[MOC] Zagęszczacz powietrza

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Zagęszczacz powietrza

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Zrób coś co działa, ale nie służy niczemu...

Gdy to przeczytałem przypomniało mi się że przy składaniu w Kielcach makiety KZ Maciej D. stwierdził że niektóre rzeczy trzymają się w prawidłowej pozycji tylko dzięki zagęszczonemu powietrzu. Więc rzeczą oczywistą jest że takie powietrze musi skądś się brać - może dzięki takiej maszynie?

Zagęszczacz jest zbudowany na planie kwadratu, posiada 8 śmigiełek, dwa silniki, battery box, wieżę IR i jest prawie studless (nie licząc środkowej karuzeli).

Obrazek

Na środku znajdują się dwa silniki. PF XL, silnik który jest w stanie samodzielnie napędzać pojazdy o masie około 2kg, jest umieszczony centralnie i został tutaj oddelegowany do równie ciężkiej pracy, jaką niewątpliwie jest kręcenie czterema śmigłami...
XL jest umieszczony pionowo a napęd do śmigieł które znajdują się na czterech wieżach jest poprowadzony poprzez przekładnie kątową z20 > z12 oraz poprzez knoby i kardany. Pod przekładnią XLa znajduje sie battery box. Użycie kardanów na szczycie wież pozwoliło na pochylenie śmigieł w stronę środka maszyny, a przez to poprawienie jakości zagęszczanego powietrza na skutek wytworzenia korzystniejszych zawirowań. Same wieże u swojej podstawy mają koła, na których spokojnie mógłby się poruszać średniej wielkości model. Tutaj spełniają jednak dużo ważniejszą rolę, ponieważ amortyzują pracę maszyny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Środkowa karuzela posiada 4 śmigła trójramienne. Ma kształt krzyża i jest osadzona na obrotnicy, którą napędza PF M. Użycie obrotnicy pozwoliło na dość nietypowe poprowadzenie napędu. Środkowa zębatka z40 jest nieruchoma, a zębatki z24 które się z nią stykają na skutek ruchu reszty karuzeli wykonują ruch po jej obwodzie, powodując ruch śmigieł.

Obrazek Obrazek

Zastosowanie sterowania na podczerwień i własnego zasilania z boxa znacząco zwiększyło przydatność urządzenia. Dzięki niemu można zagęszczać powietrze zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dodatkowo dzięki pilotowi można wybrać kierunek w którym powietrze może być zagęszczane. Działanie tego bardzo przydatnego wszystkim urządzenia prezentuje poniższy filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q0dt-ixqRGI[/youtube]

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Jak na razie, Twoja propozycja najbardziej przypadła mi do gustu ze wszystkich dotąd prezentowanych.
Jest oczywiście absurdalna, a przy tym wygląda naprawdę profesjonalnie. Podoba mi się.
Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko życzyć powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#3 Post autor: Pietruch »

Świetne nie wiadomo co, podoba mi się kształt i brak funkcjonalności. Naprawdę pomysłowe i ta kolorystyka, miodzio... :D
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Czemu tak mało czerwonego? Gdyby kreciła się szybciej to może coś na styl trąby powietrznej udałoby się wytworzyć, a tak jest do niczego :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Karol pisze:Czemu tak mało czerwonego?
Heh, starałem się żeby WCALE go nie było. Ale skończyły mi się te: Obrazek liftarmy w innych kolorach.
Karol pisze:a tak jest do niczego :)
I o to chodziło ;)

Cormorando
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-10, 11:29
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: Cormorando »

M_longer pisze:Zrób coś co działa, ale nie służy niczemu...
M_longer pisze:Dzięki niemu można zagęszczać powietrze zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Czyli jednak czemuś służy. Praca niezgodna z regulaminem ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 13:28 przez Cormorando, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

MoonMaan pisze:Czyli jednak czemuś służy. Praca niezgodna z regulaminem ;)
Nie licząc tego że urządzenie jest tak bardzo wydajne, że zagęszczanie zajmuje wieki (tak, niedopowiedzenie w danych technicznych. Być może to zagrywka ze strony producenta, mająca na celu wprowadzenie klientów w błąd i sprzedanie im niepełnowartościowego produktu?)

ODPOWIEDZ