[MOC] Zamek nad Jeziorem II

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Zamek nad Jeziorem II

#1 Post autor: Ciamek »

Czas zaprezentować mój najbardziej rozbudowany projekt na CCC6 - Lakeside Castle II:

Obrazek


Kolejna realizacja zamku nad jeziorem.
Zamek ma jedną bramę wjazdową z mostem zwodzonym. Składa się z głównego, dwuczęściowego budynku, wiezy obserwacyjnej, stajni i domku z więzieniem.
Korzystając z przejścia w wieży można wyjść do ogrodu u podnóża góry.
Z gór do jeziora płynie rzeczka. Po drodze wykorzystana jest jako fosa.


MOC powstał w ekspresowym tempie 1,5 miesiąca. Jak prawdziwy średniowieczny budowniczy zamków zacząłem budować główny budynek od... dachu : o) Potem powstały ściany i stelaż na którym go postawiłem. Następnie dookoła powstawała reszta budynków i teren.

Konstrukcja jest bardzo prosta - rachu ciachu i zamek gotowy. Nie ma żadnych specjalnych chwytów ani sprytnych łączeń. W dodatku większość części to panele.
Jedyna ekstrawagancja to gdzieniegdzie wystające tile w murze obronnym.

Zdjęcia konkursowe:
Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka przykładowych innych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Po wszystkie zapraszam na moją stronę lub na Brickshelf
Zdrufko, Ciamek

Goldbrick

#2 Post autor: Goldbrick »

Jedyne co mogę z siebie wykrzesać to:
PIĘKNE...

Widzę Ciamku że budując targowisko byłeś głodny :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 13:10 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Ciamek pisze:Konstrukcja jest bardzo prosta - rachu ciachu i zamek gotowy. Nie ma żadnych specjalnych chwytów ani sprytnych łączeń. W dodatku większość części to panele.
Alez przeciez dobra praca nie musi byc wyszukana technicznie! W Twoim zamku jest wszystko to co powinno sie tutaj znalezc, dobrze skomponowane i prawidlowo przedstawione. W calosci prezentuje sie wspaniale. Kawal solidnej roboty. Kilmat jak najbardziej Castle'owy.
Klatki z kurami sa REWELACYJNE!

Aha, blanki na murach chyba sa proporcjonalnie za szerokie, wystarczylyby glebokie na jeden stud.
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 01:26 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

Nie rozumiem tych choinek na palmach... dziwnie to wygląda.
Sam zamek średnio mi się podoba, naprawdę widać pośpiech w jakim go budowałeś. Brama jest bardzo prosta, dwa małe okienka które się nad nią znajdują bardzo skromnie wyglądają i raczej nie pasują tam. Poza tym bryła zamku wygląda bardzo ciekawie, jednak z tego co widziałem, nie jest to MOC na granicy twoich możliwości.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Już mięśnie palców spięły mi się, żeby się do czegoś przyczepić, ale pomyślałem sobie "Czy ty zawsze musisz szukać dziury w całym? Czyż nie lepiej napawać się tym pięknem bezkrytycznie?" No to się w spokoju ponapawałem. Zameczek wygląda sielankowo, ale podskórnie czai się coś niepokojącego. Na tyłach jegomość startuje z mieczem do niewiasty! Czyżby próba gwałtu? No i pan tego zamku chyba nie ma poczucia humoru (szkielet błazna w łańcuchach).
Ciekawiło mnie, czy ktoś z naszych pokusi się o zrobienie zamku. Skoro to Ty okazałeś się tym śmiałkiem, to życzę Ci powodzenia w konkursie.

