7628 Peril in Peru

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

7628 Peril in Peru

#1 Post autor: zgrredek »

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby znaleźć się w szacownym gronie recenzentów. Pewnie to, że na PEERONIE nie ma spisu części i ktoś kto waha się czy kupić ten zestaw, ma utrudnione zadanie. Przekonany, że mam tu ważną misję do spełnienia, wziąłem się do roboty jeszcze w Wigilię. Żałowałem już w połowie budowania (bo nie bawi mnie budowanie wg instrukcji), ale spiąłem się w sobie i dziś (drugi dzień Świąt) zamierzam doprowadzić sprawę do końca.

Zestaw dostałem pod choinkę. Sam pewnie bym go sobie nie kupił. Nawet nie umieściłem go w liście do Mikołaja, bo uważałem, że jest za drogi, a nie chciałem rujnować Mikołaja. No ale jeśli Mikołaj dał się zrujnować na własne życzenie to trudno. :o)


Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: 625
Figurki: 6
Seria: Indiana Jones
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 39.15, USD -, EUR 64.99, PLN 299.95
Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Obrazek

Na Allegro znalazłem tylko jednego sprzedawcę oferującego ten zestaw. Nie jest tani. Z najtańszą przesyłką 281 zł.

1. Oględziny wstępne

Po rozdarciu papieru pakowego oczom moim ukazało się spore pudło (~48 x 29 x 7 cm).

Obrazek

Po otwarciu z boku wysypałem ze środka sześć worków z klockami, dwuczęściową instrukcję i naklejki.

Obrazek

Na zdjęciu są tylko dwa worki, bo jak sobie przypomniałem o konieczności zrobienia zdjęcia, to wcześniejsze numery były już zbudowane.
Worków jest sześć, ale numery kończą się na 5, bo są dwa worki z numerem 3.

2. Budowa

Po wysypaniu zawartości worka nr 1 przede wszystkim możemy złożyć sobie ludziki.

Obrazek

Najbardziej ucieszyły mnie dwa środkowe, bo nie miałem ich wcześniej. Jeden to pilot, który nie ma na marynarce żadnych lotniczych emblematów, więc z powodzeniem da się wykorzystać jako cywilny elegancik w garniturku i pod krawatem. Drugi to mundurowy w mundurze bez oznak przynależności narodowej, więc też będzie można użyć go w przyszłości na różne sposoby. Z pozostałych ludzików jeszcze sowiecki sołdat się przyda, bo szeregowych żołnierzy nigdy za dużo. Ale po co mi piąty Indiana? Chyba po to, żeby mieć pięć kapeluszy. Niestety w zestawie nie ma stewardesy.
Jest jeszcze trochę różnej broni, trzy pary kajdanek, kryształowa czaszka i mapa. Z reszty klocków z pierwszego woreczka można zbudować sobie autko, skrzynię, która może być na autko zapakowana i stojak na broń białą. Z zapasowych części zostaje nam ciemnozielony serek i dwa światła.

Obrazek

Z zawartości woreczka numer dwa możemy zbudować lotniskowy traktorek, który może ciągnąć przyczepę, albo schody. Jest też paleta z beczkami z paliwem i paleta z dwiema skrzyniami. Każde z nich może być zapakowane na przyczepę.

Obrazek

Starczy tych drobiazgów. Pora wziąć się za coś poważniejszego, czyli za zbudowanie samolotu. Z zawartości dwóch woreczków nr 3 możemy zrobić kadłub i stateczniki poziome.

Obrazek

Po zużyciu zawartości woreczka nr 4 mamy już silniki, część podwozia i jedno skrzydło.

Obrazek

No i przyszła kolej na ostatni worek, który pozwoli nam dokończyć dzieło.

Obrazek

Samolocik wyszedł całkiem zgrabny.

Obrazek

Ma chowane podwozie. Szare kafle z wierzchu skrzydeł i szare okrągłe placki pod spodem mają zadanie wzmocnić samolot. I faktycznie wzmacniają go. Crash testy wykazały, że rozsypuje się przy upadku dopiero z wysokości 1,5 m. To oczywiście ŻART !!! Nigdy nie robię moim klockom takich doświadczeń. Ale faktycznie konstrukcja samolotu jest mocna. Przy budowie ani razu nie miałem wrażenia, że zaraz ta konstrukcja rozsypie mi się w rękach.

Obrazek

Kabina pilota łatwo się zdejmuje, dzięki czemu pilot bez przeszkód może zająć miejsce za sterem.

Obrazek

Dach przedziału pasażerskiego też łatwo się zdejmuje.

Obrazek


3. Rozbiórka i segregowanie

Nareszcie mogę przejść do moich ulubionych czynności, czyli rozbiórki (tę trochę mniej lubię) i segregowania klocków.
Nie zamieściłem zdjęć spisu klocków, bo jest tego dwie strony i mało co widać. Zrobiłem za to zdjęcia posegregowanych klocków. Myślę, że będzie lepiej widać czego ile jest.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać jest tu sporo ciekawych klocków. Licząc ludzika jako cztery klocki (nogi + tułów + głowa + czapka/peruka) i osobno felgi i opony, bo chyba tak liczą to na Peeronie, to wyszło mi tych klocków 643 sztuki. Biorąc cenę z Allegro wychodzi ~44 gr/szt. Chyba nieźle.

