5970 Freeze Ray Frenzy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

5970 Freeze Ray Frenzy

#1 Post autor: Ither »

Obrazek

TECHNICZNIE

Liczba klocków: 80 (spis na peeronie, sprawdziłem, nie zawiera błędów)
Liczba figurek: 2
Rok premiery: 2009
Seria: Space Police III
Przedział cenowy
Allegro: 40-50 zł
Sklepy: 45-60 zł
S@H: 50zł
BL: od 5.99$ do 29.99$ (średnio jakieś 12-13)

Zestaw zakupiony na allegro w poznańskim sklepie Berpo w prezencie dla siebie za zdanie na drugi rok. W sklepie internetowym wybór jest duży, zestawy są niedrogie, jednak w samym budynku (Poznań, Św. Marcin 47, Różowy Pasaż) ceny są tylko trochę niższe. Wystarczy jednak poprosić obsługę o sprzedaż po cenach jak w necie i można się obłowić do woli.

Pudełko i Instrukcja

Prawdę powiedziawszy, nie ma się nad czym rozwodzić. Pudło za duże, karton standardowy, scenka ładna i dynamiczna, jest logo, jest zdjęcie Kranxx'a, a z tyłu znajduje się scenka z jego zatrzymania. Uwaga, w środku luzem latają naklejki.

Instrukcja podobnie. Dwadzieścia cztery klejone strony, bez błędów i przekręconych kolorów. Czarne jest czarne, ciemnoszare jest ciemnoszare. Na końcu spis części zgodny z peeronowym, zdjęcia wszystkich zestawów z serii i reklamy LEGOclubu.

1. pudło Obrazek
2. instrukcja Obrazek Obrazek

MINIFIGI

O ile policjant jest w moich oczach po prostu interesującą figurką z ładnymi nadrukami na plecach i torsie, o tyle Kranxx jest wybitnie przepiękną pomarańczową maskotką mojej kolekcji. Ma śliczną omackowaną mordkę z ząbkami, iście punkową, skórzaną kamizelkę z emblematem czachy i spodnie dopasowane do tejże kamizelki (pas z czachą). Po prostu śliczny stworek. Nie żeby policjant był słaby, nic z tych rzeczy. Ma fajną skwaszoną minę, kask pilota w kolorze czarnym i opancerzony kręgosłup przecież ;)

Obrazek Obrazek

Elementy i konstrukcja

Rzecz składa się z niby tylko 80 kloców co daje nam 50gr za element. Mimo to, uważam że warto, bo części są ciekawe, co sami możecie zobaczyć w spisie. Mamy nowy ogień, mamy travisy (dzięki Marek, Brick 1x1 z 5 studami - to dla Rafałka ;) ), mamy te boskie minifgi, które od pewnego czasu są głównym argumentem firmy, a co mi odpowiada. Do tego dochodzi sporo serków (łącznie z zapasowymi - aż 6).

Same modele są zgrabne i wyglądają na szybkie, szczególnie masywny 'motór' Kranxx'a z wielkim odrzutowym napędem. Taki jednosilnikowy ocieplacz klimatu na BTT. Ścigacz policyjny zdaje mi się być bezbronny wobec potężnej maszyny Pomarańczy. Skuter SP jest malutki i razi w nim przede wszystkim to, że widać osie (zbudowany jest na bazie tej części). Naklejki dodają zdecydowanie klimatu do pojazdu Kranxx'a, bo u policjanta ograniczają się do prostego napisu 'police'. Dzięki nim każde skrzydło czarnego ścigacza jest obdrapane, brudne i pomalowane. Wygląda to świetnie.

Obrazek Obrazek

Dwa znaki są miłym dodatkiem, szczególnie sygnalizator. Dzięki niemu dostajemy dodatkowe 3 'światełka'.

