[MOC] DT-75

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

#16 Post autor: Mrutek »

I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno każde dziecko z PGR-u chciało zostać traktorzystą na Decie. Jeśli ktoś się tym chociaż raz przejechał wie dlaczego: Ten ryk, hałas, wibracje, zapach ropy, smarów, brudu i kiszonki oraz potęga 75-konnego radzieckiego silnika.
Taa... Przyćmił wszystko co do tej pory powstało z lego na gąsienicach i nie tylko. Jak dla mnie moc roku. Ideał. No może brakuje trochę wszechobecnego syfu i odrobiny rdzy. Ale zawsze można jego brak wytłumaczyć sobie, że to nówka z fabryki i nawet czarna farba z gąsienic jeszcze nie zeszła.
Siedzenie było ze skaju w kolorze jasnej kupy. Ale po pewnym czasie musiało się zmienić, wedle fantazji kierowcy. I takie wynalazki się zdarzały.
Musisz go jeszcze tylko polać ropą zmieszaną z kurzem i smarem łt, upaplać w błocie zmieszanym ze zgniłą trawą i będzie 100% idealny!

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#17 Post autor: Ramzes »

Świetne. Odwzorowanie mechanizmów jest świetne. Wielki szacun się należy za taką dbałość o szczegóły. A myślałem, że nie da się już wykorzystać tych starych, "drewnianych kół", a jednak...
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#18 Post autor: dmac »

Dziękuję za komentarze.

1) Dźwięk oczywiście jest oryginalny. Tak to warczy i klekocze :) .
2) Problemu z MOC-em miesiąca nie będzie, bo ja z zasady nie zgłaszam swoich budowli. W zupełności wystarczają mi miłe komentarze w wątku :) .
3) W giętych fleksach jest drut.
4) To nie jest nówka sztuka, tylko skutki generalnego remontu w Stacji Obsługi Pojazdów Rolniczych przy PGR Oborniki ;) . (Model jest wzorowany na tym, co widać na zdjęciach nr 11 i 12, a to ewidentnie skutki remontu; fabryka chyba nie malowała bebechów na czerwono :) . Futro na siedzeniu to fantazja kierowcy, myśliwego-amatora... Choć niedźwiedzie są, zdaje się, pod ochroną? Więc może to jednak Syberia :) .

A teraz specjalnie dla Sariela jeszcze jeden filmik . Widać na nim, jak pracują wózki na małej przeszkodzie.

Dokładam też zdjęcia, które dopstrykałem wczoraj. Po pierwsze, zmieniłem gąsienice na szare, żeby dogodzić Adamowi ;), a po drugie dołożyłem koparkę, żeby można było porównać rozmiary. Fotki są tutaj , tutaj oraz tutaj .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Rozpieszczasz nas, Dmac. To klekotanie na przeszkodach jest rzeczywiście jakieś takie hmm kultowo staroszkolne :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

O. I powiedz ze nie jest lepiej? Jest lepiej. O wiele lepiej.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Cudeńko!!!
Wreszcie wydało się do czego były Ci potrzebne te czerwone radary.

Wczoraj googlałem sobie grafikę w całkiem innym temacie i wyskoczyło mi zdjęcie tego czerwonego potwora. Pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić takie coś w skali minifig. Ale tylko pomyślałem.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Problemu z MOC-em miesiąca nie będzie, bo ja z zasady nie zgłaszam swoich budowli. W zupełności wystarczają mi miłe komentarze w wątku :)
Jeśli nie zgłosisz DeTa do MOCa miesiąca, to nie spodziewaj się miłych komentarzy :]

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

PIĘKNY!!! Panie MODELARZU!
Wygląda jak prawdziwa maszyna, można patrzeć i patrzeć!
Chciałbym mieć taki model :)
To najpiękniejszy gąsienicowy pojazd z Lego.

