6747 Motorbike

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

6747 Motorbike

#1 Post autor: M_longer »

Koła, koła i jeszcze raz koła...

Obrazek
Recenzja 6747 Motorbike

Dane techniczne
Seria: Creator
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 266
Spis części: Bricklink Peeron
Cena: MSRP: $20.00, Real: 60 PLN, Allegro: ok. 75 PLN

Opakowanie i instrukcja

Zestaw kupiłem w Realu za 60 złotych polskich. Niestety, trafiłem na jakąś nadgorliwą kasjerkę i musiałem otworzyć przy niej pudełko :/
Samo pudełko nie jest duże, około 28x26x6cm:

Obrazek Obrazek

Na przedniej ściance widać model główny oraz miniaturki dwóch pozostałych modeli. Jesteśmy też informowani że zestaw który trzymamy w rękach to 3w1. Z tyłu pudełka widać wszystkie trzy modele obok siebie, oraz ramkę informująca o działającym zawieszeniu w modelu głównym ( o tym dalej)
Jak każdy model Creator, ten również ma spis części pokazany na boku pudełka (plus zdjęcie felgi 62.4 w skali 1:1) . Zastanawiam się dlaczego w innych seriach tego nie ma. Znacząco pomogło by przy zakupach, gdy stoi się przed półką sklepową, a internetowego spisu części brak ;) Na pozostałych bokach widać modele jakie można zbudować z klocków wchodzących w skład zestawu:

Obrazek

W pudełku znajdziemy instrukcje, sztuk trzy, po jednej dla każdego modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na samym końcu instrukcji do modelu głównego znajdziemy spis części. W pozostałych dwóch książeczkach z tyłu znajdują się reklamy pozostałych zestawów Creator i Technic oraz stron znajdujących się na lego.com. Nic ciekawego:

Obrazek

Klocki

Wewnątrz pudełka znajdziemy 3 woreczki i dwie opony 62.4 luzem. Nie będę ukrywał że kupiłem ten zestaw głównie z powodu dwóch kół 62.4. Choć zestaw ma też kilka części z którymi do tej pory nie miałem do czynienia:

Obrazek
Obrazek - Black Technic Motorcycle Pivot sztuk 1
Obrazek - Dark Bluish Gray Bar 1 x 3 sztuk 2
Obrazek - Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots sztuk 2
Obrazek - Light Bluish Gray Technic, Liftarm 1 x 2 Thick with Pin Hole and Axle Hole sztuk 3

Modele

Zestaw pozwala na budowę trzech modeli. Dwóch różnych motocykli oraz dragstera.

Model główny

Model główny to motocykl sportowy. Całość jest utrzymana w kolorze niebieskim, z białym pasem idącym wzdłuż motocykla. Widać też czerwone akcenty, choć wydaje mi się że jest to podyktowane przez ułatwienie budowania dzieciom (czerwony zawias łatwiej znaleźć wśród niebieskich klocków, prawda?) Przednie koło motocykla jest oczywiście skrętne. Dodatkowo wewnątrz kół widać tarcze hamulcowe zrobione z kół pasowych (bez oponek).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rzeczą która bardzo mi się spodobała jest działające 'zawieszenie' tylnego koła. Dzięki użyciu dwóch gumowych łączników do podparcia liftarmów na których zamocowano tylne koło, ma ono dość spory zakres ruchu:

Obrazek Obrazek

Owiewka motocykla wraz z całym przodem trzyma się na jednej płytce technic, która jest połączona z resztą motocykla pinami. Widać też tutaj namiastkę wskaźnika prędkości ;)

Obrazek

Zbliżenie na wymienione wcześniej czerwone zawiasy oraz gumowe łączniki. Niestety bagażnik(?) jest dość podatny nawet na mały nacisk, i przez to czasem blokuje koło. Wydaje mi się też że siedzenie jest nieco za krótkie:

Obrazek

Przód motocykla. Podobają mi się słuchawki wykorzystane w charakterze lusterek, oraz światła zrobione z bioniclowych zębów i serków w kolorze trans black:

Obrazek

Model podstawowy jest bardzo udany. Jest bawialny, a na dodatek prezentuje się świetnie na półce. Szkoda że z drugim motocyklem nie jest podobnie...

Chopper

Pierwszym modelem alternatywnym jest chopper. Nie przypadł mi zbytnio do gustu. Być może jest to powodowane tym że podczas budowy model wydawał mi się zbudowany nieco na siłę. Cóż, to tylko moja opinia... ;)
Tutaj 'tarcze hamulcowe' z kół pasowych wzbogaciły się o oponki. Nie wiem dlaczego, koła wyglądały lepiej bez tych oponek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale gdy zapomnimy o modelu głównym chopper może się podobać. Ma fajnie zrobioną kierownicę i ciekawie wyprofilowane tylne nadkole.

