[MOC] Fendt Xylon

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Fendt Xylon

#1 Post autor: Misterzumbi »

Buh... Co by tu napisac. Chcialem zbudowac dosc dlugo. Podobaja mi sie nowoczesne traktory tak samo jak nienawidze nowych samochodow. Wlasciwie to mialem zamiar zbudowac toto zaraz po Claasie Xerionie, ale zmarudzilem. Jakis czas temu wygrzebalem te turkusowe klocki (nie ma tego wiele) i zaczalem kombinowac jak by złozyc cos co przypominalo by bude Xylona. Niestety, powinna by byc o jakiegos studa szersza, a i przednie szyby powininny byc o wiele bardziej strome. Probowalem calkiem proste, ale nie wychodzilo, dlatego zostaly jakie sa i tylko "posadzilem" lusterka o wiele bardziej w przod tak samo zreszta jak swiatla, zeby choc troche przypominalo pawdziwy traktor. Przez to ze u gory miala byc wieksza szyba cala buda jest zbudowana na opak i przez to jest to moj jedyny traktorek ktory nie miesci kierowcy... Oczywiscie oryginal istnieje tez w innych kolorach (pomaranczowy, zielony), ale ja koniecznie chcialem taki jak jest.
Reszta bez rewelacji i patentow. Ot tak. Nawet zdjecia takie sobie, ale juz tak dlugo nic nie pokazalem, cud ze wytrzymalem piec dni z gotowym traktorkiem bo swoim zwyczajem czekalem na jakies pomysly...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Galeria (kiedystam) :

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=401520

Orginal:

http://www.agri24.ch/gebrauchte/upload/ ... /big_0.jpg
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Nawet zdjecia takie sobie, ale juz tak dlugo nic nie pokazalem,
Bardzo fajnie że w końcu coś pokazałeś :)
Wracasz do regularnego pokazywania swoich modeli? ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Jak dla mnie ten turkusowy kafel 1x4 ssie - bardzo odcina się od reszty i wygląda jak taka krzywo przybita decha. Może naklejka w odpowiednim kolorze byłaby lepsza? Albo nawet całkiem nic? Zresztą, pf, mało istotne. I tak jest fajny. Choć brzydki ;p

A w ogóle to witamy z powrotem ;>
Ostatnio zmieniony 2009-09-13, 16:52 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Nie ma turkusowaych naklejek, a buda tego czegos rozlazi sie troche na boki, i powiem Ci ze nawet nie myslalem czy to jakos inaczej zbudowac...

Nie wiem czy "wracam". Czytam codziennie, ale nie mam ochoty na budowanie dla siebie. Tak mnie cos ukasilo w zeszlym tygodniu i zaczalem troche grzebac. Powinienem najpierw pokonczyc co lezy w skrzynkach. Albo mi sie zachce, albo i znowu odechce.

Ale w robocie buduje. Slowo.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Czy ja wiem czy warto inaczej? Ten traktorek jest dość charakterystyczny aby poznać go nawet bez rozłażącej się budy, a tak możesz skorzystać z gotowych szybek które jak dla mnie są najlepszym rozwiązaniem w temacie szkła.

A może by ten wydech trochę odgiąć na zewnątrz i zmniejszyć nachylenie kafla, obniżając bricka z dziurką o plate?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Njet. Tak jescze ten kafel ma jakies costam do roboty. A jak jest nizej to ni w pi... Ahem... Wole tak. O.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Wygląda bardzo fajnie! Pomysł na lusterka, przedni! Jednakże, trudno tym razem nie zgodzić się z Jeracem w sprawie tego tile'a, ale skoro mówisz że tak musi być, to ok!

Ahh... Coraz częściej mam ochotę wybudować jakiś traktorek... No nic, najpierw muszę dokończyć Magirusa!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Turkusowy! Ha, tak naprawdę, .... nie wiedziałem że istnieją takie klocki :)
Oryginalny kolor, i to pomarańczowe z tyłu bardzo mu dodają nie-Legowego wyglądu.
Ta skośna turkusowa 'decha' wygląda bardzo dobrze, chociaż oryginał ma to czarne.
Gdybym się znał na traktorach, powiedziałbym że to Fendt Xylon...
Ale że się nie znam, powiem tylko że nazwy mają kosmiczne :)
Świetnie wyglądają w Twoim wykonaniu mechanizmy do zahaczania końcówek, te z haczykami.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Świetnie wyglądają w Twoim wykonaniu mechanizmy do zahaczania końcówek, te z haczykami.
To są cięgła :P

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

[quote="V1"]
Ta skośna turkusowa 'decha' wygląda bardzo dobrze, chociaż oryginał ma to czarne.
quote]

http://www.neuscheler-landmaschinen.de/ ... c00548.jpg

Nah, jest turkusowa. W tym na zdjeciach jest o wiele za wysoko, ale jakby byla nizej to znowu zbyt prosto i tak nijak. Tak to jest w klockach, costam wyolbrzymic, costam zmniejszyc, aby przypominalo original. Pozatym probowalem zuzyc jak najwiecej tych turkusowych klockow zeby choc troche zblizyc sie do prawdziwego. A w nim wcale tak wiele tego turkusu nima.

Co jescze jest ciekawe, w necie jest mnostwo zdjec. Wiekszosc tych gratow jest albo zielona, albo pomaranczowa, i ile jest zdjec, tyle jest roznych patentow na blotniki, i kola, i rozstaw osi i conietylko...

http://www.traktorpool.de/media/2940/1152940_131735.jpg
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Mówię Wam, Misterzumbi robi nas w trąbę: sam wymyśla te wszystkie maszyny do traktorów niepodobne, fotoszopuje zdjęcia "oryginałów", a potem nam wmawia, że to jakieś Xylony czy inne ksylofony ;) . A wszystko po to, żeby gdzieś wcisnąć te egzotyczne klocki, których nikt nigdy nie widział w takim kolorze :D .

Poza tym, czasem mi się zdaje, Adaś, że Ty nie lubisz normalnie budować, tylko jesteś masochistą i chcesz, żeby Cię paluchy bolały od wciskania haków do fleksów i innych tego typu operacji (pewno dla większego czadu robisz to np. okiem, a nie rękami) :) .

A tak poważnie: w życiu nie widziałem takiej machiny, ale tak patrzę sobie na zdjęcie i muszę przyznać, że podobieństwo jest uderzające.
Znowu :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi, jaka srednice maja przednie kola? Wydawalo mi sie, ze one sa mniej wiecej rozmiarow 13x24...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:Misterzumbi, jaka srednice maja przednie kola? Wydawalo mi sie, ze one sa mniej wiecej rozmiarow 13x24...
Średnica przednich kół jest mniejsza o jakiś milimetr w stosunku do średnicy 13x24.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#14 Post autor: Bobofrutx »

Fajny modelik. Szkoda że przednie koła są zamontowane na sztywno ;P
Zrobiłeś mi smaka na xylion-a w większej skali ;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#15 Post autor: Hezar »

Naprawdę świetny MOC, będący wiernym odwzorowaniem oryginału.

Tak sobie na niego patrzę i wyczuwam tu coś więcej niż egzotyczny traktor w wersji Lego.
Mało tego, wcale się nie zdziwię, jak jeden z przyszłorocznych zestawów "PM" będzie do niego baaardzo podobny...

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