7092 Skeleton's Prison Carriage

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

7092 Skeleton's Prison Carriage

#1 Post autor: KUKUS »

Przechodziłem dzisiaj w sklepie obok półek z Lego i od razu zwróciłem uwagę na ten zestaw:
Obrazek

Recenzja 7092 Skeleton's Prison Carriage (Kareta więzienna szkieletów)

DANE TECHNICZNE
Seria: Castle
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 193
Liczba figurek: 5
Wymiary pudełka: 19 cm x 38 cm x 6 cm (wymiary podałem w przybliżeniu)
Waga: około 400 gramów (ważone na wadze kuchennej)
Cena: $20.00 (zapłaciłem ok. 90 zł)

SPIS CZĘŚCI
GALERIA

Muszę przyznać, że od razu zaciekawiłem się tym zestawem. Pudełko zbliżone jest wielkością do zestawu 7017 z serii Vikings.

WYGLĄD PUDEŁKA
Pudełko z przodu:
Obrazek
Widok z góry:
Obrazek
... widać dokładnie, jakie minifigi wchodzą w skład zestawu...
Widok z boku:
Obrazek
Tył pudełka:
Obrazek
.. oj, dużo się tutaj dzieje ;) Uradowany rycerz siedzi sobie w klatce, podczas gdy dwaj nieumarli radośnie sobie tańcują- jeden z biczem, drugi z toporem

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA - kwintesencja zestawu ;)
Obrazek
mamy tutaj woreczki ponumerowane od 1 do 3 (zaraz się nam to wyjaśni, kiedy popatrzymy do instrukcji).
Obrazek
... niektóre worki posiadają w sobie inne, jeszcze mniejsze woreczki. Zazwyczaj są tu umieszczone drobne części.

INSTRUKCJA:
Obrazek
... wykonana z dobrego papieru, czytelna, treściwa (wypełniona ładnymi obrazkami i klarowną, jasną instrukcją konstrukcji ).
Obrazek
... zanim zaczniemy budowę, powinniśmy najpierw posegregować klocki (układamy tam, gdzie wiemy, że części się nam nie pogubią; zawartość worków nie mieszamy ze sobą, bo powstanie chaos)- zaoszczędzimy wówczas dużo cennego czasu.
Obrazek
... budowa pojazdu przebiega w trzech etapach. W pierwszym budujemy ludziki i zaprzęg konny, w następnym wóz, a w ostatnim klatkę dla więźnia.

ETAP I
Obrazek
... budujemy modele z etapu pierwszego. Ta część budowy jest chyba najszybsza.
Obrazek
.. moją szczególną uwagę zwrócił ten klocek, którego wcześniej nie miałem, a pojawił się właśnie w tym etapie.
Obrazek
... A oto i zaprzęg w pełnej okazałości...
Obrazek
.. i minifigi. Zwróćcie uwagę, że zestaw posiada czarnego kościotrupa, metaliczne hełmy (ludzi i nieumarłych), ciekawe bronie, a także dość nietypową główkę jednego z rycerzy:
Obrazek
Obrazek
... zwróćcie uwagę, że na jednej główce ludzika występują aż dwie miny- jedna po jednej stronie głowa, druga z drugiej.
Obrazek
.. wojska nieumarłych...
Obrazek
... tyle części pozostało z etapu pierwszego...

ETAP II
Obrazek
.. Etap drugi- tutaj wybudujemy wóz do transportu więźnia. Ogólnie budowa trwa dłużej, ale zapewnia miłe chwile tworzenia :) ....
Obrazek
Obrazek
... ta część wozu jest dość nietypowa. Wydaje mi się, że pochodzi ona bezpośrednio z serii Bionicle. Jest elastyczna i wytrzymała- dość łatwo można ją osadzić.
Obrazek
... koła są nieco większe w stosunku do innych modeli z tej serii, ale są wytrzymałe i ładnie wyglądają....
Obrazek
... wóz w pełnej krasie. Dołączmy do niego zaprzęg:
Obrazek
Z etapu pozostał tylko jeden kieł.

