[MOC] f1A1

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rucznoj

[MOC] f1A1

#1 Post autor: rucznoj »

Cześć
Jestem na forum od nie dawna, ale już chciałem zaprezentować Wam swój pierwszy MOCz. Jest to swobodna interpretacja F1, która wpadła mi do głowy, kiedy zobaczyłem taką ilość czerwonych klocków. Nie opierałem jej na zdjęciach prawdziwych bolidów. tylko krzesło jest "nie moje". Umieszczam to na forum, bo mam nadzieje, że mnie zjedziecie/wytkniecie błędy i doradzicie, czy mam zostać przy normalnych lego, czy jednak duplo jest dla mnie ;).

Obrazek

Sorry za jakość - w końcu pierwsza sesja.

Obrazek

PS. Jeszcze zrobiłem wersje z napędem (moduł z pewnego heli technic) ale okazało się, że pojazd jest zbyt ciężki. Potem może umieszczę zdjęcia.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Jest na tyle dobrze że mogę od razu zabrać się za wytykanie rzeczy do poprawy:
-tylny spoiler za szeroki, nie powinien sięgać nad koła;
-tylna oś wysunięta o dobre 8 studów("kropek") za daleko do tyłu. To chyba największy problem. Zerknij tu.. Jak widzisz, kokpit zaczyna się mniej więcej tam gdzie nadwozie rozszerza się, natomiast tylna oś jest tuż za miejscem gdzie nadwozie z powrotem się zwęża.
-paskudnie wycięte, za duże zdjęcia. Postaraj się je robić możliwie duże ale później zmniejszać je do jakiegoś ludzkiego formatu - 800x600 w zupełności wystarczy. I jeśli już musisz wycinać, używaj do tego Gimpa (darmowy program graficzny) i miękkiego pędzla.

Tak czy owak jest to całkiem niezły start :>

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Witamy na forum :)

Samochód udany, bardzo 'klockowy' i bardzo przypomina odpowiedniki w rzeczywistości (wg mnie, bo się nie znam na tym)...
ale te zdjęcia - zupełnie niepotrzebnie coś tam wycinałeś tło, bardzo brzydko to wyszło... no i fotosik - eh... (długo się ładuje strona)... brickshelf (http://www.brickshelf.com/) jest chyba lepszy do takich celów ;)

No i na koniec - duplo zdecydowanie nie dla Ciebie jest, zostań przy normalnych lego ;)

/edit:
Jerac pisze:Zerknij tu
albo ja mam dziwnego kompa, albo dziwny link wkleiłeś ;) (znając życie to pewnie to pierwsze...)
Ostatnio zmieniony 2008-12-06, 12:42 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Pomysł ciekawy i jak na pierwszy MOC rzeczywiście nie jest najgorzej!
Jerac mnie uprzedził i wyraźnie wypunktował elementy do poprawy, ja napiszę jeszcze kilka uwag od siebie:
W rozszerzeniu kadłuba bolidu za kołami przednimi (po bokach kierowcy), proponuję zabudować wloty powietrza dokładnie takie, jak wlot nad skrzydłem przednim, a następnie usunąć kratownicę z lewej i antenkę z prawej strony kierownicy (patrząc od frontu).
Przód bolidu powinien posiadać tzw. długi nos, bardzo delikatnym łukiem opadający lekko w dół - w twojej konstrukcji jest on zbyt krótki (można mieć nawet wrażenie, że wcale go nie ma), dobrze zatem byłoby go wymodelować na długość przedniego skrzydła.
Na koniec dodam jeszcze, że dobrze jest czasem posiłkować się przy budowie zdjęciami prawdziwych obiektów - konstrukcja z pewnością będzie później wierniej oddawała wygląd oryginału ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

Jerac pisze:Tak czy owak jest to całkiem niezły start :>
Zgadzam się z tym. Przód prezentuje się nawet całkiem przyjemnie natomiast jeśli chodzi o tył... To tylnia oś psuje cały efekt. Jest za daleko. Zmień to,a na pewno wszystko będzie lepiej wyglądać.

No i może konto na brickshelfie ? ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-06, 15:51 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powoli Astra GSI

rucznoj

#6 Post autor: rucznoj »

Dzięki.
Tył już zmodyfikowałem - faktycznie pojazd stał się bardziej kompaktowy, oraz dynamiczny. Wiem, że pominąłem wiele elementów - zależało mi bardziej na oryginalnym designie, niż na podobieństwie do pierwowzoru. Jeśli chodzi o antenke, to maskuje ona brak części - dzięki temu wszystko wygląda tak, jakby to była zamierzona asymetria. co do brickshelf - dzięki zarejestruję się. A zdjęcia poprawionej wersji dam jutro.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-12-06, 20:23 przez rucznoj, łącznie zmieniany 1 raz.

rucznoj

#7 Post autor: rucznoj »

Ok.
Zrobiłem zdjęcia, są brzydkie, ale przynajmniej bez obróbki. A i przepraszam za forosika - brickshelf dopiero w drodze.

UP datowana wersja:

Obrazek


Obrazek

A tutaj taki "smaczek". Praca trochę zrobiona dla zwały, ale jestem ciekaw komentarzy:

Obrazek

Obrazek

Nie Wiem, czy ktoś się zorientował co to jest - to kosiarka, której obracają się "ostrza" fajna sprawa, nawet odgłosy ciekawe oddaje/

Obrazek

Zbliżenie na w/w element.

PS. Sorry, że piszę post pod postem, ale to miało odświeżyć temat.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Szkoda, że nie w barwach BMW Sauber :-)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Od razu lepiej :) Choć nadal coś mi tam z tyłu nie pasuje. Może to przez ten spoiler. Mógłby być trochę dłuższy. Ale oprócz tego jest ok :) A co do kosiarki to jest strasznie kanciasta :D Jakbyś jej zaokrąglił boki to byłoby świetnie :D
Powoli Astra GSI

Rakenski

#10 Post autor: Rakenski »

Chyba trzeba jeszcze trochę przesunąć tylną oś do przodu. Myślę że jeden stud będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#11 Post autor: caro »

Rakenski pisze:Myślę że jeden stud będzie odpowiednim rozwiązaniem.
Zgadzam się :) Choć ze zdjęcia ciężko jest stwierdzić o ile należy przesunąć. No i nadal czekamy na konto na brickshelfie !! :P
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