7891 Airport Firetruck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

7891 Airport Firetruck

#1 Post autor: Kubrick »

7891 Airport Firetruck

Zestaw pochodzi z 2006 roku, więc pewnie już wkrótce wyjdzie ze sprzedaży.

Rok produkcji: 2006
Ilość elementów: 148
Figurki: 1
Seria: City
Ceny w Bajkowym Kuferku: 57 zlociszy
Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset
GALERIA

1) Pudełko

Obrazek

Pudlo jakie jest, kazdy widzi. Karton, nie za gruby, nie za cienki, taki w sam raz, otwierany z boku (pomagaja naciecia). Wewnatrz sa 3 woreczki, ktorych nikt nie ponumerowal w sensowny sposob, przez co np. minifiga trzeba szukac w 2 workach. Oprocz woreczkow luzem wala sie "plyta podlogowa", instrukcja i naklejki.

Obrazek

2) Instrukcja

Instrukcja jest wykonana z dosc przyzwoitego papieru, jest przejrzysta, ale kolory czasami sa trudne do rozpoznania na pierwszy rzut oka.
Przyklad? Przyjrzyjcie sie kolorom serkow na przednim zderzaku:

Obrazek

3) Model

Model glowny (i niestety jedyny) to woz strazacki jakiejs lotniskowej jednostki (dlatego tez nie czerwony). Calkiem fajnie przemyslany, wszystko na miejscu, nawet zgrabnie wyglada. Budowa przebiega dosc szybko i sprawnie, nie ma problemow po drodze, a sam model nie jest bardzo skomplikowany.

Obrazek

Kto wpadl na pomysl tych niebieskich klockow? Toz to pasuje jak piesc do nosa :/

Obrazek

Jak mi ktos powie, ze niebieskie fotele w zoltym wozie sa fajne, to bede gryzl (co innego w czarnym aucie ;) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo fajny patent z armatka wodna na wysiegniku - chowa sie cala i ma calkiem niezly zakres ruchu. Niestety, minifig nie zawsze siega do niej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zbudowaniu zostaje tylko kilka klocków:

Obrazek

Uprzedze pytania: naklejki sux, wiec ich nie naklejam ;]

No i teraz troche ponarzekam. Brakuje tu ducha starego City, czy Town. Nie ma na przyklad otwieranego dachu jak TU. Widac spore nawiazania do tego modelu, ale tez duzo dzieli te dwie epoki. Teraz mamy SNOT, ale wtedy byla wieksza funkcjonalnosc. Dzisiaj mamy szpanerskie serki, ale wtedy migaly koguty.

plusy:
* przyjemny model
* troche przydatnych czesci

minusy:
* niebieskie elementy nie pasujace do niczego
* a gdzie zbiornik na wode?
* woreczki bez logicznego rozkladu czesci (tak, technic mnie rozpiescil :P )


PS. Nori, pozwolilem sobie sciagnac od Ciebie layout ;]
Ostatnio zmieniony 2008-12-17, 19:30 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:Kto wpadl na pomysl tych niebieskich klockow? Toz to pasuje jak piesc do nosa :/
Ale ułatwia budowanie dzieciom, bo podczas składania krócej szukają potrzebnej części ;)

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

jak dla mnie dolne armatki są za blisko siebie usytuowane. ale ogołnie dość sympatycznie.

Co do zbiornika to tych zbiorników raczej nie widać jakoś specjalnie aczkolwiek mógłby być jakiś wąż do napełniania.

Rakenski

#4 Post autor: Rakenski »

Kubrick pisze:Zestaw pochodzi z 2006 roku, więc pewnie już wkrótce wyjdzie ze sprzedaży.
Chyba nawet już wyszedł, bo na S@H go nie znalazłem, a na allegro ostatnie sztuki. Poza tym zestaw fajny i swego czasu rozmyślałem nad jego zakupem.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Rakenski pisze:Chyba nawet już wyszedł, bo na S@H go nie znalazłem, a na allegro ostatnie sztuki.
Dokladnie. S@H nie ma juz w ofercie tego zestawu, na Allegor jakos nie patrzylem specjalnie, wszedlem dzisiaj do Bajkowego Kuferka i zobaczylem,ze maja tego jeszcze kilkanascie sztuk, to wzialem, bo zoltych klockow nigdy za wiele :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ramzes »

Recenzja fajnie - przynajmniej widac etapy budowy i co ma w środku.
Zestawik taki standardowy. Mnie się ani nie podoba ani jest też brzydki:) Za te pieniądze wolałbym kupic pf xl i pilota:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Już pierwsze spojrzenie wystarczyło, by zestaw ten skojarzył mi się z 6440, który mimo wszystko bije go na głowę nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością i bawialnością.
Ciekawa recenzja, choć zdjęcia mogłyby być nieco lepsze.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