10193 Medieval Market Village

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#16 Post autor: zgrredek »

MasterBlaster pisze:Kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie...
Jakbym miał wolną kasę to kupiłbym od razu. Przeglądałem spis części i jest bardzo dużo przydatnych klocków. No i po przeliczeniu cena za klocek wychodzi 25gr. TANIOCHA !!!



Hmm... Co by tu sprzedać? Telewizor, pralkę...? Nie... To żona zaraz zauważy. Ale coś muszę wykombinować.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 10:00 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze: Hmm... Co by tu sprzedać? Telewizor, pralkę...? Nie... To żona zaraz zauważy. Ale coś muszę wykombinować.
No to może zagraj va banque i sprzedaj ŻONĘ ! ! !

crises

#18 Post autor: crises »

kris kelvin pisze:zgrredek napisał/a:

Hmm... Co by tu sprzedać? Telewizor, pralkę...? Nie... To żona zaraz zauważy. Ale coś muszę wykombinować.

No to może zagraj va banque i sprzedaj ŻONĘ ! ! !
Ewentualnie nerkę.

Przyszłoroczne CCC będzie pod znakiem krów, żebraków i niebieskich domków.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 10:29 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

crises pisze:Przyszłoroczne CCC będzie pod znakiem krów, żebraków i niebieskich domków.
Nie sądzę - to będzie oklepane i zajeżdżone na śmierć...

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#20 Post autor: grevious27 »

Zestaw świetny i jak najbardziej wart kupna. Nowe rogi fajnie się komponują z wikingami :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#21 Post autor: Mikolaj »

Jeszcze nigdy nie odczuwałem takiej potrzeby kupienia sobie castle.
Ten zestaw właściwie już stał się kultowy:)


ech... tylko skąd wytrzasnąć 400 zł? :/
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Qworg »

Nexus 7 pisze:
vedder pisze:gdzieś czytałem, że komuś się wydaje, że są za małe
To pewnie o mnie mowa. Nie odczepia sie ode mnie te krowy :-) Pytanie ktore zadalem mialo byc prowokacyjne w zamysle :-)
Mi one wydają się jakieś trochę małe... ale i tak są świetne:)
Co to samego zestawu to jest on świetnym dawcą części, ludzików (średniowiecznych cywili... no.. eee... mieszczan:>), jedzenia. Dwa pudła 10193 zaspokoją chyba każdego AFOLa który składa sobie po kątach jakieś zameczki i tym podobne konstrukcje. Jest tam kupa okien oraz innych drobnych klocków (20 ciemno brązowych lunet !:>). Zestaw naprawdę godny polecenia, choć cena taka całkiem miła nie jest.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#23 Post autor: Piterko »

No dobra...Kopalnie Morii już mam, wieżę rycerską już mam, jednego Lancelota też...to teraz jeszcze potrzeba mieściny, której będzie się bronić... xD

Jak w Merlinie się pojawi (co jest mało prawdopodobne niestety :/) to sobie kupię. Oby przyszedł do domu towarowego w mojej mieścinie. Bo po prostu te dwie recenzje przekonały mnie już totalnie, że MUSZĘ mieć ten zestaw. 5-letnia córeczka chrześniaków chyba by oszalała z radości... ma ktoś 800 zł pozyczyć? xD

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#24 Post autor: Hezar »

Moim zdaniem jest to chyba najciekawszy zestaw całej serii.
Już pierwsze zdjęcia dały jasno do zrozumienia, że jego urokowi naprawdę trudno będzie się oprzeć, a jawny tego dowód mamy czytając właściwie każdy komentarz.
Cena nie jest zbyt niska, jednak pamiętać należy, że to w końcu 1601 elementów, co przy cenie ok. 380/390zł daje nam +/- 24gr za klocek, więc nie ma tragedii.
Dla miłośników "Castle" pozycja obowiązkowa. Dzięki za dwie, świetne recenzje.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#25 Post autor: lugomina »

