[MOC] Stuknięta Szajba

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
craxa

[MOC] Stuknięta Szajba

#1 Post autor: craxa »

Stuknięta Szajba

Budowanie czegoś co nikomu do niczego nie służy jest trochę stuknięte i musiała by mi odbic szajba bym coś takiego konstruował na trzeżwo. Dlatego po pijaku zrobiłem "stukniętą szajbę" w której znajduje się chwiejący "pijany" tłok . Konstrukcja jest stuknięta bo wali po niej młotek , w urządzeniu nie ma żadnych kuł zębatych (tryb itp.) wszystko porusza się dzięki "szajbom" z tond ta nazwa. Na końcu tego chaosu technicznego znajduje się kręcący wiatraczek. :)
Obrazek
Obrazek

po oglądnięciu filmu prosze zachowac powagę , bo troche się przy tym napracowałem , więc należy się odrobine szacunku :))))
tak to działa:
http://pl.youtube.com/watch?v=-cwCDF1AdjA

strzałeczka /pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 01:03 przez craxa, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#2 Post autor: crises »

O rany, niezłe. Brakuje tylko szalonej muzyczki w filmie. Pijany tłok i wiatraczek są super :-D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

naprawdę niezłe :D
momenty w którym ten tłok uderza o ścianę wyglądają świetnie ;) I wygląda to bardzo śmiesznie w działaniu... bardzo udana praca!

craxa

#4 Post autor: craxa »

małe sprostowanie : tłok nie uderza o ściane , on poprostu szybko nawraca :)))

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

craxa pisze:małe sprostowanie : tłok nie uderza o ściane , on poprostu szybko nawraca :)))
Oglądając filmik wydawało mi się że udarza ;) - ale bez różnicy - wygląda i tak świetnie :)

Byłoby fajnie jakbyś zamieścił jeszcze jakieś dokładniejsze zdjęcia (i np umieścił na brickshelf'ie galerię), można by się przyjrzeć dokładniej :)

edit:
aha - i ważne pytanie - czy cały ten mechanizm uruchamia się raz i po uruchomieniu tak fajnie działa, czy w trakcie działania trzeba sterować pilotem i uruchamiać/wyłączać niektóre silniki?
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 10:38 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#6 Post autor: makorol »

Najlepsza praca w konkursie. :) Jest tak durna, że aż fajna. Jak nie wygrasz, to będę zły :)
Pozdrawiam, Makorol.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Totalny "bezsens" - zarówno w budowie, jak i w działaniu.
Pozwolę sobie w tym miejscu na krótki cytat dotyczący Twojej konstrukcji, który chyba najbardziej trafnie ją opisuje:
makorol pisze:Jest tak durna, że aż fajna.
I to by było na tyle. Powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#8 Post autor: Pietruch »

Hahaha, ale super. Nie widziałem nigdy czegoś tak szalonego jak to, naprawdę - śmieszne i ciekawe. Podoba mi się i to bardzo.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