[MOC] Życie za króla

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Życie za króla

#1 Post autor: crises »

Wierny rycerz zawsze jest gotowy oddać życie za króla. Oto mój wkład do "Czynu rycerskiego" na tegoroczne CCC.
Obrazek
W kwestii objaśnień: kamlot (pewnikiem dywersja orków) przez ścianę wleciał, odbił się od trefnisia, potem rykoszetował drugi raz od podłoża i zmierza w kierunku króla. Czy dzielny rycerz jest w stanie zmienić trajektorię lotu pocisku? Czy zostanie zapamiętany jako bohater, któy ocalił króla, czy jako bohater, który zginął próbując ocalić władcę?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Waszej uwadze polecam podwyższenie z tronem, podstawki świeczników i wgniecionego w ziemię dowcipnisia.

Pozdrawiam.


Wigilijny edit poprawkowy:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-24, 22:57 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Boskie!
Fantastyczny pomysł! Wg. mnie najlepsza Twoja praca na tegoroczne CCC.
Pozwalasz na krytykę (konstruktywną), czy juz za pozno na zmiany i wypada się tylko zachwycać?

crises

#3 Post autor: crises »

Hippotam pisze:Pozwalasz na krytykę (konstruktywną), czy juz za pozno na zmiany i wypada się tylko zachwycać?
Dajesz, dajesz. Jeszcze stoi, może coś mi się uda poprawić.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#4 Post autor: Iskra »

Crises, do ilu kategorii masz już prace?

Pomysłowe. To, na co każes zwrócić uwagę rzeczywiście ciekawe, zwłaszcza podstawki pod świece. Jeśli można się czepiać, to... taki kamień raczej nie odbiłby się od podlogi jak piłeczka. Ale to tak naprawdę mało istotne.

No i jest czerwony axle ;)

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Ale pamiętaj że intencje mam dobre, bo praca ma potencjal na miszcza.

- rządek bricków na pierwszym planie - study straszą (a cala praca w zasadzie jest studless) i dlaczego piaskowe? Brązowe jesli juz.
- Flagi - cos mi tu nie pasuje. Po pierwsze, zaraz sie zapalą od świec. Po drugie - czemu każda w innym kolorze? Czy to jakaś aluzja do tęczowej flagi i związku pomiędzy rycerzem a królem? Tak odczytana praca robi się jeszcze ciekawsza, ale wtedy flagi trzeba blizej. Dodatkowo - flagi powinny wisiec "frontem do klienta", a nie bokiem.
- Tam gdzie masz flagi, jest bardzo dobre miejsce na wstawienie drzwi do komnaty i chowających się (uskakujących) w te drzwi innych dworzan.
- Kamien - czy nie myslales o pokazaniu całej trajektorii jego lotu, np za pomoca przezroczystego grubego swiatlowodu z Creatora-Zielonego-Smoka? Tak jak to zrobił jens tutaj: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2215223
- Nie zgadza mi się ta trajektoria. Otwor w scianie powinien byc wyzej, albo lepiej - wyrwa moglaby byc az do sufitu
- wysokie okna aż proszą sie o witraże (ażurowe płotki z przezroczystymi plates 1x1)
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 16:44 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

Hippotam ma racje, ale praca i tak jest boska! Wgniata w fotel/krzesło/kanapę... na czym bym nie usiadł to mnie wgniata....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Worg pisze:na czym bym nie usiadł to mnie wgniata....
Tak jak błazna :P

Crises, popraw ten kamyczek. To jest głaz, a nie kawałek kauczuku, i raczej nie odbijałby się tak jak to przedstawiłeś. Może turlanie po przebiciu się przez ścianę?

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Hippotam pisze:Boskie!
Fantastyczny pomysł! Wg. mnie najlepsza Twoja praca na tegoroczne CCC.
Zdecydowanie tak :)
Też mi się bardzo podoba.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#9 Post autor: kosci »

super !
glowna uwaga juz byla, zla trajektoria lotu i moze zrobic kule ognia? albo glowe nabic na glaz:P albo reke, noge, psa, kota .. no dobra ponosi mnie

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Crises pisze:Waszej uwadze polecam (...) wgniecionego w ziemię dowcipnisia.
...orkowie zrobili błaznowi dużo większy dowcip :P

Praca jak zawsze na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że rycerz uratuje króla, a przy okazji sam przeżyje. Tron wyszedł cudnie, ciekawe świece. też chciałbym tyle brązowego :p

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł. Dziś ochroniarze prezydentów mają łatwiej, bo jak zasłonią ciałem, to najwyżej kulkę dostaną. A weź dostań taką kulę.
Trzeba pokazać trajektorię lotu, bo pierwsze co mi przyszło do głowy, to to, że ta kula z podłogi wystrzeliła. Dopiero potem widać wgniecionego błazna.

lordofdragonss

#12 Post autor: lordofdragonss »

Pomysł i wykonanie bardzo ciekawe. No i jest to pierwszy moc który widziałem na którym wisi głowa wilka :D
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 21:40 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Hippotam pisze:czy nie myslales o pokazaniu całej trajektorii jego lotu, np za pomoca przezroczystego grubego swiatlowodu
Otóż to! Mniejsza o budulec, ale gdyby dało się te przezroczyste elementy odrobinę wygiąć w łuk i dorobić drugi kawałek w stronę dziury w ścianie, też lekko łukowaty, byłoby o wiele czytelniej! Spojrzałem na obrazek bez powiększania i bez czytania opisu - miałem problem ze zrozumieniem o co chodzi z tymi przezroczystymi jedynkami; wyglądało to jakby kamień wyleciał spod podłogi.

Ale poza tym - wyborna praca! Błazna szkoda, ale super wygląda :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#14 Post autor: Benny »

Błazen wprasowany w posadzkę wymiata :D

Ciekawa praca i bardzo fajnie wykonana, aczkolwiek rycerz wydaje mi się być ciut za bardzo zadowolony z roli żywej tarczy ;) No ale w końcu oddaje życie za króla, więc jest sięz czego cieszyć.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#15 Post autor: Hezar »

Scenka jest niesamowita dosłownie pod każdym względem.
Jeżeli chodzi o uwagi, to miałbym tylko jedną (pozwolę sobie zacytować tutaj Hippo):
Hippotam pisze:Flagi - cos mi tu nie pasuje. Po pierwsze, zaraz sie zapalą od świec.
I to by było na tyle. Ależ mocne będzie to CCC...

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