Hippotam pisze:
crises pisze:Przyszłoroczne CCC będzie pod znakiem krów, żebraków i niebieskich domków.
Nie sądzę - to będzie oklepane i zajeżdżone na śmierć...
Oczywiscie, ze tak bedzie Hipciu.. patrz ile w tym roku bylo szkieletów i orków. I jedna krowa juz zdazyla na tegoroczne CCC, nawet na Klockach byla umieszczona (pod tytulem ekskrementy ;)

Wracajac do recenzji.
Piekne miasteczko, co by tu dodac? :) Wspaniale domki, na miare Green Grocera i Café Cornera! I krówki!!!
Jeszcze gdyby tylko zastapic 2 rycerzy 2 nastepnymi cywilami, n.p. Czarownica z Kalendarza i mala dziewczynka oraz moze dodac pare zabek, to bylby najidealniejszy zestaw Castle, a kto wie czy i nie calego Lego Systemu? :)

Cena tylko powalajaca, na dunskim S@H tak duza, ze moglabym za te sume kupic 2 Volcano Islands z Agentów (po przecenie) i jeszcze by mi zostalo na jakis zestawik..
Bardzo chytrze i skapo i afolowsko obeszlam na razie problem cennika i upolowalam najwazniejsze dla mnie klocki z tego, czyli króweczki + rogi luzem na BL. Pierwsza w drodze, 2 jej siostry czekaja na przelew :) No i przy okazji nowe rybki z nowymi plomieniami.. bardzo sie ciesze!

Czy ktos moze mi przy okazji wyjasnic, dlaczego mieszczanie sa obdartusami? Panny sa jak z zurnala, ale panowie cali spruci i w latki? Nie mam nic przeciwko nowym torsom, ale troche mi brakuje róznorodnosci ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-21, 15:31 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#26 Post autor: Qworg »

lugomina pisze:Czy ktos moze mi przy okazji wyjasnic, dlaczego mieszczanie sa obdartusami? Panny sa jak z zurnala, ale panowie cali spruci i w latki? Nie mam nic przeciwko nowym torsom, ale troche mi brakuje róznorodnosci ;)
Bo te panny to nie ich.... nie ma kto o nich zadbać.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Fakt. Przydałby się jakiś oberżysta, kilku bogatych kupców, mnich, zakonnica, skald, herold do obwieszczania ważnych obwieszczeń...

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#28 Post autor: stpman »

Należę raczej do tych od "dziurawych belek", ale piękno tego zestawu powaliło mnie na kolana. Cudowne kolory, śliczne minifingi, KROWY!, no i odwzorowanie budynków:)
Jednym słowem miodzio:) tylko skąd wziąć 400zł ekstra...
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#29 Post autor: Qworg »

zgrredek pisze:Fakt. Przydałby się jakiś oberżysta, kilku bogatych kupców, mnich, zakonnica, skald, herold do obwieszczania ważnych obwieszczeń...
Brzmi to trochę jak jakiś battlepack mieszczan :). Boję się myśleć ile by kosztowało to miasteczko z takim tłumem.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#30 Post autor: Piterko »

Village People Battle Pack xD
... wszystko jest możliwe, skoro autobusy szkolne i zwykłe domki wchodzą do City...

Teraz dopiero się przyjrzałem - ROBOPIES z Space Police. Must-have impuls. Podobnie jak ten z cyklopem i czarną lunetą.

Lego się rozpędza...gdyby tak jeszcze wrócili do starego typu plastiku bo ten nowy raz że jest zbyt "shiny" ale jest za mało "sharp" i wygląda niechlujnie. Szczególnie widać to po Castle, którego stare elementy miały w sobie sporo chropotowatości (grube skosy, elementy drewnianych murków, coś jak te blanki z Westernu). Autko sportowe nie zapowiada się już tak super, ale 4 bieżniki w czerwonym na pewno się przydadzą. Za to autobus szkolny...Space Police... no kurde no, a ja jeszcze Market Village nie mam xD

No i pytanie - będzie Wild West? (Western II)

ODPOWIEDZ