parę nowości i myślę, że jest to naprawdę powrót w wielkim stylu. Bardzo podoba mi się ten zestaw, choć wnętrze wieży mogłoby być trochę mniej puste, ale zawsze można je przerobić po swojemu i już będzie wspaniale.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

A mi jakoś Ci nowi piraci nie pasują. No jakoś tak mam mieszane uczucia.
Generalnie to bardzo fajnie, że wyszli bo jest sporo nowych elementów, figurek, buziek, te nowe płomyczki i tak dalej. Więc mnóstwo części które się przydadzą, ale z zestawów to tylko impulsy najwyżej kupię.
No i te torebki żołnierzy nadrukowane na plecach to koszmar.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#18 Post autor: Kirysowaty »

W kwestii torebek się zgodzę. Mogliby dać normalne plecaki. Albo czako zmienić na pierogi, bo teraz to gwardziści wyglądają śmiesznie - wysokie czapki, płaskie plecy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Kaczor

#19 Post autor: Kaczor »

Z mapą poszli na łatwiznę dając "Mapę bez nazw" z Indiany Jonesa.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#20 Post autor: nori »

Na Lego Shop@Home są już Piraci ! Zobaczycie ich pod warunkiem ustawienia kraju na United States:
6239 - Cannon Battle - 5,99 $
6240 - Kraken Attackin’ - 9,99 $
6241 - Loot Island - 19,99 $
6243 - Brickbeard’s Bounty - 99,99 $
8396 - Soldier’s Arsenal - 3,49 $
8397 - Pirate Survival - 3,49
+
2851146 - LEGO Pirates T-Shirt (!) - 14,99

Natomiast 6242 Soldiers' Fort brak ...

EDIT: Już się pojawił:
6242 - Soldiers’ Fort - 49,99 $

EDIT 2008-12-10:
Dostępny jest już "Limitowany" zestaw, oznaczony jako "Hard to find":
6253 - Shipwreck Hideout - 39,99 $
("Limit 5 per customer" ;-) )
Ostatnio zmieniony 2008-12-10, 20:45 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Fistach

#21 Post autor: Fistach »

Natomiast 6242 Soldiers' Fort brak ...
bo już wykupiłeś i dla innych nie starczyło :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Jakiś czas temu, niedługo po otrzymaniu zestawu napisałem do Lego Direct w sprawie uszkodzonej instrukcji oraz braku naklejek.
Na szczęście Lego dba o swoich klientów - dziś otrzymałem usztywnioną kopertę zawierającą instrukcję, maleńki arkusik naklejek oraz list z przeprosinami. Co ciekawe list jest adresowany imiennie, czyli nie jakaś standardowa formułka, a do tego napisany w języku polskim ! (maila o brakach pisałem po angielsku).

Jeżeli kogoś to interesuję cytuję obszerny fragment:
"
(...)
Bardzo nam przykro, ze kupiony przez Pana zestaw LEGO jest niekompletny.
Dokladamy wszelkich staran, by nasze zabawki spelnialy oczekiwania naszych klientow, niemniej jednak i nam zdazaja sie czasem pomylki.
Co sekunde sprzedawanych jest na swiecie okolo 7 pudelek klockow LEGO. To calkiem sporo, prawda ? By nie zawiesc ogromnej rzeszy fanow, poswiecamy ogromna uwage kontroli jakosci.
Zestawy LEGO testowane sa przez zespol ekspertow zanim opuszcza nasza fabryke. Eksperci waza kazde pudelko, by upewnic sie, ze nie brakuje w nim zadnego elementu. Praktycznie nigdy nie umyka ich uwadze niekompletny zestaw klockow.
(...)
"
Podoba mi się fragment o ekspertach. Pisownia jak w oryginale, bez polskich liter. Błąd ortograficzny w słowie "zdazaja" też jak w oryginale ;-)

Poza tym naprawdę przyjemnie się poczuć że firmie zależy na swoich klientach.

Recenzję oczywiście uzupełniłem o skan naklejek i króciutki ich opis.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

lordofdragonss

Re: 6242 Soldiers' Fort

#23 Post autor: lordofdragonss »

nori pisze: Malutki arkusik 6 x 6 cm a na nim cztery narożniki muru, list gończy i upiększenia w postaci pajęczyn i "kalendarza".
Przyjrzyjcie się dokładniej skreślanym dniom - wśród nich jest urodzinowy tort !
Kocham gdy LC robi takie smaczki xD. Mam pytanie, czy naklejki maja białe tło czy przeźroczyste? Bo te kawałki muru wolał bym przykleić na stare czarne panele.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#24 Post autor: nori »

lordofdragonss pisze:czy naklejki maja białe tło czy przeźroczyste
Niestety białe - tak więc nici z przyklejaniem na elementy inne niż w tym kolorze. W sumie można by je przyciąć do krawędzi i wtedy powinny wyglądać w porządku. A najlepiej to chyba po prostu zrobić własne ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#25 Post autor: zgrredek »

Szkoda, że Lego nie pomyślało, żeby dać oficerowi alternatywne nakrycie głowy, a mianowicie białą perukę.
Ostatnio zmieniony 2008-12-11, 12:27 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#26 Post autor: kamzel »

nori pisze:Co ciekawe list jest adresowany imiennie, czyli nie jakaś standardowa formułka, a do tego napisany w języku polskim !
Raczej jest to po prostu standardowa formułka, ale z jednym zmiennym elementem - imieniem...

ODPOWIEDZ