No tak! Nie mogło zabraknąć wśród gawiedzi postaci Ciamosława. :o)

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

N a początek:

Obrazek

to zdjęcie jest genialne :D (czytaj: scenka na nim przedstawiona) (a przecież w ich stronę wychodzi ksiądz czy jakiś mnich :D)

ta scenka też:

Obrazek

Bardzo castlowa praca - dawno takiej nie było ale też muszę się do kilku rzeczy przyczepić:D (ale to za chwile)

Widać że zamek (i zapewne okolica też) żyje nie tylko wojnami (w końcu ile się można tłuc? chociaż w sumie raz się żyje)

Rybak z wędką też symaptyczny, szkoda, że zanim nie ma ludzika, który zaraz "wkopnie" rybaka do wody :D

Super strumień - zawsze mi się takie "urocze zakątki" w dużych mocach podobały.

Genialnie dobrana mimika twarzy minifigów! (np facet ledwo co trzymający dwa udka kurczaka i jego kolega patrzący na niego jak na debila albo żołnierz podający lancę rycerzowi na koniu. ŚWIETNE!

Co prawda nie znam się na zamkach ale czy od strony jeziora nie powinno też być jakiegoś muru?
Ja bym spróbował dodać taki kawałek muru - jakby balkon (nie wiem jak się to fachowo nazywa) - ciekawi mnie jakby to wyglądało.

Obrazek

Nie podoba mi się pomost tam na tyłach zamku - zbyt te deski są poukładane - a to przecież średniowiecze. Wiosła do tej łajby też są za duże (nie miałeś tych zwykłych wioseł?
Obrazek

Mieli takie ławeczki jak ta na tym zdjęciu?:

Obrazek

Zdjęcia (nie w galerii na konkurs bo tamwiem, żę mają być 800*600) całości zamku powinny być większe bo budowla jest duża i szczegółowa.
Aha, blanki na murach chyba sa proporcjonalnie za szerokie, wystarczylyby glebokie na jeden stud.
Wcale nie. Np na wawelu jak stoję to blank jest w wielu miejscach 2 razy szerszy ode mnie a tutaj jest dwa razy szerszy od minifiga. Jak dla mnie mogą być.

I na koniec mam pytanie. Czy konstrukcja jest modułowa (na pinach) czy nie?

Jeszce razgratuluję świetnej pracy, powodzenia w CCC!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Fistach pisze:Co prawda nie znam się na zamkach ale czy od strony jeziora nie powinno też być jakiegoś muru?
Były różne rodzaje zamków. Były fortece graniczne utrzymujące liczną załogę, a były też małe zameczki będące siedzibami rycerstwa, położone w głębi kraju, których mury miały chronić jedynie przed awanturnymi sąsiadami.
Fistach pisze:Nie podoba mi się pomost tam na tyłach zamku - zbyt te deski są poukładane - a to przecież średniowiecze.
Budowniczowie średniowieczni byli bardzo staranni. Dokładnie wykańczali nawet te elementy, które były niewidoczne, bo budowali na chwałę Boga, który mógł zajrzeć w każdy kąt.

crises

#8 Post autor: crises »

