[MOC] Chrzaszcze i chrabaszcze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#16 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:Cytat:
czy mógłbyś jeszcze zbudować wersję bez błotników w stylu amerykańskich rat rodów


Takie cus nazywa sie Volksrod. I tak, nie tylko moglbym ale juz zaczalem.
To moze by bylo cos ;)
Osobiscie mi sie nie podoba. Wiem, moze sie czepiam, ale jako Volkswageniarz widze w tym za malo garbusa, gdzies mi czegos brakuje. Chociaz wersje z szachownica na dachu jeszcze jakos sie potrafia wybronic, bo tuningowany garb, to jednak troche inna bajka ;)

Czekam na Volksroda ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#17 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:Przód i błotniki są genialne. Tył wydaje się najsłabszy. Gdyby udało się uchwycić tę jajowatość tylnej klapy to nawet od tyłu autko byłoby rozpoznawalne.
Jestem tego samego zdania. Ale jest na to sposób: Postawić w gablotce przodem i "niama problama".
Z drugiej strony, żebym ja umiał zrobić auto z lego na 5 kropek i żeby było do czegokolwiek podobne. Na razie jestem fanem szerokości 8 kropek dla "hamerykanów" i 7-6 dla europejczyków. A garbiego też sobie zerżnę:)
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 21:40 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

Kubrick pisze:
Misterzumbi pisze:Cytat:
czy mógłbyś jeszcze zbudować wersję bez błotników w stylu amerykańskich rat rodów


Takie cus nazywa sie Volksrod. I tak, nie tylko moglbym ale juz zaczalem.
To moze by bylo cos ;)
Osobiscie mi sie nie podoba. Wiem, moze sie czepiam, ale jako Volkswageniarz widze w tym za malo garbusa, gdzies mi czegos brakuje. Chociaz wersje z szachownica na dachu jeszcze jakos sie potrafia wybronic, bo tuningowany garb, to jednak troche inna bajka ;)

Czekam na Volksroda ;]
Powiedz mi jak poprawic drogi Kubiricku a polece i zrobie lepiej. Serio i bez ironii. Wedlug mnie to to ma dosc Garbusa zeby poznac co to ma byc... Niewiem co w nim ma byc az tak nietak zeby nie widziec w tym garbusa i moze dlatego nie potrafie wymyslec nic innego. Wszelakie skojarzenia z Kaczka 2CV i innymi bzdurami probuje sobie wyobrazic, ale nie potrafie. Moze juz jestem tak strasznie zauroczony tym autem ze nie widze bledow?
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 13:49 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#19 Post autor: V1 »

Absolutnie rewelacyjny.
Bardzo podoba mi się fantazyjne zamocowanie błotników, i te gały patrzące nieco w górę, muszę się nauczyć takiego myślenia.
Laski przy tym czarnym - doskonałe :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 20:48 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Mrutek

#20 Post autor: Mrutek »

Misterzumbi pisze:Wszelakie skojarzenia z Kaczka 2CV i innymi bzdurami probuje sobie wyobrazic, ale nie potrafie. Moze juz jestem tak strasznie zauroczony tym autem ze nie widze bledow?
To nie jest 2CV???
Moje pierwsze skojarzenie takie było. Dopiero szczegóły odsłoniły okrutną prawdę...;-)
Osobiście nie cierpię małych samochodów - jedyny jaki chciałbym mieć to Mustang z V8 (na szczęście nie mam kasy), ale te maluchy robią na mnie wrażenie.
Żeby nie było, że wszystko jest ok: Te panie powinny stać przy czerwonym.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:Powiedz mi jak poprawic drogi Kubiricku a polece i zrobie lepiej. Serio i bez ironii. Wedlug mnie to to ma dosc Garbusa zeby poznac co to ma byc...
Jakbym umial zbudowac lepiej, to bym to wlasnie robil :P Zwyczajnie nie pasuje mi cos w tym, ale nie potrafie sprecyzowac co dokladnie. Moze to kwestia tego, ze to malo garbusowata skala jest ;) O ile transporter Ci wyszedl swietny, to tutaj cos mi nie pasi.

Tak po doglebnej analizie, to strasznie bije mnie po oczach gruby dach czarnego i jego male szybki. Garb garbem, ale to jest strasznie przerysowane.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#22 Post autor: lugomina »

WRESZCIE!!!
Zbudowales garbusa w tej skali, naprawde podobnego do garbusa!!
Swietny pomysl na ten odpowiednio wypukly dach i bardzo dobrze zrobiona maska (a ona chyba najtrudniejsza) i odpowiednio grube i lukowate nadkola!
Zumbi, jestes Geniek (geniusz), idol tlumow i co tam jeszcze chcesz.

