[MOC] Orkowy... piecyk?

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Orkowy... piecyk?

#1 Post autor: Jerac »

I co ja mam tu napisać? To się samo stworzyło, chociaż głównie na skutek tego że mi jakiś chochlik odgrzebał w pamięci pewne stare mmo przy którym spędziłem wiele, wiele godzin. Bonus dla tego kto rozpozna, aczkolwiek budowałem to coś tylko z pamięci i tak jak mi się podobało.

Zaczynam chyba zapominać jak fajnie jest czasem pobudować sobie zupełnie bez celu, planu, w przerwie między jedną kompilacją a drugą, ot dokładając klocki aż w pewnym momencie zaświeci się w mózgu lampka "o, już". Kiedy ostatni raz zdarzyło Wam się zbudować coś w jeden dzień? Ba, w 2 godziny? :)

Obrazek

flickr, BS.

Jak ktoś chce deeplinki... 1, 2, 3, 4, 5,
Ostatnio zmieniony 2009-09-24, 09:03 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Jerac pisze:Kiedy ostatni raz zdarzyło Wam się zbudować coś w jeden dzień? Ba, w 2 godziny? :)
Ja mogę tylko w ten sposób (no prawie). Później tracę cierpliwość:) Nie trawię siedzenia w necie w poszukiwaniu projektów, później przeliczania tego na study, a potem na klocki potrzebne do wykonania. Robię z głowy albo z jednego góra 2 zdjęć.
I podziwiam wszystkich, którzy nad jednym szczegółem pracują długie godziny.

Co do MOCyka to bardzo zgrabniutki. Chyba cały trzyma się na studach? I mam nadzieję, że nie jest to zapowiedź zadania do BTT!
Podoba mi się patent na komin z tłumikiem i oczywiście obrotowe ostrza. One dają to coś w pracy. Nie podobają się nogi ze "słuchawek" i te cylinderki z tyłu. Takie jakieś "nie z tej epoki".
Czy lampa przypadkiem zamiast spełnać swoje zadane nie pokazuje w nocy "tu celuj?"
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Jak najbardziej na studach. Konkretnie na całej masie tego:
Obrazek Obrazek

Jakby mi się chciało mu zrobić jakieś solidne wypełnienie to by można nim było rzucać. A tak - można wziąć spokojnie do ręki lub też "pochodzić" po stole ;)

Lampa jest... bo jest. Oryginał ją miał, zresztą, podoba mi się po prostu. A orki w nocy piją, a nie się biją, i biada temu kto im przeszkadza :D

kami
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-19, 22:06
Lokalizacja: Gdańsk

#4 Post autor: kami »

Heh mi się ta maszyna kojarzy z gry Warcraft 3. W orkach było coś takiego podobnego do wycinania lasu.
Ale do takich maszyn czy mechanizmów pasują mi bardziej krasnoludy.
Poza tym bardzo mi się podoba, ciekawa praca :)

Interpunkcja...
Ostatnio zmieniony 2009-09-24, 13:17 przez kami, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#5 Post autor: Benny »

Fajne. Steampunk się kłania :)

Tylko te nóżki ze słuchawek faktycznie jakies takie... nie bardzo. Za to cały tył maszynki i łapki z ostrzami super :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Śliczniusi.
Bardzo ładny kształt i pomysł z tymi... no, to ostre i niebezpieczne coś.
Nogi faktycznie są tu jedynym słabym elementem. I nie dlatego, że są z telefonów, ale dlatego, że są za krótkie, żeby kroczyć, a stopy za sztywne, żeby amortyzować kroki.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Fajna bryłę ma ten piecyk, świetnie ci ona wyszła :) Myśle że model najlepiej prezentuje sie z przodu, tył jakoś mi niepasuje ;P A obrotowe ciachacze na ramionach są czadowe :D
Ostatnio zmieniony 2009-09-24, 15:23 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Yasq

#8 Post autor: Yasq »

Fajny, taki klimatyczny, fajnie by się komponował w jakiejś większej makiecie np. w walce a rycerzami... a swoją drogą Lego mogłoby Elfów wypuścić:) ale to tak oft

Hmm przypomina mi to machinę wycinającą drzewa w warcrafcie..., ale to moje skojarzenie

kami
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-19, 22:06
Lokalizacja: Gdańsk

#9 Post autor: kami »

Yasq pisze:Fajny, taki klimatyczny, fajnie by się komponował w jakiejś większej makiecie np. w walce a rycerzami... a swoją drogą Lego mogłoby Elfów wypuścić:) ale to tak oft

Hmm przypomina mi to machinę wycinającą drzewa w warcrafcie..., ale to moje skojarzenie
a juz myslałem że tylko ja mam takie skojarzenie :P
przez ten orkowy piecyk aż się rozmarzyłem - gdyby tak sobie wyobrazić warcraft w wydaniu LEGO elfy, gryfy, taureny

Yasq

#10 Post autor: Yasq »

Śmiem stwierdzić, że byłby hit, bo tam jest bardzo duże pole do popisu

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Mocne. Nawet gdyby to były 4 h to i tak super.
A co to ma robić?
Jeśli wycinać lasy i przy okazji elfy to chociaż jedno z ostrzy powinno być poziomo.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#12 Post autor: Robson »

A mi sie kojarzy z Diablo II :)
Jest fajny :)
Cb1100RR

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Słodkie ;)
Taka mini Stompa.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Nie spodziewałem się że się aż tak spodoba ;>

Nóżki z telefonów - może faktycznie - ale co do długości to się nie zgodzę. One miały być takie krótkie, przysadziste, ale mimo to, sięgają prawie do polowy wysokości "kulki", i mają niezły zakres ruchu do przodu i do tyłu... obie naraz, no ale to szczegół ;)

ODPOWIEDZ