Tudor kolodzieja

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
chiefie

Tudor kolodzieja

#1 Post autor: chiefie »

I oto moj pierwszy w histori tudor, moze to z tego powodu jestem zadowolony z efektu ; ) choc moglo byc lepiej. Z zalozenia mial to byc maly browar, ale niechcialem miec potem glosow, ze powtarzam projekt gras'a nadajac mu tylko inna skorke, tak wiec postanowilem na koncu pracy, ze bedzie to tudor kolodzieja.
Staralem sie by projekt byl calkowicie mojego autorstwa bez "cudzych rozwiazan" niestety nie do konca mi to wyszlo, gdyz schody i drzwi na pietrze zludnie przypominaja prace gras'a (duzo razy go wypomne w tym topicku, co by wszystko wyjasnic ; ) Dlaczego tak sie stalo? Otoz dlatgo ze niemialem do konca koncepcji wejscia na pietro, a gdzies w pamieci mialem wlasnie browar gras'a z schodkami z boku domku, wiec postanowilem, ze to rozwiazanie bedzie dobre, a szerokosc 3 studsow w sam raz, tak wiec tuszylem do pracy podczas zabawy ze schodami nagle wpadlem na pomysl, ze gdyby je tak zrobic "puste" w srodku bedzie troszke wiecej miejsca i, to swietny pomys, w zasadzie bylem dumny z siebie, ze na to wpadlem, i bede mogl wspomniec o moim blyskotliwym rozwiazaniu, niestety dzisiaj mina mi zrzedła, gdy po sfotografowaniu swojego dziela postanowilem sprawdzic jak wygldalo to wszystko u gras'a i nagle zauwazylem, ze jednak on wpadl wczesniej na pomysl z wneka, co mnie troche zmartwilo, choc i tak fakt faktem, wpadlem na to osobiscie, tylko duzo pozniej ; p. Tak wiec to bylo pokrutkie wyjasnienie paru podobienstw, co by sie do mnie jakas metka plagiatu nie przykleila.
Moze z ciekawosci i na CCC wystawie, szans raczej nie mam, patrzac na prace innych ale przekonam sie moze jak widza tego MOC-a inni.

A i tutaj o jakis skromny komentarz bym prosil.

Tudor kolodzieja

Foto1 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1476344
Foto2 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1476345
Foto3 - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1476346

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#2 Post autor: Lomero »

Jeœli można prosić podaj linki bezpoœrednio do zdjęć. (wybierasz miniaturkę, a potem na duży obrazek. Otworzy ci się samo zdjęcie z bezpoœrednim adresem)

Pozdrawiam
Lomero


Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Model jest bardzo ciekawy.Dobrze dobrane kolory no i styl budowania niczego sobie nie zarzuca.Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to schody sš trochę jakby z aduże ale model naprawdę jest fajny.

snip3r pisze:tudor
A co to takiego :( :roll:
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#5 Post autor: liwnik »

Domek bardzo ładny.
Jedyne co mi w nim nie pasuje to czerwone dachówki i za duże schody .
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#6 Post autor: shaggie »

Kilka uwag:
1. Zbyt przypadkowa kolorystyka - żółty z czerwonym i niebieskim?
2. Zdecydowanie zbyt płaski dach - stosuj dachówki 45-stopniowe.
3. Brak kalenicy - przy tak rozciętym budynku trudno byłoby jš zrobić, dlatego najczęœciej rozcinamy tudory prostopadle do osi wzdłużnej dachu.
4. Okno na parterze trochę za nisko zamocowane.
5. Na ogół nie stosujemy szalunku w częœci parterowej.

Poza tym jest w porzšdku - jak na pierwszy tego typu model, całkiem ładnie.
shaggie.

chiefie

#7 Post autor: chiefie »

Co do pod punktu pierwszego jak i drugiego, jest tak, ze to jedyny rodzaj dachowki ktorego mialem na tyle, aby pokryc caly dach, niestety dachowek u mnie jak na lekarstwo, gdy probowalem zrobic z 45 stopniowych wyszedl mi 3 kolorowy ; ). Tak wiec i dach za plaski i ten nieszczesny czerwony mi sie wdarl do calosci, probuje zdobyc troche dachowek, gdyz one zawsze mi daja w kosc przy budowie.

Co do reszty podpunktow, no coz dzieki za dobre rady na przyszlosc. Ktos jeszcze wychwycil jakies babole?

witus

#8 Post autor: witus »

Bardzo mi się podoba. Ciekawy pomysł i bardzo dobre wykonanie :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#9 Post autor: Lomero »

K@ROL pisze:A co to takiego
Najogólniej rzecz bioršc jest to inna nazwa muru pruskiego.

snip3r pisze:Ktos jeszcze wychwycil jakies babole?
Mi się nie podobajš wysunięte okna.

Poza tym MOC jak najbardziej przyzwoity. Szczególnie jeœli to twój pierwszy Tudor.

Pozdrawiam
Lomero

chiefie

#10 Post autor: chiefie »

Hmm, mnie szczerze wysuniete okna nie przeszkadzaja i nawet sie podobaja... no moze niekoniecznie w moim wydaniu ; ) ale to oczywiscie kwestia gustu...

Moze jeszcze inni specjalisci z tej branzy sie wypowiedza? ; )

ODPOWIEDZ