6241 Loot Island

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

6241 Loot Island

#1 Post autor: Ither »

Obrazek

TECHNICZNIE:
Liczba klocków: 142, zapasowych garść 
liczba figurek: 3 minifigi + krokodyl
rok premiery: 2009
seria: PIRATES II
przedział cenowy: Allegro: 67-80 zł
S@H 79,95 zł
BL: 18-39 $ (średnio 27$)
peeron wycenia na: 20$
Sklepy: 75-85 zł (mój: 79,99)

Zwyczajowym słowem wstępu powiem, że ponieważ jest poniedziałek, a ja sobie wczoraj powiedziałem „W przyszłym tygodniu kupię sobie Loot Island”, to dzisiaj przed południem poszedłem i kupiłem. Zdecydowanie i z impetem. Zamierzałem od razu nabyć Krakena, ale nie mieli w moim ulubionym sklepie.

PUDEŁKO i INSTRUKCJA

Pudełko jest spore i z dość grubej tektury. Zapewne duża część ceny to właśnie pudło. Niepotrzebnie w sumie, bo w środku jest aż nadto dużo wolnej przestrzeni. Przód: dynamiczna scenka, klasycznie. Tył: zdjęcie sprzętu, scenki z życia minifigów, reklama statku, czyli tez standard. Podobnie na boku: galeria minifigów i klocek w skali 1:1 (mapka). Zawartość w dwóch solidnych woreczkach foliowych, luzem jest jedynie płytka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spora również, jak na taki zestaw, instrukcja. Identycznego formatu jak ta, którą dostajemy z Shipwreck Hideout. W środku niemal klocek po klocku pokazane jak budować zestaw. Szczerze powiedziawszy, jest nieco już irytującym fakt, że częściej się patrzy na instrukcję, niż umieszcza klocek na miejscu. Dlatego budowałem co trzeci – czwarty krok. W środku komiks (powtarzam: chcecie zobaczyć, kupcie zestawik, ja tajemnic zdradzał i niespodzianek psuł, nie będę ;P ), a na końcu spis wszystkich części. Klocki się segreguje, a dywan je pożera.

Obrazek
Obrazek

MINIFIGI

Powtarzam to w każdej recenzji i powtórzę tutaj: genialna część każdego zestawu, do której nie umiem i nawet nie mam zamiaru się przyczepić. Otrzymujemy komplet 3 ślicznych figurek: cwanego pirata z bokobrodami i bródką, pirata – rozbitka (główka żebraka i podarte spodnie to smaczek tego zestawu, ponieważ występują tylko w tym secie, a główka dodatkowo tylko w Medieval Market Village) oraz odważny, optymistyczny ze względu na minę, żołnierz. Ponadto krokodyl: większość, ba, każdy wie, jaki był kolor starego krokodyla. W DkGreen jest mu o wiele bardziej do twarzy, czy może do paszczy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

BUDOWA – ETAP I i jedyny

Czas: Dokładnie 12 minut.

Konstrukcja prostsza niż budowa cepa. Banalna wręcz. Brakuje mi tu utrudnień, wszystko jest przewidywalne, wszystko jest dokładnie tam, gdzie umieściłbym to nawet bez instrukcji. Postępująca junioryzacja nie ominęła też podstawki, bo LEGO zaserwowało nam płytkę bazową w może i nietypowym kształcie i fajnym kolorze, ale będącą do kitu z jasnej przyczyny: daje bardzo małe możliwości zabudowy, kombinowania czy opracowania. I mimo, że klocków – gotowców nie jest aż tak wiele, to generalnie mała ilość części wręcz poraża, a ich cena powala na łopatki, bo wynosi bagatela 56,3gr za jeden klocek. Powiem więcej, moduł z jaskinią jest zbudowany na dwóch płytkach 4x8 i położony LUZEM na górną część wysepki. Także przenoszenie zestawu z miejsca na miejsce jest dość ryzykowane. Do tego cała wyspa wygląda po prostu biednie. Jest na niej ognisko, jaskinia, palma i… masa pustej, smutnej przestrzeni.
Ładnie skonstruowany jest natomiast mostek z katapultą, dobrze udaje wybrakowany. Do tego liczba 4 kłów, sporo klejnotów i brązowych elementów zachęca. Na plus jest też główka żołnierza, inna niż w impulsie, Cannon Battle, Statku, czyli w zasadzie w każdym zestawie pirackim, w którym do znudzenia ładuje się ‘brodatego cwaniaka’. I flaga żołnierzy też ewidentnie wprowadza mnie w dobry nastrój, ponieważ oprócz fortu jest to jedyny set, w którym możemy podziwiać nowe lego do złudzenia przypominające to stare.

