[MOC] Koło

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

[MOC] Koło

#1 Post autor: mienso123 »

Witam,
Nadeszła wreszcie chwila na mój apsórt. Zanim go przedstawię muszę powiedzieć, że jest to druga praca, która miała być na ten konkurs. Pierwsza niestety nie nadawała się, ponieważ wytłumaczenie jej absurdalności było troszkę niezgodne z ideą konkursu.

Obrazek

Jak widać całość składa się z koła umieszczonego na podporach, napędzanego jednym silnikiem PFxl, oraz zasilacza.
Zasilacz to zdalnie sterowany pojazd, wyglądem przypominający zielonego garbusa, z napędem 2x4, ze zdalnie sterowanym hakiem holowniczym z tyłu, zawieszeniem kolebkowym z tyłu i niezaleznym z przodu, ruchomą atrapa V6 i z battery boxem na pokładzie. Właściwie to powstał on ponieważ musiałem jakoś obudować pudełko z bateriami.
Koło kręci się bez jakiegoś konkretnego celu. Czerwone części umieszczone na kardanach, ruszają się zgodnie z siłą odśrodkową i przyciągania.

Koło:
Obrazek Obrazek Obrazek

Zasilacz:
Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VGUdRf-umBw[/youtube]

Komentujcie! :)
pozdrawiam, mienso123
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 19:45 przez mienso123, łącznie zmieniany 2 razy.

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Siła odśrodkowa jest za mała :( Za wolno obraca się to koło niestety. Myślę, że gdybyś użył mediuma i odwrotnie zębatki ustawił hulało by wyśmienicie.

Zresztą dla mnie bardziej absurdalne jest robienie auta żeby zmieścić BB niż to całe koło LOL :D

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#3 Post autor: mienso123 »

Fistach pisze:Siła odśrodkowa jest za mała
Dlatego że to na początku miało być coś na zasadzie tego prawie jak perpetum mobile. Silnik miał być obudowany i miałem udawać że to się samo kręci :) Prędkość została, jednak zrezygnowałem z obudowania silnika. Zamiast tego obudowałem battery boxa, ponieważ doszedłem do wniosku że będzie to rzeczywiście bardziej absurdalne.

EDIT:
Fistach, nie wiem czy zauważyłeś ale napisałem
mienso123 pisze:...prawie jak...
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 09:31 przez mienso123, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#4 Post autor: dzulian »

Co mam powiedzieć super!!!!
Usłyszłem text i odjechałem narazie nie ma mnie:) ghrughrughrughrughrutgrhughrughurghur ghurghurghru hgrughrughrughknajdcbnjbvdbjdfvdjvbdjvbdjv

Pozdrawiamn
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Dlatego że to na początku miało być coś na zasadzie tego prawie jak perpetum mobile. Silnik miał być obudowany i miałem udawać że to się samo kręci :) Prędkość została, jednak zrezygnowałem z obudowania silnika. Zamiast tego obudowałem battery boxa, ponieważ doszedłem do wniosku że będzie to rzeczywiście bardziej absurdalne.
a to chyba że tak. Swoją drogą to co pokazałeś na YT to nie było i nie będzie PM :) I nie dlatego, że wiem, że się nie da PM zbudować tylko gdzieś czytalem dlaczego to nie jest PM :D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Oglądając Twoją propozycję tak sobie pomyślałem, że "za Chiny Ludowe" to auto nie pasuje do "karuzeli" i całość jest całkowicie bez sensu.
Konstrukcja jest bez wątpienia absurdalna, więc spełnia wymagania konkursu, jednakże całościowo mnie nie przekonuje.
Nie spełnia żadnej, choćby bezsensownej funkji, nic oryginalnego nie pokazuje i nawet nazwę ma prostą jak... koło.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

Hezar pisze:Nie spełnia żadnej, choćby bezsensownej funkji
Czerwone elementy uderzają w belke na dole ramy, ta funkcja jest chyba na tyle bezsensowna, że może uchodzić za taka niepotrzebną do niczego.
Hezar pisze:nawet nazwę ma prostą jak... koło.
Miałem dać "Cepacz"? Wtedy można by się doczepić że służy do cepania.

Samochód nie pasuje celowo, całość sprawia wrażenie jakby to koło było tworzone do niego, a nie on do koła. Zrobiłem to SPECJALNIE ponieważ to ma być apsórt. Bez samochodu Koło nie sprawiałoby takiego głupiego wrażenia.

EDIT:
nie mam żadnych wypieków xD
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 15:32 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

mienso123, widzę że mój post wywołał wypieki na Twoich policzkach, choć całkiem niepotrzebnie.
Napisałem szczerze co myślę o Twojej konstrukcji, a ponieważ zbudowałeś ją na konkurs, więc wydaje mi się, że każdy komentarz powinien być dla Ciebie istotny.
Najwidoczniej uważasz swój MOC za udany i jesteś z niego zadowolony (co jest zresztą najważniejsze), skoro wyczuwam w Twojej wypowiedzi nutę zdenerwowania.
Osobiście nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Ci powodzenia w rywalizacji.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