[MOC] DT-75

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#46 Post autor: dmac »

Jerac pisze: dmac, nie chciałbyś mieć MOCa roku
Moje ostatnie słowo na ten temat: taką mam naturę, że nie jestem nawet troszeczkę ciekaw tego, czy zdaniem publiczności mój model jest lepszy od innych, czy też nie. Pełną twórczą satysfakcję dają mi: a) własne zadowolenie z wykonanej roboty oraz b) uznanie Kolegów wyrażone w komentarzach. Porównywanie mojej pracy do jakiejkolwiek innej w ogóle mnie nie interesuje. Nie jestem typem sportowca. Amen.

Co do wywrotki do kompletu - w życiu nie zbudowałem porządnego samochodu :) . Albo nie jestem w stanie, albo nie zabierałem się do tego wystarczająco poważnie... W planach mam coś zupełnie innego, ale i to musi poczekać, bo znów części będę zbierał od zera. Poza tym, znam kogoś, kto zamierza zbudować dużą sowiecką ciężarówkę i jak znam życie, zrobi to niedościgle. :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#47 Post autor: Sariel »

zgrredek pisze:Phi... Przerzucanie fasoli. Wielkie mi co.
Zamki nie potrafią nawet tyle :P

kris kelvin

#48 Post autor: kris kelvin »

Sariel pisze:
zgrredek pisze:Phi... Przerzucanie fasoli. Wielkie mi co.
Zamki nie potrafią nawet tyle :P
Stąpasz bo bardzo cienkim lodzie...
(Trupia czaszka i piszczele)

A model jest tak piękny, że mogę to napisać jeszcze raz.
Mogę, prawda???

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#49 Post autor: Żbik »

I ja czarno-białe zdjęcie z początku wątku uznałem za real :) Naprawdę ładny model. Bardzo fajnie pasuje ten biały daszek do czerwieni karoserii. Elegant taki :)

Ciekawi mnie jak wygląda techniczna strona modelu, możesz pokazać "bebechy"?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#50 Post autor: Misterzumbi »

Pewnie moze, nawet ja mam jakies 100 zdjec tego grata na kompie, to i dmac musi je jescze posiadac :) ...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#51 Post autor: dmac »

Żbik pisze: Ciekawi mnie jak wygląda techniczna strona modelu, możesz pokazać "bebechy"?
Właściwie jedyną ciekawostką w środku jest mechanizm przełączania zaworu pneumatycznego, który nie wiadomo czemu działa :) . To ten, który opisałem już w Twoim wątku Tereksowym.
Poza tym nic szczególnego i nie bardzo jest co pokazać. Od spodu mam coś w rodzaju płyty podłogowej z połączonych liftarmów, więc nic nie widać. Na podłodze leżą 3 silniki, gdzieś między nimi kłębią się kable, a całą maskę wypełnia kompresor i pół pojemnika na baterie - drugie pół włazi do kabiny. Odbiorniki IR są ukryte w tylnej części kabiny; łapią sygnał przez gąszcz tego żelastwa z tyłu modelu.
Wybrałem takie trzy obrazki: raz, dwa, trzy.
Ten ostatni tylko po to, żeby się pochwalić, że mały okrągły dekielek na dachu leży ukośnie, w zgodzie z krzywizną dachu. Ot, taki detalik, który mnie cieszy :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#52 Post autor: Bricksley »

Skoro i ja uznałem pierwszą fotkę za prawdziwą to może pokusisz się o zrobienie szarej wersji? Według mnie czarne gąsienice o wiele lepiej wyglądają w połączeniu z czerwienią :) Co do modelu to ilość szczegółów powala, ale co się dziwić, przecież to MT. A to, że w ogóle fukcjonuje uważam za miły dodatek :)

Model bardzo mi się podoba mimo iż nie przepadam za maszynami zza wschodniej granicy ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#53 Post autor: Żbik »

dmac pisze:Poza tym nic szczególnego i nie bardzo jest co pokazać.
Napęd gąsienic jest ciekawy. Nie przeskakuje pod obciążeniem? Jednak spory kloc z niego, widać to dopiero jak widzi się te silniki wewnątrz.

Mrutek

#54 Post autor: Mrutek »

dmac pisze:
Jerac pisze: dmac, nie chciałbyś mieć MOCa roku
Moje ostatnie słowo na ten temat: taką mam naturę, że nie jestem nawet troszeczkę ciekaw tego, czy zdaniem publiczności mój model jest lepszy od innych, czy też nie. Pełną twórczą satysfakcję dają mi: a) własne zadowolenie z wykonanej roboty oraz b) uznanie Kolegów wyrażone w komentarzach. Porównywanie mojej pracy do jakiejkolwiek innej w ogóle mnie nie interesuje. Nie jestem typem sportowca. Amen.
Rozumiem (tak mi się wydaje) Twoje podejście. W tym jednak przypadku powinieneś zrobić wyjątek. Z czasem Twoje dzieło przepadnie gdzieś tam na forum, przykryte postami.
W przypadku zwycięstwa czy wzięcia udziału w jakiejś "rywalizacji", nie ważne czy wygra czy nie będzie dłużej eksponowane i podziwiane. Większa ilość ludzi będzie miała szansę na niego trafić. Dzięki fascynacji takimi zabawkami ludzie zaczynają interesować się klockami. Mój pierwszy kontakt z lego to właśnie podziwianie mocy miesiąca. Dopiero potem forum, itp. I wreszcie legomania. (Momentami żałuję gdy nadepnę po ciemku na jeden z tysięcy klocków, które dziecko wywali na podłogę i nie posprząta.)
I faktycznie komuś może być w tym miesiącu naprawdę głupio jeśli wygra bo det nie został wystawiony... Taa, to będzie upokarzające...
Wystarczy mi, że zbierałem klocki na własnego na starych gąsienicach, inspirowany ciągnikiem Misterzumbiego (a tu taki cios w plecy), żeby jeszcze prosić o wystawienie w konkursie.
Coś tu nie gra. Lęk przed porażką nie może być aż tak silny. >:-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#55 Post autor: dmac »

Żbik pisze: Napęd gąsienic jest ciekawy. Nie przeskakuje pod obciążeniem?
Przy normalnej jeździe nigdy. Mam wrażenie, że kiedyś coś przeskoczyło przy kręceniu jedną gąsienicą wstecz, ale to był jednorazowy wybryk.
Nie wiem jak byłoby w terenie; do tej pory zawsze jeździłem po twardej i równej nawierzchni.
Ostatnio zmieniony 2009-09-15, 20:29 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#56 Post autor: V1 »

I faktycznie komuś może być w tym miesiącu naprawdę głupio jeśli wygra bo det nie został wystawiony... Taa, to będzie upokarzające...
Żeby tylko takie upokorzenia w życiu znosić.....
Aleście się uczepili :)
Dmac torpeduje inicjatywę 'MOC miesiąca' :)

Syn ma zestaw z dinozaurami Duplo, w którym są dwa takie futrzane ubranka, myślałem że je kiedyś wykorzystam pierwszy (chociaż chciałem w innym charakterze), a tu cztery wspaniałe litery :)

Czy tam rzeczywiście widzę same małe silniki?
Ostatnio zmieniony 2009-09-15, 22:09 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#57 Post autor: dmac »

V1 pisze: Czy tam rzeczywiście widzę same małe silniki?
Cztery sztuki PF Medium.
A co do futerek - to pomysł Adama, więc to On Cię uprzedził, ja niewinny :) .
Zresztą przypuszczam, że to nie jedyne zaskakujące zastosowanie, jakie można wymyślić dla tego elementu.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