6239 Cannon Battle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

#31 Post autor: rh »

Goldbrick pisze:To gdzie są produkowane te klocki?
Dania, Węgry, Czechy.
Goldbrick pisze:To czemu jest napisane na oponach z Technic Made in China?
Tyle co mi wiadomo z ostatnich rozmów, to części gumowe czy tekstylne, możliwe że są wykonywane właśnie w Chinach. Gdzieś to było na forum, a jak nie, to wystarczyłoby spytać dobrego wujka googla i powie, szczególnie, że sam na to gdzieś ostatnio trafiłem ....
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 12:05 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Goldbrick

#32 Post autor: Goldbrick »

rh pisze:Dania, Węgry, Czechy.
Taaaa?
To czemu jest napisane na oponach z Technic Made in China?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#33 Post autor: M_longer »

Goldbrick pisze:Taaaa?
To czemu jest napisane na oponach z Technic Made in China?
Bo są gumowe a nie plastikowe?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#34 Post autor: Ither »

ja wierzę Hippopotamowi :P ale to i tak się koniec końców pokrywa z tym, że w Polsce nie ma LEGO z Chin, więc błąd fabryczny to po prostu niefart :PPP

Goldbrick

#35 Post autor: Goldbrick »

Podsumowując:
Klocki/bricki są robione w Europie lub Ameryce.
Elementy gumowe są pochodzenia Chińskigo (opony z Technic - ok, ale co jest gumowego w PIRATES?)

bartemo

#36 Post autor: bartemo »

Zestaw już wpadł w moje ręce.

Widzę pewne minusy:
- Na czapce pirata charakterystyczna kropka. Ostatnio coraz więcej elementów ma coraz wyraźniejsze ślady po formie. Dlaczego kiedyś Lego mogło produkować klocki w wyższej jakości? Ślady mocno widać także z jednego boku armaty.
- Uchwyty tego elementu w który wchodzi armata są dość ciasne. Wyjęcie i włożenie armaty oraz czegoś w boczne zaczepy wymaga użycia pewnej siły. Może mi się wydaje, ale to chyba naraża ten element na zniszczenia?

Oprócz tego zestaw jest ŚWIETNY. Po prostu: żołnierz i pirat. Nic po tylu latach nie jest w stanie popsuć tej radości :-)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#37 Post autor: Kirysowaty »

Czyli to samo, co w moim przypadku (w 2. egzemplarzu też). Mam stare chustki (czerwoną, która niestety chodzi zbyt luźno) i niebieską, nie mają tej brzydkiej kropki. Ale smuga na armacie to chyba we wszystkich jest (jak się dobrze przyjrzeć, to i na zdjęciu z pudełka taką widać). To prawdopodobnie wina koloru, nad którym LEGO powinno jeszcze popracować.
bartemo pisze:Uchwyty tego elementu w który wchodzi armata są dość ciasne. Wyjęcie i włożenie armaty oraz czegoś w boczne zaczepy wymaga użycia pewnej siły. Może mi się wydaje, ale to chyba naraża ten element na zniszczenia?
Mam jeden egzemplarz starej armaty i tam akurat laweta też była ciasna. Dlaczego ludzie w ogóle wyjmują działo z lawety, podobnie jak rączki SBD? A potem narzekają na ich pękanie. Ja nie widzę innego zastosowania dla lawety i nigdy armatek raz złożonych nie rozczepiam. Droidy też nie muszą się bać poćwiartowania dżedajskim mieczem. :3

Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę na nowy ogień. Jako piórko sprawdza się kiepsko, ale jako płomyk... Już zaczynam kombinować.
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 19:42 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

bartemo

#38 Post autor: bartemo »

Kirysowaty pisze:Dlaczego ludzie w ogóle wyjmują działo z lawety, podobnie jak rączki SBD? A potem narzekają na ich pękanie.
Chodzi także o uchwyty boczne, co jest już większym problemem.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#39 Post autor: Kirysowaty »

A, o te. Sprawa wygląda podobnie. Wszelkiego rodzaju clipy mogą pękać i nic na to nie poradzimy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#40 Post autor: M_longer »

bartemo pisze:- Na czapce pirata charakterystyczna kropka. Ostatnio coraz więcej elementów ma coraz wyraźniejsze ślady po formie. Dlaczego kiedyś Lego mogło produkować klocki w wyższej jakości? Ślady mocno widać także z jednego boku armaty.
Kupiłem dzisiaj ten zestaw. Dałem za niego 25 zł i nie żałuję. I wiecie co? Wcale, ale to WCALE mi nie przeszkadza że chustka ma tą kropkę. Podobnie ze smugą na armacie. A wiecie dlaczego? Za małą kwotę dostajemy dwa bardzo fajne minifigi, armatę na wózku i nawet kawałek murku z zielskiem. Kropka jest i niech sobie będzie.
Tyle ode mnie.

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#41 Post autor: pfolti »

Nabyłem ten zestaw jakoś z tydzień temu (19.90zł). U mnie też jest mała kropeczka na chuście... Troszkę udało mi się ją zdrapać, przez co mniej rzuca sie teraz w oczy (reszta klocków bez zarzutu). Ogólnie zestawik bardzo udany (bawił sie ktoś w modele alternatywne ? dzisiaj tak siedziałem no i z tego murku można zrobić wiele innych ciekawych rzeczy ;)

ODPOWIEDZ