[MOC] Multivan T5

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

[MOC] Multivan T5

#1 Post autor: Athaal »

Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić swój pierwszy oficjalny MOC. Oczywiście są inne, ale jakoś nie uważam ich za ciekawe, a widzę w nich za dużo błędów :)
No dobra to na zachętę - zdjęcie:

Obrazek

Konstrukcja modelu opiera się na ramie zrobionej z klocków technicowych. Przystosowana jest do zamocowania silników PF XL jak i PF M. Nie będę się za dużo rozpisywał. Sami oceńcie efekt końcowy. Podstawą projektu był VW Multivan T5. Modelowi na razie brakuje wykończenia wnętrza. Czekam z tym do zainstalowania silnika XL do napędu i M do skrętów. Okazuje się że dotychczasowa konstrukcja nadwozia wraz z istniejącym już zawieszeniem jest znacznie lżejsza niż kilogram zatem jeden silnik XL spokojnie daje rade z poruszaniem modelu (przetestowałem wyjmując silniki z innego modelu). Czego nie pokazałem na zdjęciu to otwieranej przedniej maski, która oczywiście się otwiera :)
Wiadomo, że wszystkich detali się nie da odtworzyć, ale myślę, że model i tak ładnie wygląda. Jak tylko dotrze zapas silniczków PF XL i M postaram się nakręcić jakiś filmik.

Dodatkowe zdjęcia oczywiście na :http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=363367

edit
Zdjęcia
zdjęcie1
zdjęcie2
zdjęcie3
zdjęcie4

edit
PS: Model został już umyty :D To teraz zacznijcie wytykać gdzie nie byłem w tym dokładny :D

Pozdrawiam Athaal
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 16:03 przez Athaal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Pierwsze wrażenie - rozbierz, umyj klocki, złóż jeszcze raz :P
MOC jest całkiem ciekawy i ładnie zbudowany, podoba mi się bryła, ale to na co każdy w pierwszej chwili zwróci uwagę, to brud.
PS. Podałeś linka do niepublicznej galerii. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681]Tu jest fajny art Szarika[/URL] na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 15:29 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#3 Post autor: mienso123 »

Bardzo udana konstrukcja, z daleka widać dobrze zachowane proporcje i niezłą sylwetke. Niestety jest tylko jedno zdjęcie.
daj deeplinki bo galeria jeszcze nie upubliczniona... i koniecznie nakręć filmik :)

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#4 Post autor: Athaal »

Grrrr czepiasz się, co ja poradzę, że mu się lekko zakurzyło :D Już sobie trochę stoi na półeczce :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Skoro to tylko z wierzchu, to tym bardziej jaki problem przetrzeć lekko szczotką/ściereczką? Ja się nie czepiam, tylko każdy eksponuje na zdjęciach to co lubi. Niektórzy MOCe, niektórzy kurz. Pardon, ale u Ciebie jest on pięknie pokazany na pierwszym planie.
PS. Jakie to koła?
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 15:36 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#6 Post autor: Athaal »

Zdjęcia zewnętrzne już są zamieszczone.

Athaal

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Zdjęcia są wielkości 3 264 x 2 448 pikseli i ważą po 2 MB. To miło, że dałeś nam wersje do drukowania na billboardach, a jakieś do oglądania w Internecie też dasz?
PS. Tak, czepiam się. Czepiam się, bo popełniasz po kolei wszystkie błędy początkującego, o których znajdziesz na forum stos przystępnie napisanych artykułów.
PPS. To nie są koła Lego, mam rację?
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 16:08 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#8 Post autor: Athaal »

Matko jedyna tak źle i tak nie dobrze, czy Tobie to dzisiaj coś na odcisk nadepnęło, czy może to że dzisiaj jest blue monday !! Weź sobie coś zjedz bo Polak jak głodny to zły i upierdliwy...
Miej litość dla nowicjusza!


PS: tak nie są to koła LEGO. Jest to wytwór moich rąk, ale nadają się w pełni do bycia zasilanymi przez motory PF
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 16:10 przez Athaal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Drogi nowicjuszu,

Forum jest wręcz obłożone artykułami które Ci pomogą. Napisaliśmy je, żeby ułatwić życie nowicjuszom, ale niestety nie jesteśmy w stanie ich za Ciebie przeczytać.
Twój wybór jakie pierwsze wrażenie chcesz sprawić swoim MOCem. Gdyby zależało Ci, żeby było dobre, wystarczyło by przeczytać jeden, dwa artykuły. To nic wymyślnego, reguły jakich wymagamy służą komfortowi przeglądania forum, radzą sobie z nimi spokojnie 14-latkowie, więc dlaczego nie wymagać tego od Ciebie?

