[MOC] Modułowe miasteczko

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Modułowe miasteczko

#1 Post autor: crises »

Przepis na modułowe miasteczko.

Weź 12 budynków, na płytce 8x8, o wysokości piętra 6-8 klocków:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
Następnie każdy z domków narożnych połącz z dowolonymi domkami "wewnętrznymi" za pomocą pinów:
[13] [14] [15] [16]
I miasteczko gotowe:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie powiem, trochę się nasiedziałem nad tymi budowlami. Starałem się zrobić każdą inną. Różne dachy, ściany, okienka i "tematyka" budynku. Całość można prawie dowolnie rozbudowywać i przestawiać. Prawie, ponieważ narożne budynki muszą być tam, gdzie ich nazwa wskazuje. Reszta jak się podoba.
Jeśli ktoś ma pomysły na więcej, to zapraszam do budowania. Mi skończyły się klocki...

Galerie: BS (mam nadzieję, że niebawem puszczą) i Flickr

Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Najbardziej podobają mi się 09.jpg, 13.jpg, 17.jpg i 20.jpg - ale to już w sumie nie budynek : o).

Bardzo interesujący pomysł z tym modułowym miasteczkiem. Ale dla mnie one są trochę za małe. Lepsze by były "parcele" 16x16. Ale teraz za to mogłeś sobie zrobić domków więcej i wyglądają fikuśnie takie małe.

Zamierzasz rozbudowywać miasto?
Zdrufko, Ciamek

crises

#3 Post autor: crises »

Ciamek pisze:Ale dla mnie one są trochę za małe. Lepsze by były "parcele" 16x16. Ale teraz za to mogłeś sobie zrobić domków więcej i wyglądają fikuśnie takie małe.
Wybrałem takie małe, żeby móc zbudowac więcej. Poza tym moje "korzenie" miniaturkowe dały o sobie znać. Skala mniejszych budowli jest prawie minifigowa. Większe o jednego klocka za niskie. Choć, szary narożny w niebieskimi flagami pasuje do ludzika.
Ciamek pisze:Zamierzasz rozbudowywać miasto?
Chciałbym, ale dużo więcej już nie zmieszczę na biurku. Jednak zawsze można to trzymać w wersji rozmontowanej... Hmm. myślę, że jeszcze coś dobuduję.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: szww »

crises, niedokonczona rzeźba jest fantastyczna !!!!!!!!

reszta tez bardzo ladna, ale warsztat rzezbiarza bije wszystko na glowe...

lolas

#5 Post autor: lolas »

Bardzo dobra praca! Gratuluje!

Poszczegolne domki oglada sie bardzo przyjemnie. Sa naprawde bardzo ladnie zbudowane, zroznicowane i pelne detali. Kazdy ma swoj charakter, wiec w wiekszosci przypadkow od razu widac jakie maja przeznaczenie, lub kto w nich mieszka :-)

Polaczone domki sa mniej czytelne i tworza bardzo ciasna zabudowe.
Sam pomysl modulowego miasteczka jak najbardziej na plus, ale przydaloby sie nieco oddechu pomiedzy konstrukcjami.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

szww pisze:crises, niedokonczona rzeźba jest fantastyczna !!!!!!!!
Własnie, własnie - zapomniałem o tym napisać : o)
Zdrufko, Ciamek

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Kazdy domek to perelka. Najbardziej podobaja mi sie piaskowo-zielony i stargan rybny :-)
Pomysl modulowego miasteczka super ale pomysl teraz jak z tego ulice zrobic (z domkami po obu stronach). I moze mozna by wieksze tez zbudowac, np podwojnej szerokosci - zajmowalyby dwie parcele. Widac Twoje "miniaturkowe" skrzywienie. :-)
Ogolne wrazenie bardzo sympatyczne.
PS. Napewno cos zbuduje w tym standardzie!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#8 Post autor: Benny »

Ale cacuśne :)

Ten z niebieskimi flagami podoba mi się najbardziej. Niedokońcozna rzeźba też fantastyczna!
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 11:19 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

Genialnie to wygląda. Szkoda tylko że domki są takie malutkie. Nieskończona rzeźba jest świetna, a ten brązowy straganik jest przecudny :). Przy czarnym narożniku jest chyba trochę podłoga za jasna.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Zgadzam się, wieża z niebieskimi flagami na rogu oraz budynek z rzeźbą przykryty baldachimem to rewelacja. Oprócz tego wrażenie robią: stanowisko kata i magazyn z beczkami:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

rh

#11 Post autor: rh »

