[MOC] Puk, puk

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Puk, puk

#1 Post autor: crises »

Dżem dobry.
Dzisiaj winietka na CCC. Pan na dole robi puk w drzwi/bramę korzystając z szczęściowo zasypanej już fosy, kamlot wystrzelony z katapulty (gdzieś w oddali) robi puk w ścianę, a pan u góry polewa adwersarza smołą.
Obrazek
Dziękuję za uwagę. Dobranoc.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

A ci panowie z góry zaraz zrobią chlup-chlup :P

...ciekawy pomysł na smołę. Bardzo podoba mi się wykonanie fragmentu muru. No i ta mimika twarzy :)...

...nie podoba mi się z kolei broń pana od pukania...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Fajny pomysł, super smoła : o)

Ale:
1. Faktycznie broń dziwnie wygląda - za grubo. Ja bym użył samej pałki bez round bricków.
2. Brama to w sumie brama, czy most zwodzony? Jeśli most, to trochę mały i przydałby mu się jakieś fragmenty mechanizmu podnoszenia. A jeśli brama, to gdzie ma most? : o)


Swoją drogą to ciekawe czy czasem zaraz kamulec nie spadnie gościowi na głowę ; o)
Zdrufko, Ciamek

Mazin82

#4 Post autor: Mazin82 »

Wszystko da sie prosto wytlumaczyc.
Lancuchy zabrali dresiarze. Koszty bram wzrosly w wyniku ogolnoswiatowego kryzysu finansowego, wiec wieksza byc nie moze. Z tych samych powodow bron pana "pukajacego" wyglada jak wyglada ;)
Nawet oblegajacy z blaku laku musieli zarzucic fose miedzy innymi szczotkami :D

A swoja droga. Jak zrobiles ta smole? Na czym ona sie trzyma? Bo jak sie nie myle to ona podtrzymuje beczke?

Czy te jakby odstajace deski w bramie to celowy zabieg? ( efekt uderzen pana "pukajacego" )

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Smoła jest tu najlepsza. Głaz jest chyba zbędny. Nie jest jasno czytelne czy on przyleciał tu i się wbił w mur, czy ktoś go zrzuca z góry.
Bram(k)a i most(ek) są takich rozmiarów, bo są raczej umowne. Inaczej nie dałoby się zmieścić ich na płytce 8 x 8.
Ogólnie winietka bardzo fajna. Chyba przez tę smołę.

Pucek

#6 Post autor: Pucek »

Super winietka. Wyjątkowo mi się podoba. Dobrze dobrane nadruki na twarzy minifigów wiernie odzwierciedlają wyjątkowość tej sceny. Ciekawe, czy hełm uratuje tego śmiałka przed tym kamieniem i smołą. Właściwie to jak nazywa się ta broń którą trzyma w ręce? Mi w przeciwieństwie do Ciamka bardzo się podoba.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Całkiem fajna scenka!
Najbardziej podoba mi się sposób, w jaki pokazałeś wylewaną z beczki smołę.
Kamień rzeczywiście wygląda niejednoznacznie - moja pierwsza myśl była taka, że został on zrzucony z fortyfikacji przez jej obrońców, a tu się okazuje, że orkowie ćwiczyli ostatnio rzuty piłką lekarską...
Niespecjalnie podoba mi się również maczuga, którą ork brutalnie potraktował wrota - dobrze by było wsadzić mu w łapska inną "kołatkę".
Co do fosy, to nie jestem pewien poprawności jej zastosowania przy takich rozmiarach wrót, jednak z pewnością dodaje ona oryginalności całej konstrukcji.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Super scenka. Fajnie zrobiona smoła. Jak większości nie podoba mi się broń (za duża). Trochę mi nie pasuje ten lecący kamień, zamiast niego rycerz by mógł rzucić pierzem ;P
Why so serious?

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

Nigdy nie sądziłem że mi się będzie smoła podobać....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

crises

#10 Post autor: crises »

Ze spraw ogólnych:
- broń w ręku napastnika miała być pierwotnie taranem trzymanym przez kilka osób; w trakcie budowy został jeden trzymający, ale moja "fiksacja" na taran nie pozwoliła mi zauważyć, że teraz broń powinna stać się jednoosobową;
- kamień; starałem się zrobić rozwalony mur i trochę na tym zdjęciu to widać; zgadzam się, że nie do końca wiadomo czy kamlot nadleciał, czy spada;
- brama/mostek/fosa - rozmiary umowe, nie trzymają skali, ale 8x8 i na dodatek żeby nic nie mogło wystawać, to nie jest duży obszar na szaleństwa budowlane;
Mazin82 pisze:A swoja droga. Jak zrobiles ta smole? Na czym ona sie trzyma? Bo jak sie nie myle to ona podtrzymuje beczke?
Beczka trzyma się na minifigowej łapce, a smoła jest wsadzona na "wcisk". Siedzą solidnie. I beczka, i smoła.

Aha. Tak, drzwi z odpadającymi deskami, to efekt działalności "pukającego".

Dziękuję, że chciało się Wam napisać komentarze.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