Do absolutnego idealu chrzaszczyki moglyby ewentualnie miec te charakterystyczna lekko skosna szybe przednia, wygieta w luk, z oblymi brzegami i czarna uszczelka, ale czegos takiego przeciez Lego nie produkuje (moze daloby sie to uzyskac odp. wycieta naklejka?)
Ale teraz i tak jest jakies 95% garbusa w garbusie, conajmniej. Specyficzna linia tylka (patrzac z boku) jest niemalze idealna jak na takie malenstwa / wiem wiem, ze nie jajowata, ale co to dla Ciebie :)

Tez bardzo lubie te folksdojcze. I pewnego pieknego dnia tez sprobuje sobie zbudowac takie cacko jak tu przedstawiles :)
Misterzumbi pisze:Wszelakie skojarzenia z Kaczka 2CV i innymi bzdurami probuje sobie wyobrazic, ale nie potrafie.
O ile pamietam, te straszydla Cytryny bardziej przypominaja wiadro odwrocone do gory dnem. Maja skosne brzegi, proste boki, dach maja ze szmaty a maska to jeden zwykly, gladki luk. Obrzydliwe nadkola, z czego tylne zamkniete. I do tego prosty a duzy tyl, skosny rowniez po chamsku i w zupelnie inny sposob. Jednym slowem, maja wiecej skosow i prosciutkich lukow.

A Garbusy sa bardziej napakowane, kazdy luk maja bardziej okraglasty, tylek maja jajowato-obly acz zwezajacy sie, pod drzwiami maja wypukla listwe (nawet to Zumbie oddal!) a maska wyglada jakby ktos na istniejaca wypuklosc polozyl jeszcze dodatkowy, ale zwezajacy sie język :) rowniez wypukly. Mysle, ze wlasnie dobrze oddales te podwojna maske, i to w takiej skali.

Przy garbusach od razu widac, ze sa zrobione z metalu a jednoczesnie sa cute, podczas gdy cytryny sa brzydkie bo wygladaja jak robione z tektury, cienszej nawet od polskiej syrenki. No i Garbusy sa mniejsze / ta listwa pod drzwiami praktycznie szoruje po ziemi - a CV o wiele wyzsze..


A teraz Zumbi (albo i ktos inny stad :) niech jeszcze zbuduje nowego garbusa :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-13, 02:10 przez lugomina, łącznie zmieniany 4 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#23 Post autor: Misterzumbi »

V1 pisze:Absolutnie rewelacyjny.
Bardzo podoba mi się fantazyjne zamocowanie błotników, i te gały patrzące nieco w górę
To dlatego ze w prawdziwym tez tak robia:

Obrazek

A nowego garbusa nigdy nie zloze bo to paskudne auto...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#24 Post autor: Hezar »

Cóż dodać... patrząc na zdjęcia i czytając komentarze wydaje się, że prawdziwym jest stwierdzenie, iż milczenie jest złotem.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#25 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:A nowego garbusa nigdy nie zloze bo to paskudne auto...
E tam paskudne... Jak sie mu zrobi tuning roststyle, to nawet zly nie jest (wlasnie mi model 1:24 rdzewieje za oknem) ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#26 Post autor: Webster »

A gdybyś tak spróbował szyby zrobić snotem a na końcu nich serki? Jak u Piotrka w H3 http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3954503. Tylko nie wiem czy zgra się to z dachem..
Ostatnio zmieniony 2009-10-14, 07:42 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#27 Post autor: Misterzumbi »

A do czego by to bylo dobre?

Niewiem czemu mialbym kombinowac z serkami? Szyby da sie zrobic z normalnych szybek LEGO, ale ze nawet Jerac stwierdzil ze niemam tam grzebac to zostawilem jak sa i juz :)
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Sorcerous Simon

#28 Post autor: Sorcerous Simon »

Garbusy jak garbusy, budowa samochód w tej skali mnie nie kręci - na za dużo kompromisów trzeba iść, choć oczywiście chylę czoło, bo sam bym lepszego nie zbudował. Ale zakonnice udały Ci się wyśmienicie i myślę, że niejeden budowniczy stawiający średniowieczny klasztor mógłby skorzystać z tego pomysłu...

kris kelvin

#29 Post autor: kris kelvin »

http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... 38898&st=0
Ciekawe jaka będzie reakcja. Pewnie znów oburzenie, jak można wypominać plagiat w końcu autor zmienił "aż dwa klocki" w stosunku do Zumbiego :D

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#30 Post autor: Pietruch »

Skandal!
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