Obrazek Obrazek

Model jest według mnie średni. Dobrze ze dragster podwyższa ocenę za modele alternatywne :)

Dragster

Drugim modelem alternatywnym jest dragster. Jest prawie tak samo udany jak model podstawowy. Ma prawie wszystko to co powinien mieć dragster. Duże tylne koła, długi przód (a tutaj nasze tarcze hamulcowe zmieniły się w pełnoprawne koła), ogromny spojler i wielki silnik. No właśnie, prawie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wspomniany wyżej wielki silnik jest... mały. Choć i tak wygląda nieźle, zwłaszcza z tymi rurami wydechowymi przed kołami.

Obrazek

Za to jak przystało na prawdziwy dragster ten również ma prawie zerowy prześwit ;)

Obrazek

Kokpit kierowcy wydaje się nieco za mały, ciekawie wygląda kierownica zrobiona z disha 2x2
Obrazek

Myślę że gdyby poprawić kilka rzeczy (silnik, kokpit) w tym dragsterze, to bez problemu mógłby zostać modelem głównym :)

Podsumowanie
Zestaw naprawdę wart zakupu. Zarówno ze względu na zawartość klocków (same koła 62.4 to prawie połowa jego wartości) jak i na wygląd modeli. Dodatkowo kolor niebieski to (dla mnie) miła odmiana :)

Za
  • Koła 62.4
  • Wygląd modelu głównego i dragstera
  • Koła 62.4
  • Niebieskie klocki
  • Wspomniałem już o kołach 62.4?
Przeciw
  • Wątły bagażnik w modelu głównym
  • Średnio udany model choppera
  • I chyba tyle?
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 08:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

M_longer pisze:Zestaw naprawdę wart zakupu.
Jak bym miał u kogo się zadłużyć to pewnie bym go kupił. Szczególnie, że dwa koła 62.4 by się przydały :)
Model główny świetny, pozostałe dwa do mnie mniej przemawiają. Jedyne czego żałuję, że nie dali do niego tile 2x2 z taką naklejką:
Obrazek
Ale po co ja marudzę skoro i tak uważam ten zestaw za świetny :) Trzeba będzie go kupić ...

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Mam zestawik i śmiało go polecam, modeli dodatkowych nie budowałem ale po co to komu ;) Masa świetnych części, ładna kolorystyka no i wykonanie dosyć ciekawe.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

No.. koła i ten zestawik ma jeszcze fajne..koła. Bo jeśli chodzi o klocki to praktycznie koła tylko ma, no na upartego z ciekawszych części to jeszcze szare słuchawki i może dla niektórych niebieskie skosy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Grand

#5 Post autor: Grand »

Nie podoba mi się ten zestaw, jest za drogi. 60 zeta za 266 klocków? To będzie gdzieś 26 groszy za klocek, w promie 4997 który także jest niebieski, stosunek cena - ilość klocków wynosi 200 - 1279 czyli jakieś 16 groszy za klocek. Różnica spora. Przepłacać tylko ze względu na koła? W holowniku jest ich 10, niedługo znowu będzie zestaw w którym będzie 8. Z ekonomicznego punktu widzenia zdecydowanie nie warto kupować tego motocykla.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 10:51 przez Grand, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

M_longer pisze:Niestety, trafiłem na jakąś nadgorliwą kasjerkę i musiałem otworzyć przy niej pudełko :/
Ludziom się już w głowach przewraca - fabrycznie zamknięte pudełko, a jakaś (tu przepraszam za określenie) idiotka każe je otwierać.
Gdyby to na mnie trafiło, dosłownie postawiłbym ten market na głowie i zrobił porządek z tego typu praktykami. Debilizm w czystej postaci.
Wracając do zestawu - prezentuje się nad wyraz korzystnie i z pewnością będzie wart zakupu, gdy tylko cena nieco spadnie.
Dzięki za świetną recenzję!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Grand pisze:Przepłacać tylko ze względu na koła? W holowniku jest ich 10, niedługo znowu będzie zestaw w którym będzie 8. Z ekonomicznego punktu widzenia zdecydowanie nie warto kupować tego motocykla.
Yhym... Dzięki za tak skrupulatne wyliczenia. A wziąłeś pod uwagę, że są osoby które potrzebują na przykład tylko dwóch kół? Albo czterech? I co? Mają kupić zestaw za 400 zeta, bo potrzebują w sumie 4 elementów? Wole dać 60 zł za motocykl, który ma dwa koła i dużo fajnych części... I powiem Ci jeszcze, że zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednego 6747. Żeby rozbudować moją kolekcję niebieskich klocków, których mam mało, a koła zawsze moga się przydać.

