[MOC] Pojazd Eskortujący MF-20 w wersji Massive

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

[MOC] Pojazd Eskortujący MF-20 w wersji Massive

#1 Post autor: Ither »

Pojazd Eskortujący MF-20 w wersji Massive „Przydupasek”

Pojazdy klasy MF (Massive Fire), produkowane przez siły zbrojeniowe Konfederacji Okołoziemskiej zawsze charakteryzowały się pewnym ‘ciężarem’ i niską zwrotnością, ale ich użycie było poparte gigantyczną siłą ognia i opancerzeniem własnym..
MF-20 przydomek zyskały dzięki temu, że były powolne i duże, a służyły do obrony frachtowców, wielkich transporterów, czy nawet niszczycieli i lotniskowców, których prędkość była porównywalna, dzięki temu MF-20 nie był w stanie oddalić się za bardzo od ochranianej jednostki, czy ruszyć w pościg. Jak łatwo się jednak domyśleć, przy uzbrojeniu jakimi są 4 działa laserowe i karabiny zamieszczone przy kokpicie, nieczęsto zachodziła potrzeba ścigania wroga.

Teraz wyparte przez nowsze modele klasy FG (Fast Gunship), co prawda nie są używane przez siły floty Konfederacyjnej, ale nadal są lubiane przez pilotów, używane do ćwiczeń czy ochrony transportów niewielkich, prywatnych kupców na niewielkie dystanse (Np. między Ziemią a pobliską stacją kosmiczną).

Jedną z licznych wad konstrukcji MF-20 był mały kokpit, z którego pilot nie widział za wiele rzeczy, jedynie to co z przodu i musiał polegać na radarach zamieszczonych po obu stronach kabiny. Poza tym była dość ciasna, a wejście do niej wymagała odkręcenia paru rzeczy tu i ówdzie. Jednak człowiek w środku mógł być w 100% przekonany o swoim bezpieczeństwie, ponieważ większości pocisków nie jest w stanie przebić pancerza na kokpicie.

Zdjęcia (4)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Od siebie dodam, że jest ro mój pierwszy kosmiczny moc w życiu. Nigdy nie lubiłem i nie umiał budować takich rzeczy, a po zbudowaniu tego pojzdu eskortującego czuję się usatysfakcjonowany.


Galeria

zapraszam do krytyki, pocieszania i wpajania mi, że będę kiedyś umiał zbudować ładniejsze rzeczy ^^
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 22:26 przez Ither, łącznie zmieniany 2 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Ciekawy, lecz bez fajerwerków.
Jak na pierwszy kosmiczny MOC jest całkiem przystępnie, choć konstrukcyjnie panuje tu zbyt wielki chaos.
Popracuj również nad zdjęciami - dobra prezentacja podstawą sukcesu ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Zdjęcia troszke za jasne, również proponuje poprawić białe tło ;) A jeśli chodzi o samą konstrukcje to według mnie jest ok. Nie siedzę w kosmicznych dziedzinach także ciężko mi powiedzieć co jest nie tak bo wszystkie dla mnie wyglądają świetnie. Pod względami estetycznymi dałbym mu 6+/10 :) Silniki mógłbyś zrobić np z jakiejś felgi i na koniec dać te limowe talerze.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Ither pisze:MF-20
Mikolaj pisze: MF600
Mamy tę samą fabrykę?:D
Straszny bajzel na tym Twoim statku. Dziwne wygląda czarny tył pojazdu i takie wystające dysze silników, na dodatek nieobudowane.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Ither pisze:Od siebie dodam, że jest to mój pierwszy kosmiczny moc w życiu.
Witamy w najsłuszniejszym dziale ;P;P

Ta konstrukcja ma coś w sobie fajnego ;) Jako całość mi się nawet podoba, i sprawia wrażenie mocno opancerzonej, a więc zgodnie z historyjką :)
Trochę mi się nie podobają te dwa działka (na czarnych długich klockach) z przodu, dużo lepsze są te dalej na szarych klockach... Najbardziej nie podoba mi się tył, i te silniki z jasnego żółtego koloru... a najbardziej podoba mi się mostek, dwa zielone światełka fajne są, jakby tak szybka jeszcze zielona była ;P

To czekamy na następny kosmiczny MOC :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-23, 10:57 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#6 Post autor: Ither »

o przepraszam, ale konstrukcja nie jest chaotyczne, wszystko jest symetryczne i ma odpowiednik z drugiej strony ;). Denerwuje mnie fakt, że galeria jeszcze nie jest publiczna, ale zaraz zrobię dwa dodatkowe zdjęcia, postaram się żeby były jak najlepsze, żeby jakoś go lepiej pokazać, bo Hezar ma rację - słabe foty.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

Fakt, jest to wszystko symetryczne, ale naprawdę wygląda troszkę chaotycznie :)
No i te silniki! Od razu do zmiany.

Ale jak na pierwszy raz nie jest źle :)
Inspired by NavySEALs

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#8 Post autor: Ither »

no silniki to mam takie wystające jak w starych space zestawach właśnie :D popracuję nad ich ukryciem :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Ither pisze:no silniki to mam takie wystające jak w starych space zestawach właśnie :D popracuję nad ich ukryciem :)
Po co ukrywać silniki jak można resztę przebudować na 'stary space zestaw' ;P
ps. podoba mi się to określenie ;)

ODPOWIEDZ