[MOC] Barbórka czyli jedziemy z tym koksem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

[MOC] Barbórka czyli jedziemy z tym koksem

#1 Post autor: lugomina »

Dobry wieczór!
Wesolej Barbórki zycze wszystkim pracujacym pod ziemia, saperom itd. niebezpiecznym zawodom!
Prujemy z tym koksem w imie sw. Basi!

Obrazek


Niestety to wersja okrojona, bo nadal czekam na pewien klocek z Bricklinka - mial przyjsc a nie wyslano mi go jeszcze.. na razie wiec zadowólcie sie tym.
Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 2008-12-04, 21:25 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Jako syn Śląskiej Ziemi chciałem napisać gwarą, ale kto by mnie tam zrozumiał...
MOC-yk bardzo fajny, choć strasznie ubogi, ta św. Barbara jakąś złowrogą ma minę no i pierwszy raz widzę kobietę - górnika (w dodatku z makijażem) - ale to wszystko nieważne, bo mnie się osobiście przyjemnie zrobiło, że nawet LUGPol dzisiaj świętuje ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Całkiem przyjemne :) Moja mama ma na imię Barbara, ale niestety jest blondynką :P :D
Powoli Astra GSI

rh

#4 Post autor: rh »

Bardzo przyjemny MOCyk ;) taka trochę szatańska ta Barbórka, ale ciekawie to wygląda. Szczególnie podoba mi się mina górnika po lewej - on taki szczęśliwy ze swojej pracy, czy na myśl o czekających go barbórkowych imprezach? :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:górnika (w dodatku z makijażem)
Hmm... Biały hełm. Raczej nie sztygar... Obstawiam pannę z jakiejś wycieczki szkolnej ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Święta Barbara Gromowładna?

Nie kumam na co jej ten piorun i nać marchewki.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Bardzo przyjemna kartka okolicznościowa z ludzikami i detalami Lego. A mnie podoba się wyraz twarzy św. Barbary :-) Co do kobiety z narzędziem pracy, czyżby przejaw emancypacji?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

zgrredek pisze:Święta Barbara Gromowładna?

Nie kumam na co jej ten piorun i nać marchewki.
Po dłuższym zastanowieniu i drobnych poszukiwaniach w sieci stwierdzam, iż tą "nać" można chyba potraktować jako liść palmowy (tak jest przedstawiany wizerunek św. Barbary, dodatkowo z mieczem lub kielichem w drugiej dłoni), jeżeli chodzi zaś o pioruny, może gromi nimi moce piekielne?

Pozdrawiam (:

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Ciezko to oceniac bo moc sklada sie praktycznie z minifigow i gotowych elementów. Ale znacznie przyjemniej obchodziło się to święto :)

Swoją drogą troche mało dynamitu...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#10 Post autor: lugomina »

Dzieki sliczne za komentarze do mej kartki okolicznosciowej :) Sw. Basi tez sie przyjemnie zrobilo :)
Hezar pisze:Jako syn Śląskiej Ziemi chciałem napisać gwarą, ale kto by mnie tam zrozumiał...
A pisz, pisz, ja zech bych zrozumiala :) Jestem z Wielkopolski, gdzie mamy podobna gwara, oparta na niemieckim :)
caro pisze:Całkiem przyjemne :) Moja mama ma na imię Barbara, ale niestety jest blondynką :P :D
Wszystkie Basie sa nasze ;)
rh pisze:Bardzo przyjemny MOCyk ;) taka trochę szatańska ta Barbórka, ale ciekawie to wygląda. Szczególnie podoba mi się mina górnika po lewej - on taki szczęśliwy ze swojej pracy, czy na myśl o czekających go barbórkowych imprezach? :)
Szatanska Barbórka? Grozna Barbórka? No co Wy, przeciez to milusia twarz Indianki z serii Western.. szatanska przez te ostre brewka czy przez czarna suknie? Przeciez sie usmiecha :)))) Górnik owszem, cieszy sie na imprezy :)
M_longer pisze:
Hezar pisze:górnika (w dodatku z makijażem)
Hmm... Biały hełm. Raczej nie sztygar... Obstawiam pannę z jakiejś wycieczki szkolnej ;)
Wypraszam sobie, to przeciez pani geolog! :)
To moze tez byc przejaw emancypacji jak to napisal Patryk - w Polsce moze nie, ale w innych krajach swiata bywa ze pracuja w kopalniach i kobiety, zwlaszcza ze dzisiaj uzywa sie bardziej maszyn niz sily recznej. A w 19-ym wieku to sie nikt nie patyczkowal w jakies tam warunki pracy i w kopalniach pracowaly nawet male dzieci...
A w ogóle to dodalam pania górnicza geolog dla urozmaicenia, zeby bylo troche smieszniej :)
Hezar pisze:
zgrredek pisze:Święta Barbara Gromowładna?
Nie kumam na co jej ten piorun i nać marchewki.
Po dłuższym zastanowieniu i drobnych poszukiwaniach w sieci stwierdzam, iż tą "nać" można chyba potraktować jako liść palmowy (tak jest przedstawiany wizerunek św. Barbary, dodatkowo z mieczem lub kielichem w drugiej dłoni), jeżeli chodzi zaś o pioruny, może gromi nimi moce piekielne?
Dokladnie, nac ma symbolizowac lisc palmowy, jeden z atrybutów swietej Basi! Duzy lisc palmowy jest wiekszy niz sama figurka, wiec dalam jej na razie taki zgrabniejszy, przenosny.. iLeaf ;)
Piorun tez jest atrybutem sw. Barbary! Basia patronuje wszystkim pracujacym z materialami wybuchowymi, nie tylko górnikom, ale tez saperom i artylerzystomoraz innym niebezpiecznym zawodom z ryzykiem naglej smierci. Przedstawiana tez jest z dwoma armatami i patronowala kiedys skladom prochu. Do dzisiaj po hiszpansku i wlosku slowo santabarbara oznacza magazyn prochu ;)
Wzywa sie ja tez dla opieki przed trafieniem gromu i eksplozjami.
Jednym slowem, wybuchowa kobitka ;) Ma tez za atrybut kielich i wieze trójokienna, ale nie zdazylam tego wybudowac. A miecz to raczej atrybut sw. Kasi, ale to juz inna pocztówka..
Fistach pisze:Ciezko to oceniac bo moc sklada sie praktycznie z minifigow i gotowych elementów. Ale znacznie przyjemniej obchodziło się to święto :)
Swoją drogą troche mało dynamitu...
Jak sa same minifigi i pare elementów, to sie nazywa winietka ;)
To caly dynamit jaki mam - dwa kafelki..

Niezbyt moze dynamiczna ;) ta pocztówka, ale spieszylam sie, aby zdazyc na sam dzien. Ulegnie poprawie w poniedzialek, kiedy wreszcie bede miala ten mój wyczekiwany specjalny klocek z BL. Wybudowalam tez cos na ksztalt malutkiej kopalni :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

lugomina pisze:Piorun tez jest atrybutem sw. Barbary!
A to przepraszam, nie wiedziałem. Mało znam się na świętych.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

zgrredek pisze:
lugomina pisze:Piorun tez jest atrybutem sw. Barbary!
A to przepraszam, nie wiedziałem. Mało znam się na świętych.
Spoko, ja specjalnie sprawdzalam co tez ona ma trzymac w rekach :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