Generalnie zestaw jest słabowity, gdy ocenia się go jako całość. Wówczas jest to jeden wielki zawód – mało części, słaba płytka, wysoka cena. Kiedy rozpatrzymy go jednak pod kątem elementów jakie zawiera, nie biorąc pod uwagę płytki i ceny, okazuje się on całkiem przyjazny i robi dobre wrażenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

POSUMOWANIE


+ nietypowe elementy
+ minifigi – rozbitek z główką żebraka, krokodyl to największy plus
+ łatwość budowania i przejrzystość konstrukcji czyni zestaw dobrym dla głównego odbiorcy - dziecka
+ zawiera flagi: piracką i imperialną
+ spora ilość akcesoriów
+ ciekawe elementy zapasowe
+ perfekcyjne wykonanie fabryczne

Minusy:

- logo piratów
- płytka bazowa
- mała ilość klocków
- cena
- wyspa jest uboga
- moduł główny (jaskinia) nie jest doczepiony do płytki
- tylko 3 minifigi w zestawie za 80zł

Ocena „cena – jakość”: 3
Ocena ogólna: 4


Pozdrawiam
Ither
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 08:55 przez Ither, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Minusy:
- logo piratów
O co chodzi?
\/1 ______________

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

O za wielkie czoło i udziwnione brwi. Logo piratów tracąc na złowieszczości zyskało na groteskowości

Grand

#4 Post autor: Grand »

Ither pisze:O za wielkie czoło i udziwnione brwi. Logo piratów tracąc na złowieszczości zyskało na groteskowości

Ojej poczułem się znowu jak na lekcji polskiego. ;-)

Czy te nóżki minifiga z głową żebraka występowały już kiedyś?

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#5 Post autor: kenobi8 »

Chyba nie, ja przymierzam się do kupna tego zestawu właśnie ze względu na krokodyla i ludka rozbitka. Recenzja fajna.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#6 Post autor: grevious27 »

Zestaw nie jest zły, lecz stanowczo za drogi. No i płytka bazowa, niezbyt przydatna (chyba że ktoś wykorzysta jako element plaży, choć wątpię)
Why so serious?

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Moim zdaniem płytka z tego zestawu jest wielkim plusem, a szczególnie to że można ja przyczepiać do "legowej wody", a mając dwie można stworzyć wielką wyspę, mam nadzieję że bedzie dostępna w innych kolorach. Ale zgodzę się że za mało podoczepiali do tej płytki, małpa by się tu przydała...
A ogólnie zestaw przypomina mi ten:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#8 Post autor: Ex3qtor »

Nie wypowiem się na temat zestawu, bo jednoznacznej opinii jeszcze nie mam...
Natomiast chciałem napisać o recenzji jako takiej... Niedawno przypadkiem trafiłem na jedną z Twoich pierwszych recenzji, bodaj BattleWheel'a... I wiesz co? Od tamtej pory zrobiłeś duuuży postęp. Napisałeś kilka recenzji ostatnio, i muszę przyznać, że czytało mi się je bardzo przyjemnie. Przyjemny akcent z tym opisaniem każdego etapu osobno, rozsądna ilość zdjęć - akurat tak, żeby pokazać zestaw, nie przedobrzając. Brak wymuszonego humoru, przez co stało się lżejsze w odbiorze. Jako że wtedy raczej nie pochwaliłem, teraz czuję się niejako w obowiązku oddać honor. Ćwicz dalej, bo dobrze Tobie idzie.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Goldbrick

#9 Post autor: Goldbrick »

Ither pisze:Sklepy: 75-85 zł (mój: 79,99)
Zapomniałeś dodać że J. O. sprzedawał na allegro po 28,99 zł (41,99zł z przesyłką) ;)
Recenzja bardzo mi się podoba. Wszystko dokładnie opisane, jak się czyta to czuję jakbym miał ten zestaw w rękach:)
Przejdę może do klocków.
Po pierwsze brak tu małpy. Nie wyobrażam sobie wyspy piratów bez małpy.
Po drugie ten mostek jakoś mnie nie przekonuje. 2 odcienie brązu, szara belka :(
To chyba na tyle...
Ale ogólnie jeden z ciekawszych zestawów Pirates dostępnych obecnie na rynku

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#10 Post autor: Ither »

Ale Goldbrick, ten ewenement o którym mówisz, to niestety była pomyłka. Jeden z LugPolowiczów, gdy chciał dostać dane do przelewu, bo kliknął ofertę kupna, został o tym poinformowany i zestawu za tę piękną cenę nie dostał :)

rh

#11 Post autor: rh »

Ither pisze:Jeden z LugPolowiczów, gdy chciał dostać dane do przelewu, bo kliknął ofertę kupna, został o tym poinformowany i zestawu za tę piękną cenę nie dostał :)
Żeby tylko jeden :) poza tym o tym był już nawet osobny wątek i nie ma sensu do tego wracać.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#12 Post autor: Hezar »

Pomimo wielu minusów, zestaw z pewnością jest ciekawy i dla każdego miłośnika piratów będzie stanowił pozycję obowiązkową.
Lekką przesadą jest tu tylko cena.
Świetna recenzja, choć zdjęcia mogłyby być nieco lepsze.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ramzes »

za cenę jaką wygrałem u Orlika byłbym w stanie go nabyć. Za 79.99 (achhh, te cudowne dziewiątki) możemy sobie kupić 8 impulsów o wiele bardziej przydatnych niż to. Dla mnie to najgorszy z pirackich zestawów.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

rh

#14 Post autor: rh »

za cenę jaką wygrałem u Orlika byłbym w stanie go nabyć.
Ja też.
Ramzes pisze:79.99 (achhh, te cudowne dziewiątki) możemy sobie kupić 8 impulsów o wiele bardziej przydatnych niż to. Dla mnie to najgorszy z pirackich zestawów.
No ja go ostatnio e'leclercu widziałem za jakieś 65 zł.

ODPOWIEDZ