Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] AMV - KTO Rosomak
Autor Wiadomo¶ć
Duke 

Doł±czył: 17 Lis 2005
Wpisy: 247
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2005-11-25, 21:23   [MOC] AMV - KTO Rosomak

Witam
Pragnę zaprezentować mój pierwszy "dorosły" MOC.
Oto model kołowego transportera opencerzonego Rosomak który wkrótce wejdzie na uzbrojenie Wojska Polskiego.

A tu cała galeria:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=154862

Opis modelu:
Pragnę zaznaczyć, że powyższy pojazd powstał na bazie dźwigu 8421 (95% części pochodzi z tego zestawu), a jak wiemy dźwig ten jest żółty, dlatego nie przyjmuję krytyki odnośnie kolorystyki :lol: Głównie skupiłem się na oddaniu funkcji prawdziwego pojazdu, słabiej poszło mi z wyglądem zewnętrznym, (niestety zabrakło mi części - wykorzystałem wszystkie krótkie "piny" - ponad 400 sztuk)

Cechy:
- Napędzana 3-cia oś (silnik od 8421, poprzez dwa sprzęgłacierne i mechanizm różnicowy)
- Imitacja silnika V6 umieszczona z przodu i napędzana przez silnik główny i przekładnię, osiąga bardzo wysokie obroty (jak dostanę licznik to zmierzę wkrótce)
- Dwie przednie osie skrętne (różny kąt) za pomocą silnika z zest. 8720
- Wieża obracana o pełne 360stopni, napędzana tym samym silnikiem co wyżej, poprzez skrzynię rozdzielczą i dalsze 10 kół zębatych :-D
- Lufa działa w wieży podnoszona i opuszczana siłownikiem pneumatycznym umieszczonym w kadłubie (pompka i przełącznik sprytnie ukryte z boków wozu), przy czym układy obrotu wieży i podnoszenia lufy nie kolidują ze sobą, czyli można obracać do oporu wieżą w dowolną stronę i podnosic bądź opuszczać lufę,
- Otwierany właz do przedziału desantowego z tyłu wozu
- Wyrzutnia granatów dymnych na wieży,
- Śruby napędowe do poruszania się w wodzie
- Otwory inspekcyjne ułatwiające dostep do mechanizmów wozu - dwa na górze kadłuba i otwierany strop wieży,
- Silnik napędowy można wyjąć jak "Power Pack" we współczesnych czołgach

O wadach i problemach napiszę później, bo nie chce zajmować całej strony :-D
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-01-04, 09:28, w cało¶ci zmieniany 2 razy  

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Kraków i Bytom
Wysłany: 2005-11-25, 21:43   

Wygląda całkiem, całkiem...
Szkoda tylko, że w całości nie jest Twego autorstwa.
A pozatym takie cacka mają napęd na wszystkie osie - no przynajmniej na większość osi :wink: Nie wspomne już o zawieszeniu...

Model mi się spodobał, przeanalizówałem go na brickshelfie po czym zaglądłem na 00453005_0000002 i patrze, a tu nasz człek to zrobił.

Duke 

Wysłany: 2005-11-25, 23:13   

TT:
Jak narazie nie rozumiem co sugerujesz, na nikim sie nie wzorowalem, ale przeszukam 00453005_0000002 i postram się dojść w czym rzecz

mantis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-25, 23:23   

Jedna z najlepszych MOCy jakie widziałem . Świetny kształt . Szkoda , że Lego nie wyrabia dużych gąsinic . Z tego co wypisałeś wiele bajerów . Podałeś link do galerii , a mi się wyświetliło jedno zdjęcie . Pewnie jeszcze w brickshelfie nie ocenzurowali reszty :? . Beamów w ten czołg władowałeś jak do taczek :) . O ile się nie myle na Brickmanii można było zobaczyć ciekawe czołgi z systemów , mechanika technic .
Właśnie TT . Daj link modelu , na którym Duke się wzorował . Nie widziełem podobnego .

