[MOC] Ursus 1410

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Ursus 1410

#1 Post autor: Misterzumbi »

W roku 2076 w Fabrykach Ursusa powstal prototyp ciezkiego ciagnika Ursus, typ 1410. W zalozeniu maszyna miala byc wykorzystywana w ciezkich warunkach polowych Ameryki Polnocnej i na Syberii, ale szybko okazalo sie ze 1410tki nadaja sie takze do wszelakich prac lesnych i gorniczych, tym bardziej ze maszyna posiada dwa standardowe porty do podczepiania wszelakich maszyn i urzadzen uzywanych powszechnie we wielu krajach nowego swiata. W ciagu tylko dwoch lat 1410 wyparly praktycznie calkowicie traktory innych marek, w zwiazku z czym John Deere SA zostala wykupiona przez Ursusa w 2083 roku. Ursusy 1410 sa produkowane na licencji w Niemczech, Ameryce i w krajach tzw. Piatego Swiata (Patrz: IV Wojna Swiatowa).
Jednostka napedowa to nowoczesny silnik wodorowy, sprezony, chlodzony azotem ktory generuje moc 3800KM. Niezalezny naped na cztery kola pozwala na poruszanie sie maszyny w najtrudniejszych warunkach polowych a powietrze w kabinie kierowcy jest podwojnie filtrowane chemicznie co pozwala na prace w najciezszych warunkach atmosferycznych i w strefach zagrozonych.

... Heh... Nie jestem pisarzem. Przynajmniej nie po Polsku. Zbudowalem toto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie. Bo podba mi sie pomysl Power Miners (o dziwo :D). Wiecej niz jakies Spajce i cotam...

Tutaj bedzie galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=362134

Podmieniajac numery w adresie kolejno od 001 do 016 pozwola ciekawskim juz teraz obejrzec zdjecia.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Właśnie, weź przekaż ode mnie gratulacje za PM designerom odpowiedzialnym za tą serie, jak dla mnie jedna z lepsiejszych ostatnio ;)

Wszystko ładnie pięknie... tylko ten silnik nie pasuje. Całkowicie rozbija sylwetkę, przerasta ją, dominuje. Wygląda jak steampunkowy kocioł. Myślę że lepiej wyglądałby silnik któregoś z Twoich hotrodów na miejscu owej beczki.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Nie. Kociol jest i tak ma byc. Im wiekszy tym lepszy. Sprezarka nie pasowala by obok chlodnicy. To jest maszyna naziemna a nie statek kosmiczny :D.
Ostatnio zmieniony 2009-01-11, 17:55 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Teraz będzie coś zaskakującego:
PODOBA MI SIĘ :D
A biorąc pod uwagę że jakoś Lime nie trawię to coś nowego ;)
Misterzumbi pisze:maszyna posiada dwa standardowe porty do podczepiania wszelakich maszyn i urzadzen
Więc drugi znajduje się z przodu? Jeśli tak, dlaczego nic nie ma podczepionego? Może jakiś lemiesz by pasował? :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#5 Post autor: Hezar »

Co prawda nie należę do zagorzałych fanów serii, jednak Twoja konstrukcja nawet mi się podoba (prawdopodobnie dzięki świetnej prezentacji).
Oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie.
Jedną, drobną uwagę mam tylko do naklejek, które proponuję po prostu usunąć (naklejki są "FE"!).

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#6 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajna machina, tylko te ramię niespecjalnie mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 08:38 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ramzes »

No kurcze ładne to jest, ale chciałbym zoabczyć zwykłe zdjęcia :) Pewnie się nie doczekam, więc pozostaje mi pogratulować.
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

craxa

#8 Post autor: craxa »

foty odjechane na maxa , jak to zrobiłeś ?

ps. przy takiej obróbce zdjęc , to nawet zwykły klocek wydaje się "piękny" :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-13, 16:59 przez craxa, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Jak szybko zerknąłem to obie konstrukcje wydawały mi się bardzo podobne do tego traktorka sprzed chyba roku - ale się okazało że to tylko przez kolorystykę :) - która jest bardzo fajna (chyba nie mam żadnego klocka w tym zielonkawym kolorze :/ )...
Ten traktorek bardzo udany jest - ciekawy (i tyle)... Te bioniclowe (chyba) łapki nawet nie wyróżniają się dużo więc całość ma jednolity klimat :)

I fajny ludzik al'a kosmita... zawsze miło zobaczyć jakieś nowe klocki (bo to chyba klocki?) :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

spacelord pisze:I fajny ludzik al'a kosmita... zawsze miło zobaczyć jakieś nowe klocki (bo to chyba klocki?) :)
To jest Sulfurix :D

Obrazek

ODPOWIEDZ