[MOC] Chata czarownicy z bagien

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

[MOC] Chata czarownicy z bagien

#1 Post autor: tobiasz »

Witam, przedstawiam Wam moją pierwszą i jedyną pracę na CCC w tym roku. Powstała w kilka dni na szybko i pewne rzeczy są niedopracowane gdyż miałem w ogóle nic nie zgłaszać do konkursu - jakoś kategorie mi niepodpasowały, ale ostatecznie się zdecydowałem. Już kiedyś zbudowałem podobną chatkę - to jest wersja nieco ulepszona, zapraszam do komentowania

Obrazek

GALERIA

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Bagno jest bardzo fajne wykonane. Tylko musze się przyczepić do zdjęc. Skoro już jest białe tło to mogłeś poprawić chociaż kontrast. Bo zdjęcie samej pracy jest średniej jakości( nie jest złe,ale mogłoby być lepsze) No i dlaczego tak mało szczegółowych zdjęć ?!
Powoli Astra GSI

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

Na pierwszy rzut oka jest to bardzo ciekawa praca i naprawdę sporo się tu dzieje, niestety aby dopatrzyć się szczegółów, musiałem dosłownie jeździć nosem po monitorze...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Jakoś ta praca mi umknęła. Pewnie dlatego, że była opublikowana w Sylwestra.
Wygląda fajnie. Szkoda, że poza tymi trzema konkursowymi zdjęciami nie ma osobnej galerii z detalami.
Z tego co widać podoba mi się mostek z kostek i górna część dachu. Szkoda, że w dolnej nie ma kilku brązowych klocków, żeby dach tworzył jednolitą całość.
W podłożu za bardzo widać "kwadratowatość" płytek. Trzeba było zamaskować to dodając małe płytki w odpowiednich kolorach.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Podoba mi się domek, a szczególnie kształt jego dachu. Ale brązowe błotko już mi na nim nie pasuje ; o)
Konstrukcja ścian przypomina mi trochę moją kaplicę z Tomb Raidersów - Czarne panele (tutaj akurat narożne) obudowane szarymi kamieniami.
Trochę może przesadziłeś z rozmiarem terenu, bo jest na nim lekko łysawo jeśli chodzi o zalesienie / zakrzaczenie.
No i faktycznie małe zdjęcie : o(
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#6 Post autor: tobiasz »

No wiem, że zdjęcia trochę małe, ale takie były przecież wymogi na CCC, wkrótce umieszczę na BS odrębny folder ze szczegółowymi, całość wyszła trochę duża i ciężko było zrobić dobre zdjęcia i faktycznie takie średnie wyszły, ale lepszych nie udało mi się zrobić, dzięki za komentarze

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajna chatka, jedno co mi się nie podoba to te palmopodobne drzewo, jak na bagna trochę nie pasuje.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Oj. Wymiary obrazka (800x600) - to jedno, a to ile na nim zajmuje MOC a ile tło - to drugie : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Chata czarownicy z bagien

#9 Post autor: lugomina »

Ladna chatka i sympatyczna atmosfera.
Podoba mi sie tez mostek nad strumieniem! Dobre zastosowanie szkieletowych lapek w balustradzie :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Bardzo podoba mi się chata czarownicy- świetnie wykonane ściany, całkiem niezły dach. Drzewa też zrobiłeś dość ciekawie. Ciekawy pomysł na mostek czarownicy.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#11 Post autor: caro »

Praca ma duży potencjał, ale nadal będę się upierał co do jakości zdjęć ! :P Zdjęcia robiłeś cyfrówką ? Świetnie zrobiłeś same bagno, podoba mi się :)
Powoli Astra GSI

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Nie moje klimaty więc potraktuj komentarz z przymrużeniem oka.
Zarombisty kamuflaż NATO. Raj dla czołgów. Każdy byłby w tym terenie niewidoczny.
Całość - pierwsze skojarzenie to dworzec PKP w Gdańsku - budka z fast foodem, lata 90-te .
Są obsrywające przechodniów gołębie. Jest żebrzący menel zjadający resztki, są taplające się rumuńskie dzieci (jedno wyłazi z kosza na śmieci, dlatego tyle ich wokoło), turyści w kolejce po żarcie. Jest człowiek z MPO z miotłą. Jest też zielony parasol nad stolikiem reklamujący piwo LECH. Ale tak od razu bagno? Znam gorsze miejsca.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#13 Post autor: tobiasz »

Mrutek pisze:Całość - pierwsze skojarzenie to dworzec PKP w Gdańsku
Heh, bardzo, bardzo ciekawa refleksja ;)

co do zdjęć to faktycznie nie są dobre, ale naprawdę ciężko jest zrobić dobre zdjęcie tak dużej budowli tym bardziej że była ustawiona na podłodze a bałem się przenieść ją w obawie katastrofy - podstawa nie jest zbyt stabilna - złożona z wielu mniejszych płyt

Marcinojad

#14 Post autor: Marcinojad »

bagna jak w wiedźminie .... SUPER

Pawlo

#15 Post autor: Pawlo »

Mostek jest bombowy!

ODPOWIEDZ