ETAP III
... pozostaje nam już ostatni, trzeci etap. Wykonamy teraz klatkę, w której wrogie wojska będą przetrzymywać więźnia.
Obrazek
Obrazek
... klatka otwarta ...
Obrazek
... i klatka zamknięta ...

CAŁOŚĆ PO ZMONTOWANIU:
Obrazek
Obrazek
... zapomniałem dodać - koń rycerza różni się trochę od swoich wcześniejszych poprzedników (ma ciemniejsze lejce).

POZOSTAŁE CZĘŚCI:
Obrazek
... brązowy klocek służy za grzbiet konia.
Obrazek
... więzień w klatce

ALTERNATYWA Jak można wykorzystać zapasowe elementy?
Obrazek
... proponuje umieścić kły w zaprzęgu. Dodaje to koniom nieco więcej agresji i stylu... ;)

ZALETY
  • czarny szkielet
  • zbroja
  • "rozradowana" mina minifiga
  • bronie
  • łańcuchy
  • cena niewygórowana
  • sympatyczny koń rycerza :)
  • aż 3 konie nieumarłych
WADY
  • trochę dziwny kształt karety
  • jeden z nieumarłych miał niedokładnie wydrukowaną naklejkę na głowie
OCENA KOŃCOWA: 5/6
... reasumując, zestaw warty jest nabycia i szczerze go polecam.
... Czekam na wasze opinie. mam nadzieję, że recenzja zdobędzie Wasze uznanie ;)
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 10:04 przez KUKUS, łącznie zmieniany 18 razy.

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#2 Post autor: Misaki »

Podobają mi się w tym zestawie szare koła karety, brązowy koń - jednak rzadkość, no i mina minifiga. Szkoda, że nie ma więcej zestawów castle z czarnymi końmi - szkieletami bo potrzebuję więcej czarnych rycerzy do figurkowej gry bitewnej :) Recenzja spoko. Dzięki.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Strasznie podoba mi się pomysł na zaprzeg- ciekawe elementy. Natomiast sama konstrukcja karety średnio mi się podoba i nawet nie umywa się do tych z lat 80/90
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Od wczoraj ja również mam ten zestaw i mogę dodać parę uwag.
W karecie podoba mi się wykorzystanie tej "bioniclowej" części - dodaje charakteru. Poza tym można by spróbować przerobić ją na jakąś regularną machinę oblężniczą. Przy odrobinie pokombinowania jest również duża możliwość przerobienia tej więziennej części na regularną wieżę. oczywiście w połączeniu z innymi setami.
Spora ilość szkieletkowych minifigów i koni (jeden z dwóch, gdzie ich liczba jest większa niż rycerzy). Nowe lance dość dziwne, ale ujdą.
Recenzja mi się podobała, są własne uwagi - poszedłem za radą i dodałem te dwa "zapasowe" kły :-).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Uruk

#5 Post autor: Uruk »

Bardzo dobra recenzja, naprawdę skłania do zakupu. Swego czasu myślałem o nabyciu, jednak stwierdziłem, że trzy konie-trupy nie są warte 90zł, poza tym, odstrasza mnie ilość wielkich białych ciosów słonia i to "coś" z Bionicli na przedzie ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Dzięki za komentarze :)

Pozwoliłem sobie zrobić kilka dodatkowych zdjęć karety, ale tym razem z rozłożonym zaprzęgiem. Sam wóz może należało by trochę poprawić (myślę ze pomysł z kłami po bokach to troszkę mało), ale złożony, z zaprzęgiem na sobie wygląda dużo lepiej (tak mi się przynajmniej wydaje).
Ostatnio zmieniony 2008-07-20, 13:05 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

7092: Skeletons' Prison Carriage

#7 Post autor: lordofdragonss »

7092: Skeletons' Prison Carriage
Obrazek
Ceny:
MSRP: $20.00
W sklepach:70-100zł
S@H PL: 99.95 zł (czy oni zawsze muszą dawać to 0.95...)