I mam dwa pytania:
- kółka jezdne zamontowane odwrotnie byłyby bliższe oryginałowi - dlaczego tak nie jest?
- nie lepiej zrobić np. ciemnoszarą chłodnicę zamiast czerwonej? (te karbowane klocki 1x2).
Ostatnio zmieniony 2009-09-14, 09:52 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

Więc i mi nie pozostaje nic innego jak dołączyć się do zachwytów nad tym modelem.
Nawet ten kolos Żbika nie zrobił na mnie takiego wrażenia muszę przyznać. To znaczy zrobił, ale Twój zrobił większe.
Szkoda tylko, że Twój talent znajduje ujście w tak niszowej dziedzinie jak Technics :D
Byłby z Ciebie dobry budowniczy zamków.
No, ale może synowie zawrócą na własciwą drogę.

PIĘKNY :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

1) Dobra, Adam, zgodzę się, że na szarych gąsienicach jest równie dobrze, jak na czarnych. Na razie zostawiam więc szare. Zadowolony?> ;)
2) O właśnie, Zgrredku! Wiedziałem, że o kimś zapomniałem. Dziękuję za radar!
3) M_Longer, na takie szantaże są paragrafy ;) .
4) V1, nie jesteś sam: Adam też chciałby go mieć :) . Dlatego zastanawiam się, czy bezpiecznie będzie wpuszczać Go jeszcze do domu :D .
5) Masz rację z kółkami jezdnymi, powinny być wypukłe na zewnątrz. Niestety ta wypustka we wnętrzu gąsienicy (pewnie ma jakąś fachową nazwę, której nie znam - mówię o tym, w co włażą koła zębate :) ) jest na tyle szeroka i podparta po bokach malutkimi klinami plastiku, że koła jezdne ustawione odwrotnie albo potykają się o te kliny, albo muszą być absurdalnie szeroko rozstawione. Na domiar złego, przy odwrotnym układzie musiałbym mocno kombinować z ośkami. W tej chwili są to czarne "miecze świetlne", które mają tę zaletę, że na ich końcach dobrze trzymają się bushe 1/2 (tu ciekawostka: trzymają się tylko w jednym położeniu, bo gdy się je obraca, jest luz, luz, luz i nagle cyk - bush się zatrzymuje i trzyma się :) ). Fleksy w ich miejscu byłyby za miękkie... Tak czy owak - kompromis był niezbędny.
A co do koloru chłodnicy - trzymałem się zdjęć oryginału. Czerwona była, więc jest. W oryginale to chyba siatka, dlatego wydaje się nieco ciemniejsza.
6) Kris, jaki Technic? Przecież publikuję w Model Teamie :) .

Znowu dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#26 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:Wiedziałem, że o kimś zapomniałem. Dziękuję za radar!
Nie upominałem się o podziękowania, zwłaszcza, że nie dostałeś radaru za darmo, a ramach wymiany. Gdybym wiedział do jak wiekopomnego dzieła był potrzebny, to wysłałbym za darmo.
dmac pisze:na szarych gąsienicach jest równie dobrze, jak na czarnych
Według mnie to powinny być w kolorze tan, bo ilekroć widziałem je w naturze, to zawsze były oblepione gliną.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

Glinę da się załatwić metodami... klasycznymi :D

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#28 Post autor: Athaal »

Piękny model. Naprawdę piękny. Nic dodać nic ująć.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:Problemu z MOC-em miesiąca nie będzie, bo ja z zasady nie zgłaszam swoich budowli. W zupełności wystarczają mi miłe komentarze w wątku
Nie wolno Ci nie zgłosić na MOC miesiąca, bo na kimś kto wygra będzie ciążyć piętno, że wygrał tylko dlatego, że Ty nie startowałeś.


Poza tym przydałaby się godna konkurencja dla żbikowego Terexa w walce o MOC roku.
Ostatnio zmieniony 2009-09-14, 13:06 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#30 Post autor: Nexus 7 »

Kolejny imponujacy model w Twoim wykonaniu. Piekna rzecz.
Jak czlowiek na takie cos patrzy to az mu sie chce za zebatki brac.
Bedzie ozdoba kolejnej imprezy.

ODPOWIEDZ