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#10 Post autor: Athaal »

No dobra, zatem już poprawiłem. Zdjęcia podlinkowane w to samo miejsce, oczywiście zmniejszone. Jeszcze raz przepraszam wszystkich za bilbordy reklamowe. Tak to jest jak się na szybko robi zdjęcia.
Po drugie rozmowa zdryfowała na temat wielkości zdjęć i tego czy model jest brudny, a może tylko skurzony. Nie ważne. Bardziej chodzi mi o ocenę konstrukcji.
Sariel możesz mnie, bracie, nie oszczędzać już gorzej być nie może, a może się mylę:D Wierzę w Ciebie, że na pewno coś znajdziesz! :) Dobra koniec, mam nadzieje, że się nie obrazisz

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#11 Post autor: Duke »

Spokojnie panowie, to już chyba tradycja, że początkujący dostaje kubeł zimnej wody na dzieńdobry :).

Model narazie mało Technic, no ale zapowiadasz, że pojawi się napęd, OK. Pojazd wydaje się przeogromny, jaka to mniejwięcej skala? 1:9


BTW, Athall, grasz jeszcze w RD?

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#12 Post autor: Athaal »

Siema Duke, Skala to dokładnie 1:9.
A tak nie byłem pewien czy to ty , czy nie ty. Chciałem do ciebie zadzwonić i się spytać, ale jakoś tak zawsze wypadało mi z głowy i praca zobowiązuje...
RD już rzuciłem , mam dość bycia impem, bądź GD murzynem, a zawsze się to tak kończy jak dojdę do jakiejś koalki.

PS. masz pozdrowienia od Mikronik.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#13 Post autor: stpman »

Athaal pisze:Wiadomo, że wszystkich detali się nie da odtworzyć, ale myślę, że model i tak ładnie wygląda.
Ah to wrodzona skromność... Moim zdaniem model nie wygląda zbyt dobrze. Koła jakby za małe (i nie LEGOwe!!!), całość za wysoka, taka jakaś pusta, niedokończona, bez detali.
Pierwsze MOCe z reguły do udanych nie należą, ale można chociaż się postarać o lepszą prezentacje... Więcej zdjęć (wnętrze, silnik, bagażnik itp), które mogłyby zaciekawić forumowiczów i zmienić ich nastawienie do Twojego modelu.
Pomysł wykonania VW T5 jest godny pochwały, bo jest miłą odmianą od tych wszystkich trialówek, dźwigów i koparek;]

P.S Nie myśl, że się czepiamy, czy jesteśmy niemili, po prostu wyrażamy swoje opinie...
Ride Your Way!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#14 Post autor: Hezar »

Pomysł na MOC wręcz fenomenalny, lecz wykonanie takie sobie.
Tak - pomarudzę nieco, pomimo iż to Twoja pierwsza konstrukcja.
Furgonetka, którą przedstawia "zdjęcie na zachętę", prezentuje się bardzo ciekawie i interesująco - aż chce się zobaczyć więcej. Niestety po kliknięciu odnośnika do galerii i obejrzeniu reszty, ogólne wrażenie pryska jak bańka mydlana.
Chciałem tu powyliczać "kupę" niedociągnięć, lecz w sumie zdecydowałem się skasować wszystko i dać sobie spokój.
W skrócie napiszę tylko tyle: pojazd wygląda na niedokończony i naprawdę jestem na Ciebie wściekły, że spaprałeś taką konstrukcję...

Pozdrawiam (:
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 21:50 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#15 Post autor: caro »

Warto przytoczyć słowa:
Sariel pisze:Wybacz że tak to ujmę, ale nic tak nie zachęca do nauki jak bat nad tyłkiem :)
Nic dodać, nic ująć :) A co do modelu to bardzo dobra kolorystyka,bryła też niczego sobie, a jak z wagą ? Nie bedzie za cięzki ? Aha, i wiecej dystansu do siebie i swoich prac.
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