Obrazek

W ogóle części zapasowych sporo i same raczej praktyczne:

Obrazek

A tak się prezentuje złożona całość:
Obrazek

PLUSY:
+ figurki
+ ciekawe elementy
+ ładne modele
+ rock'n'rollowy styl łobuza
+ dużo zapasowych części
+ fajne naklejki

MINUSY:
- wielkie, puste w środku pudło
- mało części
- cena
- ośki u policjanta
- latające luzem naklejki

OCENA CENA/JAKOŚĆ: 3+/6
OCENA CAŁOŚCIOWA: 4+/6 właśnie za figurki i ciekawe elementy, oraz zgrabne złożenie, co nie zmienia faktu drożyzny

dzięki za lekturę i pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniony 2010-08-17, 13:45 przez Ither, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ither pisze:mamy 1x1 z 5 studami
To coś jest potocznie nazywane travisem :>

Zapakujesz Pomarańczę do Schowka na Miotły™?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Travis zmieniony na travisa.

Uważam, że Pomarańcza powinien zostać kierowcą 'Dźwiga' Miesiąca.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Swietny zestawik, dzieki za recenzje! :)

Caly czas sie czaje, zeby to kupic, ze wzgledu na pomaranczowego Ctulhu oczywiscie - tylko cena mi sie poki co nie podoba ;) Czekam wiec na jakas promocje..
Ostatnio zmieniony 2009-10-08, 03:06 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

rh

#5 Post autor: rh »

Ither pisze: travisy (dzięki Marek)
Brick 1x1 z 5 studami jest nazwą o wiele bardziej oczywistą niż travis. Dla mnie travis to taki zespół :p Przy takich nazwach warto dawać linka do tego, co to za klocek.
Ither pisze: omcakowaną
Że jaką?! A po polsku? :D

A zestaw ciekawy :) chociaż może i bym go kupił, gdyby nie to, że już mam tego ludzika z Enforcera ;)
Ither pisze:o tyle Ray Frenzy
Hm, ciekawe. Bo wg BL (i lego.com) to jest Frenzy:
Obrazek

a ludzik z tego zestawu to Kranxx:
Obrazek
Lego.com pisze:5970 Freeze Ray Frenzy: Stop Kranxx with the twin freeze ray-equipped Hover-bike!
Do poprawy ;)


PS: Popraw literówki, trochę ich jest.
Ostatnio zmieniony 2009-10-08, 08:57 przez rh, łącznie zmieniany 4 razy.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#6 Post autor: Ither »

Ray jest Kranxxem, dzięki :P Literówka była jedna, Cthuulu był omcakowany zamiast omackowanym :P omackowany = okalany mackami. Dzięki za wskazanie byków.

Lugomina: za 35 do 40zł zdecydowanie warto, ale tam u Was w Danii to pewnie ceny jak z Plutona.

rh

#7 Post autor: rh »

Ither pisze:Literówka była jedna
Ither pisze:50gr z element
Ither pisze:kas pilota
Jesteś pewny, że tylko jedna?:P

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

Ither pisze: Lugomina: za 35 do 40zł zdecydowanie warto, ale tam u Was w Danii to pewnie ceny jak z Plutona.
No wlasnie tutejsze 40-45 zl to dla mnie z Plutona - nie za bardzo mam ochote wypruc na 2 figurki z drobnica, jak za 25 mam 2 impulsy z ludzikami i podobna drobnica..
Btw. o co chodzi z tym Freeze Ray? Ani jeden ani drugi nie sa uzbrojeni w zaden niebieski laser..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Małe sprostowanie do recenzji:

Napisałem, że ceny w sklepie są kosmiczne, w sensie wysokie i zostałem posądzony o kryptoreklamę. Otóż, uwzględniłem też, że w sklepie internetowym ceny są znacznie niższe, zapomniałem natomiast dodać, że wystarczy obsługę w budynku poprosić o sprzedaż po cenie allegrowej i sprawa jest załatwiona. Przepraszam za to nieudogodnienie i przekłamanie, tym bardziej, że za każdym razem jak kupuję coś nowego to właśnie tam :)

ODPOWIEDZ