Przy okazji, powiedz mi jedną rzecz: Co ma prom do motocykla? Porównujesz dwa skrajnie różne zestawy tylko ze względu na kolor?
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 15:35 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Grand

#8 Post autor: Grand »

M_longer pisze: Yhym... Dzięki za tak skrupulatne wyliczenia. A wziąłeś pod uwagę, że są osoby które potrzebują na przykład tylko dwóch kół? Albo czterech? I co? Mają kupić zestaw za 400 zeta, bo potrzebują w sumie 4 elementów?

Gdybyś nie zauważył to żeby mieć 4 koła musisz kupić dwa takie zestawy. Równie dobrze mogą kupić na allegro 4 koła za 30 zł niż płacić 120 za dwa kiepskie zestawy.
M_longer pisze:Wole dać 60 zł za motocykl, który ma dwa koła i dużo fajnych części... I powiem Ci jeszcze, że zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednego 6747. Żeby rozbudować moją kolekcję niebieskich klocków, których mam mało, a koła zawsze moga się przydać.
Za to ja Ci powiem, że zły zestaw wybrałeś jak na bazę do rozbudowy kolekcji niebieskich klocków.
M_longer pisze:Przy okazji, powiedz mi jedną rzecz: Co ma prom do motocykla? Porównujesz dwa skrajnie różne zestawy tylko ze względu na kolor?
Skrajnie różne?! Oba to Creator i oba są praktycznie w tych samych barwach. Jedyne czym się różnią to cena i bawialność, dla AFOLa który nie może pozwolić sobie na szastanie kasą lepszym wyborem jest prom z powodu ogromnej liczby ciekawych niebieskich i białych elementów i przystępnej ceny, z resztą większe zestawy są bardziej opłacalne. Zawsze tak było, osobiście wolę kupić jeden duży niż 3 małe. Przelicz sobie ile musiałbyś kupić motocykli żeby zrównać ilość klocków z promem i ile byś przepłacił.

Oczywiście jest to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać, ja uważam ten zestaw za kiepski i tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Grand pisze:Równie dobrze mogą kupić na allegro 4 koła za 30 zł
O? Jedno koło 62.4 za 7,5 zł? I na dodatek dostępne od ręki? Gdzie Ty to na Allegro widzisz?
Grand pisze:Za to ja Ci powiem, że zły zestaw wybrałeś jak na bazę do rozbudowy kolekcji niebieskich klocków.
A ja Ci powiem że jak na początek to bardzo dobry. Jak chcesz możemy się sprzeczać, ale "Oczywiście jest to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać"
Grand pisze:Oba to Creator i oba są praktycznie w tych samych barwach. Jedyne czym się różnią to cena i bawialność
I przy okazji mają skrajnie różne części, ale to taki drobny szczegół...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Wolę 3 motorki niż jeden prom. Co mi po worku zwykłych niebieskich bricków?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Tak jest. Ja nawet posunąłbym się do stwierdzenia, że wolę 1 motorek niż trzy promy.
Każdy zestaw z motorkiem jest lepszy od jakiegokolwiek innego.
A od zestawu z motorkiem lepsze mogą być tylko dwa zestawy z motorkiem. Lub trzy, jak nadmienił przedmówca.
Wszyscy macie rację. Grand - Ty jak najbardziej również. Ekonomicznie to kompletnie się nie opłaca. Ale co z tego, jeżeli jest lepsze. Ma być motorek, więc z jakiej racji miałbym dostawać w zestawie 4 kółka? Nie, to by było nieuczciwe wobec klientów.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

V1 pisze:więc z jakiej racji miałbym dostawać w zestawie 4 kółka?
Są cztery. Dwa kółka pasowe z oponkami i dwa 62.4 ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

No nieeee...... to cios w same jaja. Ależ to Lego jednak schodzi na psy.
A może Longer trafiłeś po prostu wadliwy egzemplarz?
\/1 ______________

rh

#14 Post autor: rh »

V1 pisze:Tak jest. Ja nawet posunąłbym się do stwierdzenia, że wolę 1 motorek niż trzy promy.
A ja wolę motorek i prom. Ale ponieważ na żadnego z nich mnie w tej chwili nie stać, to nie kupię żadnego. Ale jednak mimo wszystko na pierwszym miejscu motorek - za koła, trochę przydatnych klocków w tym np. te liftarmy nowe.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Świetny zestaw. Przyjrzałem mu się jeszcze raz. Wg mnie ma mnóstwo przydatnych części: serki, niebieskie skrzydła i zaokrąglenia oraz koła. Muszę lecieć do reala póki tam jest w tej rewelacyjnej cenie 59zł. Przynajmniej wczoraj jeszcze był...
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