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Doł±czył: 25 Cze 2004
Wpisy: 2359
Sk±d: Wrocław
Wysłany: 2005-11-26, 00:37   

Ja tam się nie znam na Technicach, a zajrzałem z powodu przedmiotu konstrukcji : o)
Z opisu i zdjęć wygląda ciekawie i funkcjonalnie. No i wygląda jak Rosomak przede wszystkim. Bardzo mi się ponadto podoba desant : oP

AS_PL
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-26, 07:40   

Fajne :o no bo wiesz ja bym takiego nie zrobił za Chiny.No i to jest prawdziwy Technic i w dodatku militaria.
Ocena : 10/10

TT 
VIP

Wysłany: 2005-11-26, 09:10   

Napisałem, że szkoda, że w całości nie jest Twojego autorstwa, bo jak sam mówisz wykorzystałeś patenty z 8421...

A mówiąc o tym, że widziałem go na brickshelfie, a potem na forum - chciałem podkreślić, że mnie zainteresował na brickshelfie, a potem kiedy odwiedziłem 00453005_0000002 zobaczyłem, że to ktoś z nas... - byłem mile zaskoczony.

w ogóle nie sugerowałem, że od kogoś zgapiałeś... Trzeba czytać i analizowac posty dogłębnie...

Duke 

Wysłany: 2005-11-26, 09:24   

TT,:

A jak tak to rozumiem :-D
Po prostu nie trafiło do mnie, że mogłeś na niego wpaść przez Brickshelfa, a nie poprzez Lugpol, jak? przez opcję random?

TT 
VIP

Wysłany: 2005-11-26, 09:46   

Przez opcje najnowszych dodanych galerii...

benny80 

Doł±czył: 28 Cze 2004
Wpisy: 162
Sk±d: Katowice
Wysłany: 2005-11-26, 10:34   Re: AMV - KTO Rosomak

Duke napisał/a:
Witam
Oto model kołowego transportera opencerzonego Rosomak który wkrótce wejdzie na uzbrojenie Wojska Polskiego.

Ładny, zgrabny, pomysłowy i ciekawy. To mianem wstępu.. ;)

A ściślej - wykorzystanie gotowego patentu nie jest niczym złym, bo adaptacja na własne potrzeby też nie jest latwa.
Wieża obracana na zebatkach (bez ślimaka) chodzi pewnie dość szybko co uważam za plus, niemniej w tym układzie mehanizm lufy też bym zrobił na elektryce, bo po co upychać pneumatykę do obsługi aż 1 siłownika?
No i brakuje mu ruchomej zawieszki, a w końcu to pojazd terenowy jakby nie było.

Niemniej jak napisałem ciekawy i zgrabny, tylko kamuflaż dość ekscentryczny - podjeżdża na Graficiarzy a nie WP... no ale to kolory Lego, więc czuj się rozgrzeszony :)
Btw - czy przypadkiem nie montują (będą..) ich w Zakładach w Siemianowicach Śl.. czytaj obok mnie i TT? :brawo:

Pozdrawiam! B. 8)

ps. i popracuj nad jakością zdjęć w miarę możliwości technicznych, bo na razie nieco zniechęca;

TT 
VIP

Wysłany: 2005-11-26, 10:42   

benny80 napisał/a:
Btw - czy przypadkiem nie montują (będą..) ich w Zakładach w Siemianowicach Śl.. czytaj obok mnie i TT?

Tak, tak Siemianowice to mają robić/robią.

ps. Benny wiesz co ja dziś w automaniaku słyszałem: "najwięcej wypadków z udziałem pijanych kierowców jest na Śląsku - Może gdybym mieszkała na Śląsku to tez bym piła... z rozpaczy..." Martyna Wojciechowska
Sry za OT, ale to jawna obraza!

