8401 Minifigure Collection

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

8401 Minifigure Collection

#1 Post autor: nori »

Obrazek

LEGO® City Minifigure Collection

W sumie nie interesuję się serią City. Owszem trzy słynne domki mnie zauroczyły, Town Plan także, ale tamte zestawy wyszły niejako w ramach specjalnej serii. Jednak temu małemu i prostemu zestawowi City nie mogłem się po prostu oprzeć...

Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: 60
Figurki: 4
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 19.5 x 14 x 4.5 cm
Seria: City
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 5.85, USD 9.99, EUR 7.99, PLN 29.95
Lugnet , Peeron, Brick Link, BrickSet

Zestaw trafił w moje ręce w sumie przypadkiem, a City nie jest jakoś moją ulubioną serią, więc wybaczcie proszę za nieco lakoniczną recenzję...

1) Pudełko

Obrazek

Niebieski motyw i ohydne logo „City”. Naprawdę nie mam pojęcia co mają przypominać te niby przezroczyste litery o mocnych konturach. Ale to takie czepianie się. Oczywiście pudełko zdobi zdjęcie prezentujące zawartość zestawu: cztery ludziki z akcesoriami.

Obrazek

A tył pudełka ? Przypatrzcie się – ludziki podzielono, każdy ma trochę wyposażenia... Toż to cztery impulsy w jednym opakowaniu !

2) Instrukcja

Obrazek

Obrazek

Jest i to aż szesnastostronicowa !

Obrazek

Czymś te strony należało zapchać, więc budowa jest, że się tak wyrażę, dość „rozstrzelona”...

Obrazek

Oczywiście znalazło się miejsce na indeks elementów. O dziwo jednak nie doszukałem się ostrzeżeń o krwiożerczym dywanie !

3) Zestaw

Obrazek

Dwa woreczki i mały arkusik naklejek.

Ludziki !

Obrazek

Blond włosa panienka, policjant, urzędnik lub biznesmen, kurier. Przypatrzcie się jaką plakietkę ma ten ostatni osobnik !

Obrazek

Rozpieszczony Piratami, z rozpędu zrobiłem zdjęcie ludzików od tyłu. A tu zaskoczenie, torsy zadrukowane są tylko z jednej strony !

A teraz coś co niestety nie przypadło mi zbytnio do gustu. Przyjrzyjcie się buźkom. Panienka się uśmiecha, ale policjant już ma taką smutną twarz. Kurier natomiast wygląda na rozzłoszczonego. A biznesmen ? Smutne oczy i niepewny uśmiech... Owszem fajnie mieć główki z różnymi wyrazami twarzy, ale w jednym małym zestawie tylko jedna mała główka nastraja pozytywnie ?

Obrazek

Akcesoria. Wózek z paczką dla kuriera (tzn, wózek jest dla kuriera, paczka dla adresata), trzy znaki – szlifu dodają im naklejki (wybaczcie, ale z zasady nienaklejone).
Fajnie prezentują się światła i hydrant.
Najlepsze dodatki jednak dostała jedyna przedstawicielka płci pięknej – zgrabną ławeczkę i całkiem udany, składany z klocków, radiomagnetofon (choć brak mu antenki, więc to pewnie tyko magnetofon).

Obrazek

Z zapasowych elementów zostało trochę zawsze przydatnych okrąglaków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ot i taki zestaw. Za cenę 30 PLN dostajemy cztery, nieco uproszczone impulsy. Jako uzupełnienie miasteczka – całkiem przyzwoity pakiecik. Szkoda tylko że to takie smutasy...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

bartemo

#2 Post autor: bartemo »

Początkowo zniechęciło mnie to, że znaki są naklejkami. Ale jak tak myślę, to w sumie dobrze. Będzie je można jakoś kreatywnie wykorzystać. Zestaw trafia na moją listę zakupów, dzięki za recenzję.

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

30 zł? za co? Nadrukowane znaki z zeszłych lat kosztowały mniej.
Co do twarzyczek- Żałuję że lego zrobiło je takie smutne, moze minifigi nie lubią nowego City?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

nori pisze:Naprawdę nie mam pojęcia co mają przypominać te niby przezroczyste litery o mocnych konturach.
Może przeszklone wieżowce? ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

nori pisze:Przypatrzcie się jaką plakietkę ma ten ostatni osobnik !
hihi : o)
nori pisze:Owszem fajnie mieć główki z różnymi wyrazami twarzy, ale w jednym małym zestawie tylko jedna mała główka nastraja pozytywnie
A mnie akurat denerwuje już, że mam samych wesołków.

Mogli by zrobić więcej różnych naklejek - można by sobie wybrać jakie się chce mieć znaki.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

Nie wiem... jakoś tradycyjne implusy bardziej mnie pociągają! Typowo dla fanów serii CITY.
A smutne buzie też są potrzebne!:(
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

nori pisze: Blond włosa panienka, policjant, urzędnik lub biznesmen, kurier. Przypatrzcie się jaką plakietkę ma ten ostatni osobnik !
:)
Mi się zastaw podoba głównie ze względu na żeńskiego minifiga, no i akcesoria: walizkę, kasetę.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Zestaw mi się podoba głównie ze względu na minifigi. A co do niewesołych buziek to:
Biznesmen- kryzys na giełdzie dotknął jego firmę
Policjant- przez swoje błędy trafił do drogówki
Kurier- właśnie zgubił przesyłkę lego, i wściekły AFOL zadzwonił do jego szefa :D
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 20:41 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Goldbrick

#9 Post autor: Goldbrick »

Masakra!! Znaki to naklejki :( Tu się nie popisali...
grevious27 pisze:Biznesmen- kryzys na giełdzie dotknął jego firmę
Stąd ten nędzny pulower i niezadbane włosy :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-30, 00:07 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Goldbrick pisze:Masakra!! Znaki to naklejki :( Tu się nie popisali...
Myślę, że to dobry pomysł. Mam pełno znaków drogowych i nie mogę ich wykorzystać inaczej niż jako znaki drogowe.
Może nawet kupię sobie te 4 impulsy w jednym?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Osobiście też nie należę do entuzjastów "City", co więcej, z łezką w oku wspominam "miasto" przełomu lat 80' i 90' - to było coś!
Zestaw z pewnością interesujący dla wielbicieli serii, przede wszystkim ze względu na przydatne elementy.
lordofdragonss pisze:30 zł? za co?
To w końcu 60 elementów...

nori, dzięki za recenzję ;)

Pozdrawiam (:

Goldbrick

#12 Post autor: Goldbrick »

zgrredek pisze:Goldbrick napisał/a:
Masakra!! Znaki to naklejki :( Tu się nie popisali...
Myślę, że to dobry pomysł.
Chodziło mi o to że jeżeli te naklejki są takie jak np. na tarcze wikingów to za rok się "porozpadają".

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#13 Post autor: Bartex0805 »

Recenzja bardzo dobra, zestaw mi się podoba. Czekam, aż trochę stanieje i kupuje.

Kaczor

#14 Post autor: Kaczor »

Kroś narzekał chyba na Eurobicks że w dobie iPodów Lego zapodaje "starożytne" magnetofony na kasety ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

To archaiczne radio daje nam 7 klocków. Ile klocków byłoby z iPoda?

ODPOWIEDZ