Do samego MOCa się nie przyczepiam, bo bardzo mi się podoba. Ładna bryła, ciekawe scenki wewnątrz i bogata okolica. Ale... Na zdjęciach do konkursu zamek wygląda jakby miał się przewrócić. Dasz radę obrócić fotki? Tak, żeby ściany trzymały piony? Na trzecim zdjęciu to nie przeszkadza, a nawet dodaje "smaczku", ale dwa pierwsze według mnie - do poprawy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Goldbrick pisze:Widzę Ciamku że budując targowisko byłeś głodny :)
To chyba na myśl o Wigilii ; o)
Aha, blanki na murach chyba sa proporcjonalnie za szerokie, wystarczylyby glebokie na jeden stud.
Zastanawiałem się nad tym, ale stwierdziłem, że chcę je mieć kwadratowe. Jak już mur jest gruby na dwa study to już niech będzie taki do końca : o)
Takie wąskie mury i blanki zawsze mi się wydawały trochę nienaturalne. W tym MOCu postanowiłem spróbować właśnie takich grubszych.
Worg pisze:Nie rozumiem tych choinek na palmach... dziwnie to wygląda.
Tutaj trzeba mocniej użyć wyobraźni niestety. Musisz tu zobaczyć jedną wielką choinkę : o)
Worg pisze:Brama jest bardzo prosta, dwa małe okienka które się nad nią znajdują bardzo skromnie wyglądają i raczej nie pasują tam.
Tu mnie masz. Cały czas planowałem przynajmniej przenieść panele z nadrukiem okienek - z zamku do bramy - niestety zapomniałem o tym (albo raczej zwyciężyło lenistwo).
zgrredek pisze:Na tyłach jegomość startuje z mieczem do niewiasty! Czyżby próba gwałtu?
Nie. To kochankowie - bawią się "w rycerza" ; o)
zgrredek pisze:No i pan tego zamku chyba nie ma poczucia humoru (szkielet błazna w łańcuchach).
Nie wiem czy to czasem nie robota mojego ludzika - zazdrosnego o posadę błazna ; o)
Fistach pisze:to zdjęcie jest genialne :D (czytaj: scenka na nim przedstawiona) (a przecież w ich stronę wychodzi ksiądz czy jakiś mnich :D)
Mnich idzie sobie poczytać księgę i zapewne dostanie zgorszenia.
Rybak z wędką też symaptyczny, szkoda, że zanim nie ma ludzika, który zaraz "wkopnie" rybaka do wody
Dobre - nie pomyślałem o tym.
Fistach pisze:Co prawda nie znam się na zamkach ale czy od strony jeziora nie powinno też być jakiegoś muru?
Obrońcy zamku stwierdzili, że jakby był mur, to by się na nim musieli bronić - i ginąć. A jak muru jest mniej, to jest mniej okazji na bohaterską śmierć w trakcie obrony : oP
A tak poważnie to bryła z tej strony miała być bardzo prosta - pionowo aż do jeziora.

Wiosła akurat bardziej mi pasowały te duże. Ławeczki może i nie mieli, ale ja ją lubię : o)
I na koniec mam pytanie. Czy konstrukcja jest modułowa (na pinach) czy nie?
Tak - jest 10 modułów. Widać niestety w niektórych miejscach wyraźnie linię podziału.

crises pisze:Na zdjęciach do konkursu zamek wygląda jakby miał się przewrócić.
Skrob, skrob... nie myślałem, że to źle wygląda... Zobaczę co się da wykręcić. Co prawda już zgłosiłem je do konkursu, ale może nie zauważą.


Dziękuję za komentarze : o)


EDIT:
Obróciłem troszkę zdjęcia
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 14:26 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Praca jest absolutnie rewelacyjna!
Nie będę się czepiał, bo po prostu nie ma czego - całość jak zwykle świetna konstrukcyjnie, dopracowana i wypieszczona we wszystkich szczegółach.
Moje gratulacje.

Pozdrawiam (:

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Fajny zamek - trochę mi przypomina stare poczciwe zamki z Lego (tylko sporo większy i szczegółów więcej) - i dlatego bardzo mi się podoba :)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Zamek cudny- też chciałbym kiedyś podobny zbudować :P Świetna wieża, mury, odpowiednio dobrane kolory, urozmaicony teren (las, skały itd,)... tylko most w moim odczuciu jakiś taki zbyt banalny :P mieszkańcy zamku żyją własnym życiem. Praca mimo że dość spora, posiada wiele szczegółów.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

Cóż powtórzę to co reszta - bardzo fajny zamek ;). Mniejsza ilość detali i grube mury w mojej opinii nadają mu wygląd małej średniowiecznej warowni.
A co do ławki - o ile pamiętam z historii kultury i sztuki to ławy i krzesła są elementami architektonicznymi, które pojawiły się w właśnie w średniowieczu, oczywiście wpierw w kościołach...

ODPOWIEDZ