[MOC] Średniowieczny wiatrak o przekroju kolistym

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Średniowieczny wiatrak o przekroju kolistym

#1 Post autor: Lomero »

Obrazek

Jak w już napisałem w tytule jest to œredniowieczny wiatrak o przekroju kolistym, oczywiœcie w skali minifig. Niestety wyżej wymieniony kolisty przekrój, uniemożliwił mi zbudowanie wnętrze wiatraka. Musicie je sobie wyobrazić :)

MOC oczywiœcie dedykuje dmacowi :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:17 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

gras1

#2 Post autor: gras1 »

no ja sobie wnetrze wyobraza, ...
bardzo fajny modelik - szczegolnie podoba mi sie ta kolistosc :)
a wiatraki nie mialy czasem 5 łopat ????

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Œredniowieczny wiatrak o przekroju kolistym

#3 Post autor: dmac »

Lomero pisze: MOC oczywiœcie dedykuje dmacowi :)

Pozdrawiam
Ha!
Wystarczy postraszyć i proszę - MOC na zamówienie gotowy :)

Fikuœny (w pozytywnym sensie). I na kurzej łapce (w bajkowym sensie). A gdybyœ tak użył w œcianach tych skrzydeł, które wykorzystałeœ na łopaty, mógłbyœ uzyskać bardziej wiatrakowy, stożkowy kształt... I gdybyœ użył różnych zawiasów od wewnštrz, zamiast gumek czy sznurków na zewnštrz, wyglšdałby bardziej realistycznie... I gdybyœWiem, bo właœnie zebrałem pewne doœwiadczenia w tworzeniu takiego kształtu, ale o tym na razie sza! :)

Podoba mi się też żużel na œcieżce oraz to, że chciało Ci się zrobić kawałek pejzażu.
I że w ogóle Ci się chciało :)
No, to ewentualnie mogę Ci teraz wybaczyć tamten off-topic :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

chiefie

#4 Post autor: chiefie »

Jak dla mnie "takie sobie" a raczej inaczej mowiac, calkiem niezla konstrukcja, jednak biorac pod uwage twoje umiejetnosci i mozliwosci, to srednio to wypada, stac cie na wiecej moim zdaniem, a przynajmniej tak wnioskuje po ogledzinach twoich innych prac ; ). ale ogolnie jest ok.

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#5 Post autor: k1089 »

Kształt kolisty wyszedł œwietnie, tylko czemu wiatrak jest niebieski (według mnie nie pasuje)? Ogólnie wyszedł fajnie, nawet bez wnętrza; ma taki swojski charakter.

Ja bym dodał ludziki jadšce na wozie z workami mški, bo taka 'odludna' ta scenka.

PS. Nie widziałem wiatraków z 5 łopatami.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#6 Post autor: Lomero »

k1089 pisze:tylko czemu wiatrak jest niebieski
Bo ja kocham kolor niebieski :)
dmac pisze:I że w ogóle Ci się chciało
Ostatnio mam mało zadane w szkole, więc i tak cały czas coœ buduję :)
dmac pisze:A gdybyœ tak użył w œcianach tych skrzydeł, które wykorzystałeœ na łopaty, mógłbyœ uzyskać bardziej wiatrakowy, stożkowy kształt...
Oczywiœcie masz rację, ale niestety mam tylko 4 pary takich skrzydeł. A niebieskich w ogóle :)
dmac pisze:I gdybyœ użył różnych zawiasów od wewnštrz, zamiast gumek czy sznurków na zewnštrz, wyglšdałby bardziej realistycznie...
Problem mocowania œcian męczył mnie dosyć długo, ale prawdę mówišc nic nie wymyœliłem. Zostały sznurki :)

Pozdrawiam
Lomero

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Lomero pisze: Problem mocowania œcian męczył mnie dosyć długo, ale prawdę mówišc nic nie wymyœliłem. Zostały sznurki :)

Pozdrawiam
Obiecuję podesłać rozwišzanie problemu, gdy tylko skończę klepać w MLCadzie. Tylko że nie skończę prędko, bo jeszcze huk roboty przede mnš... Ale obiecuję :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

AS_PL

#8 Post autor: AS_PL »

ładne mnie nie stać na coœ takiego finansowo i w ogóle nie zrobił bym tak fajnego :(
dmac pisze:Problem mocowania œcian męczył mnie dosyć długo, ale prawdę mówišc nic nie wymyœliłem. Zostały sznurki
faktycznie œš dwa klocki które po złšczeniu dadzš lepszy efekt ale itak jest cool

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#9 Post autor: Korn »

AS_PL pisze:ładne mnie nie stać na coœ takiego finansowo i w ogóle nie zrobił bym tak fajnego :(
faktycznie œš dwa klocki które po złšczeniu dadzš lepszy efekt ale itak jest cool

i tak

Zdania zaczynamy DUŻĽ literš i kończymy kropkš(.) lub wielokropkiem(...). Pamiętaj także o przecinkach :P.
Pozdrawiam.
KoRn

Mikik

#10 Post autor: Mikik »

no dlamnie exstra całkiem pomysłowo można było jeszcze jakiegoœ młynaża w pobliżu dać


PS:Fireblast czy ciebie ktoœ zatrudnił że zawsze wszystkich poprawiasz czy jesteœ ASEM z Polskiego?

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Mikik pisze:no dlamnie exstra całkiem pomysłowo można było jeszcze jakiegoœ młynaża w pobliżu dać


PS:Fireblast czy ciebie ktoœ zatrudnił że zawsze wszystkich poprawiasz czy jesteœ ASEM z Polskiego?
dla mnie
ekstra
młynarza


Zdanie zaczynamy od dużej litera i używamy znaków interpunkcyjnych(kropka, przecinek)
.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#12 Post autor: Korn »

Mikik pisze:Fireblast czy ciebie ktoœ zatrudnił że zawsze wszystkich poprawiasz czy jesteœ ASEM z Polskiego?
Z polskiego jestem niezły a poprawiam dlatego, że w pewnym sensie Dmac o to prosił, więc się nie czepiaj :evil:
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#13 Post autor: Bricksley »

Witarak bardzo ładny.Gratuluję podjęcia się ciężkiej pracy zbudowania czegoœ kolistego.
gras1 pisze:a wiatraki nie mialy czasem 5 łopat
O ile pamiętam nie miały.Ale wszystko jest możliwe. :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