Uff!!! Jakoś dobrnąłem do końca. Nieprędko przyjdzie mi do głowy pokusić się o następną recenzję.

Chylę czoła przed tymi, którzy robią to częściej niż raz w roku.
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 14:59 przez zgrredek, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

zgrredek pisze:Pewnie to, że na PEERONIE nie ma spisu części i ktoś kto waha się czy kupić ten zestaw, ma utrudnione zadanie
Jest jeszcze Bricklink ;)
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7628-1

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Szkoda, że miniatury zdjęć nie linkują do powiększeń.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Sariel pisze:Szkoda, że miniatury zdjęć nie linkują do powiększeń.
Wiedziałem, że coś spieprzę. Również zdjęcie pudełka się nie otwiera. Kto mi powie co źle zrobiłem?
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 11:11 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

zgrredek pisze:Wiedziałem, że coś spieprzę. Również zdjęcie pudełka się nie otwiera.
Oj tam :)
Spokojnie, bez pośpiechu... ;)
Na samym początku recenzji przydałaby się 'specyfikacja techniczna', taka jak w szablonie recenzji.
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=2856
zgrredek pisze:Kto mi powie co źle zrobiłem?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 11:14 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Wszystko się już otwiera. Dzięki Noriemu, który poświęcił część świątecznego poranka, na poprawienie moich baboli. Dziękuję Nori.

I mam z tego nauczkę, że instrukcje trzeba czytać dokładnie i do końca.
I czasem nawet stosować się do nich.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Jak dla mnie to jeden z najlepszych zestawów IJ. Samolot jest naprawdę wysokiej klasy jak dla mnie. Tym bardziej dziwi mnie, że to Latające Skrzydło tak spaprali.
No, kwestia gustu.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#8 Post autor: nori »

A ja mam strasznie mieszane uczucia co do tegoż zestawu. Samochodzik jest rewelacyjny, ciemnozielony kolor idealnie pasuje do takiego pojazdu. Ale traktorek i jego dodatkowe wyposażenie to według mnie już pomyłka.
Jednak najważniejszym elementem jest samolot, potężny i całkiem ciekawie zbudowany. Wielki, wprost ogromy minus za naklejki imitujące okna, a bez nich jednak czegoś samolotowi brak. Co nie zmienia jednak faktu że w zestawie otrzymujemy ogromną ilość ciekawych elementów oraz całkiem niezłe zaplecze figurek.

Jakby ktoś potrzebował, zdjęcia wszystkich woreczków z klockami:
Obrazek Obrazek

Dzięki za recenzję zgrredek, mam nadzieję że jednak zaglądniesz do tego działu częściej niż raz na rok ;-) (jako autor oczywiście)
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 21:19 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Gratuluje pierwszej recenzji. Nie bylo tak strasznie, prawda?
Zestaw bardzo interesujacy a co ciekawsze nie ma go juz (!) w ofercie amerykanskiego S@H, dostepny jest tylko w niektorych sklepach Toys R Us.

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

Wreszcie doczekalem się na recenzję tego zestawu.

Szkoda że:

- dach się odczepia a nie uchyla
- dostaje się po raz 10ty IJ (bez sensu są te zestawy z zabarwieniem postaciowo-fabularnym - a wystarczyłoby sprzedawać zestawy taniej bez ludzików z możliwością dokupienia minifig - packa. (chociaż szkopów i ruskich nigdy za wiele:D)

Co do woreczków to elementy z woreczk3 i 3 zmieściłyby się w jednym z nich i jescze zostałoby miejsca:)
Ostatnio zmieniony 2008-12-26, 17:52 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

nori pisze:mam nadzieję że jednak zaglądniesz do tego działu częściej niż raz na rok
Jako czytelnik zaglądam tu regularnie, ale napisanie recenzji to ciężka tyrka. Może nawet nie tyle ciężka co czasochłonna. Dobrze, że akurat były Święta, to czasu miałem pod dostatkiem.

Goldbrick

#12 Post autor: Goldbrick »

Recenzja bardzo dobra. Ale zestaw sam w sobie średni. Szczególnie samolot sprawia wrażenie kanciastego i jakoś nieproporcjonalnego do minifigów. Powtarzam SPRAWIA WRAŻENIE. No i największą wadą są te naklejki imitujące okienka.

lordofdragonss

#13 Post autor: lordofdragonss »

Moim zdaniem traktorek jest fenomenalny, powinni go zrobić jako mały odzielny zestaw do Farmy

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: 7628 Peril in Peru

#14 Post autor: dmac »

Dzięki za recenzję.
Kupiłem ten zestaw synowi na gwiazdkę, ale że nieoczekiwanie pojawiły się inne prezenty (też z Jonesa), postanowiłem go zachomikować, żeby dziecko nie zgłupiało ze szczęścia. Teraz się utwierdziłem w przekonaniu, że dobrze wybrałem, bo to bardzo poczciwy zestaw. Aż szkoda oddawać, ale nie będę świnia :) .

P.S. Był o parę dych tańszy na Allegro u użytkownika arix-marcin czy jakoś tak.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

Fajny zestaw. Traktorek jest super, samolot też, tylko trochę nie podobają mi się skrzydła :)
Why so serious?

ODPOWIEDZ