8958 Granite Grinder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

8958 Granite Grinder

#1 Post autor: Nexus 7 »

8958 Granite Grinder

Rok produkcji: 2009
Ilosc elementow: 94
Figurki: 2
Seria: Power Miners
Cena: $9.99, PLN 39.95
Spis czesci: niepewny, ale jest

Obrazek

1. Pudelko

Obrazek
Obrazek

26 x 14 x 6 cm, podluzne. Utrzymane w tonacji lime, przewodnim kolorze calej serii. Na bocznej sciance wizerunki obu figurek. Z tylu pudelka pokazane sa ruchome elementy oraz propozycja polaczenia dwoch roznych zestawow (o tym pozniej).

Obrazek
W pudelku znajduja sie trzy woreczki, luzem gasienice oraz duzy pomaranczowy element. Do tego instrukcja oraz arkusz naklejek.
W jeden z woreczkow zapakowany jest skalny potwor, w tym zestawie niebieski czyli Glaciator.
Obrazek

2. Instrukcja

Podluzna, 32 strony z czego wlasciwa instrukcja to 26 stron. Normalny wysoki standard, wszystko proste i jasno pokazane.
Dwie strony przeznaczono na przedstawienie wszystkich dotychczasowych tzn. szesciu zestawow z serii oraz szesciu wersji kolorystycznych potworow. Potwor kazdego koloru ma inna nazwe.

Obrazek

Kolejna strona to sugestie polaczenia ze soba roznych zestawow tak, aby zbudowac nowy model. Tym razem, w przeciwienstwie do serii Racers gdzie proponowane hybrydy byly wyjatkowo pokraczne, ma to sens. Mam nadzieje, ze na obrazku ponizej cos widac.

Obrazek

3. Model

Buduje sie bardzo latwo i przyjemnie. Od pierwszej chwili mialem jak najlepsze wrazenie, model ma w sobie to "cos". Najciekawsze ze do calej serii podchodzilem jak do jeza i zakladalem ze nawet do reki nie wezme.

Obrazek

Pojazd jest bardzo sympatyczny, z duza iloscia szczegolow, a dzieki prostemu mechanizmowi sprytnie ukrytemu w podwoziu przedni "taran" porusza sie w czasie jazdy ruchem posuwisto-zwrotnym.

Obrazek

4. Figurki

Potwor jest pusty w srodku. Gorna polowe glowy otwiera sie eksponujac przepastna paszcze. Potwor ma pojemnosc 10 (!) round plate 1 x 1. Rece sa ruchome i daja sie wyjmowac, sposob montowania jest identyczny z regularnym minifigiem.

Obrazek

Minifig przyjemny, ciekawe ubranie (u pasa wisi mu latarka). Glowka z dwoma wyrazami twarzy.

Obrazek
Obrazek

5. Klocki

Kilka ciekawych elementow i sporo klockow w kolorze lime. Z ciekawostek obudowa kabiny kierowcy, nowe serki 1 x 2 x 2/3, gumka, lancuch i wywrotka o szerokosci 4 (natychmiast znajdzie zastosownie w mini ciezarowkach). Dynamit! Moi kowboje juz sie ciesza :-)

Obrazek

6. Podsumowanie

Jestem bardzo milo zaskoczony. Nowa seria okazala sie niczym nie odbiegac od normalnego, wysokiego standardu wzornictwa naszej ulubionej firmy. Prezentowany zestaw jest po prostu sympatyczny i szalenie bawialny. Klockow w kolorze lime nigdy nie dosyc a nowe elementy sa zawsze mile widziane.
Mam nadzieje, ze Wam rowniez sie spodoba.
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 13:01 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Świetna twarz, słodkie potwory, mnóstwo nowych części, powrót do modeli łączonych. Czego wiecej chcieć?. Nie wspomniałeś o naklejkach które świecą w ciemności, zestaw bez nich traci swoja prezencję, oraz że dłonie minifigów pasują do rąk potwora, miło było by też zobaczyć filmik jak działa "młot pneumatyczny" z przodu maszyny :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Szkoda, że ten dziobak na przodzie to jedna część, ale rozumiem, że musi być pancerny, bo dzieciaki będą nim dziobać co popadnie. Może też kupię sobie?

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Świetny zestaw. Bardzo podobają mi się minifigi z tej serii, potwory też są fajne. Na BS'ie już są pomysły wykorzystanie tych że potworków. http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3596585 oto jeden z nich :) Myślę ze stwory fajnie będą pasować do castlowych postaci.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

No nic tylko wysłać do odpowiednich ludzi jakiś list gratulacyjny czy co. Seria Agents akurat średnio mi się podobała, a powerminersi z początku śmierdzieli (liiimeeee? i pomarańczooooweee?), a teraz rozważam tylko ILE ich kupić, a nie CZY ;>

Goldbrick

#6 Post autor: Goldbrick »

A mnie ta seria jakoś nie przypadła do gustu:( Tak samo jak ich poprzednicy Rock Riders.
Jedyne co mi się tu podoba to figsy. Ciekawe torsy, spodenki z nadrukami i dwustronne głowy. Czego chcieć więcej? :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Strasznie podobają mi się potwory i minifigi. Zestaw też jest w porządku tylko to pomarańczowe ostrze niespecjalnie mi pasuje:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Klatka rurowa, potworek, dynamit, reszta. W takiej kolejności. Kolor lime jakoś niespecjalnie mi się podoba...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Kurcze, te potworki są słodziutkie : o)
Muszę mieć jednego do Castle ; o)
W samym zestawie podoba mi się jeszcze twarz ludzika, butle i klatka.
Jaskrawa kolorystyka chyba nie dla mnie.
Czy knoby nie są smacznym kąskiem dla technicowców?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Ciamek pisze:Czy knoby nie są smacznym kąskiem dla technicowców?
Gdyby były żółte... Poza tym, jaki jest sens w kupowaniu zestawu za 4 dychy dla dwóch knobów? ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 14:41 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Nexus 7 pisze:Gdyby były żółte... Poza tym, jaki jest sens w kupowaniu zestawu za 4 dychy dla dwóch knobów? ;)
Ale to tak przy okazji tylko ; o)

Ja to bym np. spróbował zrobić z nich świecznik
Zdrufko, Ciamek

Goldbrick

#12 Post autor: Goldbrick »

O jakim elemencie mówicie?? Jeszcze nie zdążyłem uzupełnić swojej wiedzy dotyczącej nazw klocków.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Goldbrick pisze:O jakim elemencie mówicie?? Jeszcze nie zdążyłem uzupełnić swojej wiedzy dotyczącej nazw klocków.
O takim:

Obrazek

MasterBlaster

#14 Post autor: MasterBlaster »

Fajny zestaw!
Mam prośbę do Nexsusa - zrobisz recenzję 8957?

Goldbrick

#15 Post autor: Goldbrick »

M_longer pisze: O takim:
Dzięki M_longer :)

ODPOWIEDZ