Brikset: http://www.brickset.com/detail.aspx?Set=7092-1
Części Peeron: http://www.peeron.com/inv/sets/7092-1?withpics=yes
Lugnet: http://guide.lugnet.com/set/7092

Zawartość:
3 Woreczki, Konik w kolorze reddish brown i srebrne, bioniclowe kolce luzem (brak ich na obrazku)
Obrazek
Pierwszy woreczek:
Obrazek
Z pierwszego woreczka wysypują się klocki które tworzą zaprzęg, siodło, bronie, 2 tarcze- dla każdej ze stron po jednej i minifigi - 3 szkieletokonie, 3 szkieletory, rycerza w pieknej zbroi i zwykłego piechura ze znaną obracaną twarzą. Widać tu takze multum broni dostepnych w tym zestawie: dwa Kosoostrza, 3 zdobione włócznie, halabardę, morgensztern, miecz no i czarny bat.
Pozostałościami są rączki szkieleletów i klocek który wkłada sie w konika na miejsce siodła.
Co ciekawe, trafiłem na 2 fale tego zestawu.
Zamiast Obrazek dostałem nowszą wersję: Obrazek

Drugi woreczek:
Obrazek
Tworzy on piękny zaprzęg. Widać nowe "metalowe" koła, a cały zaprzeg ozdobiony jest wystającymi kośćmi. Niektórzy ludzie czepiaja się, że bardzo łatwo one odpadają,jednak posiadam dwa te zestawy (po jednym z każdej fali) i nic takiego niezaobserwowałem. Ludzie którzy nie lubią Bionicli moga czepiać się o użycie kolców,jednak według mnie prezentują się bardzo ładnie.
Porównanie kół:
Obrazek

Trzeci woreczek:
Obrazek
Powstaje z niego wieża więzienna składająca się głównie z sześciu okienek-krat. Kości jaki i białe kolumny(pewnie też z kości) naprawdę świetnie sie prezentują, daja uczucie upiornego klimatu, a całości dopełniają 2 pochodnie. Wieżę mozna odczepiać od powozu tworząc mały budynek.

Z połaczenia wszystkich woreczków powstaje:
Obrazek
Piekny powóz więzienny razem z goniacymi go rycerzami. Zestaw jest bardzo "playable" (nie mogę znaleść polskiego słowa :P ), rycerz ratuje przyjaciela z łap szkieletów, szkielety próbują schwytać rycerzy, a może jadą po księżniczkę, a rycerze próbują im przeszkodzić? Mozliwości jest mnóstwo!
Całość dostarcza wielu ciekawych klocków za niewielka cenę: wiele elementów "kostnych", 4 duże koła (wkrótce dostepne też w wersji brazowej), wiele broni, koniki, dwa łańcuchy, drabinę.

Plusy:
+Ciekawe klocki za niską cenę
+ 4 konie
+aż 5 minifigów (w tym jeden z obracaną wystraszoną główką)
+Wieża moze sie odłączać

Minusy:
- Bioniclowa część?
-------------------------------------
Zestaw polecam każdemu fanowi Castle, po odłączeniu wieży, sam powóz może przydać sie do przewożenia szkieletów na pole bitwy:
Obrazek
A po lekkim przebudowaniu może służyć w tym samym celu dla Crownies (czy ktoś w ogóle wymyślił im polską nazwę? Ja nazywam ich Jeźdzcami Koronnymi)
Obrazek


Bonus:
Obrazek
"To miłe ze strony Bionicli, że dali nam tą część za darmo"
"Tia... pewnie też nie mieli co z nią zrobić :/"
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 17:13 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Goldbrick

#8 Post autor: Goldbrick »

Recenzja napisana bardzo dobrze;) Zestaw bez wątpienia bardzo "bawialny". Jednak cena nie jest adekwatna do produktu.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

Bardzo ładna recenzja z klimatycznymi zdjęciami !
Proszę jednak pamiętać zasadę jeden zestaw = jeden temat.
lordofdragonss pisze:"To miłe ze strony Bionicli, że dali nam tą część za darmo"
"Tia... pewnie też nie mieli co z nią zrobić :/"
Tekst miesiąca ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Ojej, wpisałem w wyszukiwarce nazwę zestawu i nic nie znalazło wiec go zrecenzowałem.... Ha!Jestem autorem już drugiego tekstu miesiąca! :D

ODPOWIEDZ