Duke 

Wysłany: 2005-11-26, 11:08   

benny80

Nie pisałem o wadach i problemach konstrukcji, więc teraz to zrobię.
-Wieża faktycznie porusza się dość szybko - wszystko przez to, że mechanizm był testowany na bateriach (już dość słabych) i było ok, natomiast po podlaczeniu do zasilacza robi jakieś 1,5 obrotu na sekundę :-) , podobnie mechanizm skrętu kół.
-Użycie pneumatyki do obsługi podnoszenia działa to tzw. sztuka dla sztuki, ale w moim przypadku nie bylo innej możliwości, z braku kolejnego silnika.
-Nie mogłem zrobic zawieszenia z braku odpowiednich części, poza tym przy tej skali modelu - determinowanej rozmiarem kół cieżko byloby wszystko razem zmiescić
-Napęd główny testowany był na "gołym" podwoziu (jest takie zdjęcie w mojej galerii) i działał OK, natomiast gdy model nabrał wagi całość rusza bardzo opieszale, z dużym poślizgiem na sprzęgłąch, w następnej konstrukcji pewnie to dopracuję

benny80 

Doł±czył: 28 Cze 2004
Wpisy: 162
Sk±d: Katowice
Wysłany: 2005-11-26, 13:13   

TT napisał/a:
ps. Benny wiesz co ja dziś w automaniaku słyszałem: "najwięcej wypadków z udziałem pijanych kierowców jest na Śląsku - Może gdybym mieszkała na Śląsku to tez bym piła... z rozpaczy..." Martyna Wojciechowska
Sry za OT, ale to jawna obraza!

Typowe zagranie pani M. (wiadomo skąd), wobec ślązaków.. szkoda słów. I aż dziwne, że zapomniała wspomnieć, iż to sami młodzi... :|

Btw - mam 25 lat a prawko 8 lat - młodociany, więc OC +30% - sprawiedliwość ??

A nawiasem to nie mam kablówki, a u mej Lubej jak jestem, to z TvnTurbo oglądam z reguły tylko Wagę Ciężką i... TopGear'a oczywiście :twisted:

Pozdrawiam! B. 8)

dmac 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 17 Cze 2004
Wpisy: 1941
Sk±d: Szczecin
Wysłany: 2005-11-28, 14:30   Re: AMV - KTO Rosomak

Duke napisał/a:

Pierwszy i naprawdę udany.
Podoba mi się sylwetka oraz zwartość konstrukcji. Obroty wieży rzeczywiście nieco za szybkie, ale to detal do naprawienia. Zgodzę się z Bennym, że nie warto pakować siłownika pneumatycznego do tak prozaicznego zadania, ale domyślam się, że nie miałeś pod ręką micromotora (micromotory mają to do siebie, że nigdy nie ma ich pod ręką w dostatecznej liczbie). Kamuflażem się nie przejmuj - zawsze możesz powiedzieć, że to wersja przeznaczona do walk miejskich w dzielnicy - jak ktoś słusznie zauważył - graficiarzy :) Jeszcze parę zestawów wielkości 8421 i nie będziesz miał problemów z kolorami... I jeszcze dodam, że coraz bardziej podobają mi się koła tego typu; chyba będę musiał się zaopatrzyć :)
Jeżeli Twój model jeździ, skręca, obraca i podnosi równie dobrze, jak wygląda, to mogę tylko pogratulować. A gdybym miał koniecznie wybrzydzać, to poprosiłbym w następnym o zawieszenie na wszystkie koła :)

Bricksley 

Doł±czył: 30 Mar 2005
Wpisy: 68
Sk±d: Stalowa Wola
Wysłany: 2005-11-28, 15:29   

Samo podjęcie się budowy takiego czegoś jest strzałem w 10.Po przejrzeniu zdjęć zauważyłem że stworzyłeś fajną i ciekawą konstrukcje.Ale jakbym miał się czegoś czepiać to bardzo mnie razi pancerz zrobiony z technic-ów.Moim zdaniem lepiej by wygłądął gdyby był zrobiony z platów i bricków.A i jeszcze jedno kolor trochę nie pasuje,ale cóż nie wszyscy mają klocki w odpowiednim kolorze.Oj chyba trochę za dużo skrytykowałem twój model :x

No ale model mnie się podoba pomimo tych rzeczy co mi się nie podobają.

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu