10193 Medieval Market Village

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

Piterko pisze:Village People Battle Pack xD
... wszystko jest możliwe, skoro autobusy szkolne i zwykłe domki wchodzą do City...

Teraz dopiero się przyjrzałem - ROBOPIES z Space Police. Must-have impuls. Podobnie jak ten z cyklopem i czarną lunetą.

Lego się rozpędza...gdyby tak jeszcze wrócili do starego typu plastiku bo ten nowy raz że jest zbyt "shiny" ale jest za mało "sharp" i wygląda niechlujnie. Szczególnie widać to po Castle, którego stare elementy miały w sobie sporo chropotowatości (grube skosy, elementy drewnianych murków, coś jak te blanki z Westernu). Autko sportowe nie zapowiada się już tak super, ale 4 bieżniki w czerwonym na pewno się przydadzą. Za to autobus szkolny...Space Police... no kurde no, a ja jeszcze Market Village nie mam xD

No i pytanie - będzie Wild West? (Western II)
Nie pomyliłeś tematów? Zestawy na 2009 na sam dół i w lewo... ;>

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#32 Post autor: nori »

Parę naklejek "przyklejonych":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arkusika nadal nie odważyłem się ruszyć. Naklejki zostały przyklejone tylko wirtualnie...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#33 Post autor: Qworg »

nori pisze:Parę naklejek "przyklejonych":
Arkusika nadal nie odważyłem się ruszyć. Naklejki zostały przyklejone tylko wirtualnie...
To jest JEDYNY zestaw z którego bez namysłu nakleiłem naklejki. Choć trochę żałuję ze go sobie nie zeskanowałem.
Ostatnio zmieniony 2009-01-21, 21:02 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

lordofdragonss

#34 Post autor: lordofdragonss »

Co wy się tak boicie tego naklejania naklejek? Ja się ciesze ze lego daje naklejki zamiast nadruków, mozna ich użyć na innym klocku, np jakich ma sie wiele.
Ja na swoim napewno nakleję, bo naklejnki sa świetne, a szczególnie podoba mi się ta z głowa konia.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#35 Post autor: M_longer »

lordofdragonss pisze:mozna ich użyć na innym klocku, np jakich ma sie wiele.
Ale w 90% przypadków są jednorazowe...

lordofdragonss

#36 Post autor: lordofdragonss »

M_longer pisze:
lordofdragonss pisze:mozna ich użyć na innym klocku, np jakich ma sie wiele.
Ale w 90% przypadków są jednorazowe...
To się skanuje a potem drukuje na specjalnym naklejkowym papierze, drogi nie jest, ok 4 zł za 50 kartek.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#37 Post autor: lugomina »

Worg pisze:
zgrredek pisze:Fakt. Przydałby się jakiś oberżysta, kilku bogatych kupców, mnich, zakonnica, skald, herold do obwieszczania ważnych obwieszczeń...
Brzmi to trochę jak jakiś battlepack mieszczan :). Boję się myśleć ile by kosztowało to miasteczko z takim tłumem.
Worg, to by sie nawet dalo zrobic :)
Jesli kazdy z tych "zebraków" bez funkcji dostalby jakas prace i odpowiednie ubranko + te dwa zbrojne rycerzyki zamienione bylyby na cywile.
Karczmareczka juz jest oberzystka. Druga mieszczka juz jest kupcowa. Mnich i zakonnica troche religijne jak na Lego, ale powiedzmy, ze jeden z tych dwóch rycerzy moze byc mnichem albo jeszcze lepiej - noszacym kaptur pasterzem krów! (koniecznie z widlami hi hi hi).
Zostaje 1 bogacz, 1 skald i 1 herold (2 obdartusy i 1 rycerzyk) + ten stary smutny zebrak :) Liczba figurek - ta sama co teraz.