Przepiękne :)
Jedna praca, a właściwie można zrobić z tego kilkanaście osobnych. Mi się strasznie spodobała klapa zamykająca sklep z kosztownościami. Oczywiście oprócz tego stanowisko rzeźbiarza jest genialne. Ogólnie całość robi wrażenie ... nie ogromem, a różnorodnością na niewielkim kawałku :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 12:00 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Bardzo ciekawy pomysł. Domki bardzo ładne, choć nie wszystkie mi się podobają. Np te czarne. Może za bardzo skupiłeś się na tym, żeby były różne. W sumie nie muszą się różnić od siebie aż tak bardzo. Jak dla mnie to wszystkie mogłyby być szare albo piaskowe, a różnić się tylko kształtem. No i przydałyby się do tej układanki niezabudowane kwadraty, żeby zrobić uliczki. Może jeszcze brama, studnia... Może kościółek czy ratusz, na trochę większej działce?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#13 Post autor: lugomina »

Crises, to jest przeboskie! Super modulki! Kazdy sliczny i nie wiem który mi sie bardziej podoba! Moje faworyty to naroznik wiedzmy (chociaz moze kratki w oknach mogly byc innego koloru) piaskowy naroznik z bluszczem, naroznik pod Zabka, kuznia, warzywniak, czarne drzwi jako markiza, domek rekina, Rzezba EPOKOWA!... wszystkie chyba :)
Czy brazowy modul to szafot z pregierzem?

Stragan jubilera wyglada troche jak dyskoteka przez te swiatla na brzegach ale tez ladne :)

Modulki miesiaca po prostu! I jaki praktyczny pomysl na porzadne, wyraziste mini-miasto. Kazdy modul z charakterem.
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 13:09 przez lugomina, łącznie zmieniany 4 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#14 Post autor: caro »

Ciekawy pomysł... Chyba już powoli wiem na kogo oddam głos przy nastepnym głosowaniu :D Świetne,choć troche opustoszałe to miasto.
Powoli Astra GSI

crises

#15 Post autor: crises »

Widzę, że różnorodność zdała egzamin i każdy znalazł swój ulubiony domek.
lolas pisze:Polaczone domki sa mniej czytelne i tworza bardzo ciasna zabudowe.
Sam pomysl modulowego miasteczka jak najbardziej na plus, ale przydaloby sie nieco oddechu pomiedzy konstrukcjami.
Nexus 7 pisze:Pomysl modulowego miasteczka super ale pomysl teraz jak z tego ulice zrobic (z domkami po obu stronach). I moze mozna by wieksze tez zbudowac, np podwojnej szerokosci - zajmowalyby dwie parcele. Widac Twoje "miniaturkowe" skrzywienie. :-)
zgrredek pisze:No i przydałyby się do tej układanki niezabudowane kwadraty, żeby zrobić uliczki. Może jeszcze brama, studnia... Może kościółek czy ratusz, na trochę większej działce?
Modułowość tegoż ma ogromną zaletę. Rozłączamy to co jest i wstawiamy nowe. Uliczki, karczma, kościół, czego dusza zapragnie. Co prawda dodanie modułów ulicznych stwarza problem z połączeniem całości pinami, ale dodanie jednoklockowej warstwy pod spodem jest pewnym rozwiązaniem. Szerokość może być i podwójna, i potrójna, większy problem z "głębokością". Karczmy nie zbudowałem z braku okienek i drzwi odpowiednich, a kościoła między innymi dlatego, że musiałby wystawać do tyłu, a wszystko chciałem mieć na 8x8. Co nie zmienia faktu, że Wy możecie spróbować :-)
Worg pisze:Przy czarnym narożniku jest chyba trochę podłoga za jasna.
Tak, trochę jasna, ale chciałem budynek nieco "rozświetlić". Doszedłem do wniosku, że posadzka nie musi być taka ponura.
zgrredek pisze:W sumie nie muszą się różnić od siebie aż tak bardzo. Jak dla mnie to wszystkie mogłyby być szare albo piaskowe, a różnić się tylko kształtem.
Nuuuudziarz... ;-) Według mnie pewna pstrokatość dodaje temu miastu uroku.
lugomina pisze:Czy brazowy modul to szafot z pregierzem?
O tak. Miejski pręgierz to pozycja obowiązkowa.
caro pisze:Świetne,choć troche opustoszałe to miasto.
Miasto duchów. Minifigi jeszcze nie wiedzą, że się mogą wprowadzać.

Dzięki za uwagi i miłe słowa.

ODPOWIEDZ