A skoro w starych piratach byl fantastyczny i tani zestawik supplemental z 2 piratami, piratka i 2 zolnierzami, a w Castle taki na przyklad 6-figurkowy z 3 tlukacymi sie frakcjami + cywilem z widlami, to czemu i nie teraz odnowic te szlachetna tradycje :)
http://peeron.com/inv/sets/6103-1
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#38 Post autor: zgrredek »

Cywilny zestaw z figurkami byłby bardzo pożądany.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#39 Post autor: Qworg »

lugomina pisze: A skoro w starych piratach byl fantastyczny i tani zestawik supplemental z 2 piratami, piratka i 2 zolnierzami, a w Castle taki na przyklad 6-figurkowy z 3 tlukacymi sie frakcjami + cywilem z widlami, to czemu i nie teraz odnowic te szlachetna tradycje :)
http://peeron.com/inv/sets/6103-1
Stare dobre czasy.... ale kiedyś można powiedzieć to był standard.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#40 Post autor: Andzia »

Zgadzam się z opinią na temat braku różnorodności wdzianek tych trzech ludzików z zestawu. I mam jedno pytanko, ten z najdłuższymi włosami to na pewno facet? Czy babeczka? ;-)
Budynek beżowy, czy on ma jakieś schody? Bo nie widzę. A niebieski ma szpary między oknami, aj troszkę nieładnie to wygląda. Drobiu w takim wydaniu to jeszcze moje oczy nie widziały ha ha ha dziwaczne takie ;-)
Poza tym pięknie! Muszę go mieć!!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#41 Post autor: Ciamek »

Chciałem się pochwalić, że dziś, po miesiącu od zamówienia, wreszcie otworzyłem mój egzemplarz.
I co w nim znalazłem?
Otóż na pewno nie znalazłem w nim indyka... : o/

Czy komuś przytrafiło się w tym zestawie coś podobnego?

Brak elementów w zestawach zaczyna mnie przerażać : o(

No nic. Zbudowałem już wszystkie pomniejsze rzeczy, teraz zabieram się za budynek kowala : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#42 Post autor: Qworg »

Ciamek pisze:Chciałem się pochwalić, że dziś, po miesiącu od zamówienia, wreszcie otworzyłem mój egzemplarz.
I co w nim znalazłem?
Otóż na pewno nie znalazłem w nim indyka... : o/

Czy komuś przytrafiło się w tym zestawie coś podobnego?

Brak elementów w zestawach zaczyna mnie przerażać : o(

No nic. Zbudowałem już wszystkie pomniejsze rzeczy, teraz zabieram się za budynek kowala : o)
Miałem dwa i w żadnym nic nie brakowało. Pisz do Lego Polska.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

Ciamek pisze:Otóż na pewno nie znalazłem w nim indyka... : o/
O? samego korpusu czy udek też? I tylko jego brakowało?
Worg pisze:Pisz do Lego Polska.
Wszędzie, tylko nie tam. Nie mają zielonego pojęcia o tym co i gdzie załatwić, aby zakończyć reklamację pozytywnie. Reklamowałem tam pilota PF, nic to nie dało, czekałem ponad dwa miesiące i nic. Wypełniłem ankietę na lego.com, nowy pilot przyszedł po 5 (!) dniach.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#44 Post autor: Ciamek »

Udka są : o)
Ale miałem nadzieję, że wreszcie będę miał gdzie wsadzić moje udka! A tu taka lipa : oP

A czy brakuje czegoś więcej to jeszcze nie powiem. Jestem w połowie domku kowala : o)
Knajpkę zrobię jutro.
Worg pisze:Pisz do Lego Polska.
Lepiej nie ; o) Na lego.com trzeba będzie wypełnić formularz... znowu : o/
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#45 Post autor: Qworg »

M_longer pisze:Wszędzie, tylko nie tam. Nie mają zielonego pojęcia o tym co i gdzie załatwić, aby zakończyć reklamację pozytywnie. Reklamowałem tam pilota PF, nic to nie dało, czekałem ponad dwa miesiące i nic. Wypełniłem ankietę na lego.com, nowy pilot przyszedł po 5 (!) dniach.
A to dziwne.... na lego wypełniałem tą ankietę i nic, napisałem to Lego Polska na drugi dzień zadzwoniła do mnie miła pani i poprosiła o opis klocka. Klocek przyszedł pocztą.
Możesz powiedzieć czy reklamację składałeś jak już działał LEGO@SHOP w Polsce?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