[MOC] Cyrk

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Cyrk

#1 Post autor: Misterzumbi »

Tada! Koniec. Mial byc MOC dla relaksu, ot, kolorowe pudlo, a zrobily sie dwa tygodnie grzebania. Od kiedy Tim Gould podrzucil zdjecia swojej Pakistanskiej ciezarowki na BS chcialem zrobic takie auto "porzadnie", znaczy nie tylko kolorowo, ale i wedlug jakiegos konkretnego pojazdu. Niewiem dlaczego akurat teraz, ale jak dwa tygodnie temu szukalem zdjec czegos calkiem innego pomiedzy nimi znalazlo sie wlasnie takie cus. Poszukalem wecej i stwierdzilem ze teraz albo znowu za 100 lat. Z posrod zdjec wybralem Isuzu bo wygladal najciekawiej i zdawal sie prostszy do zbudowania z LEGO niz wszedobylskie Bedfordy ktore stanowia chyba 99% Pakistanskich ciezarowek. Nastepnym razem wybral bym rzeczywiscie Bedforda, bo ma to ”cos”. Zaczalem od mordy ciezarowki i zanim bylem zadowolony budowalem jakies piec razy prawie od zera, a to znalazlem jakis detal, a to znalazlem klocek ktory lepiej oddawal cos co chialem pokazac, a to to, a to tamto. Paka miala byc zabawa, ale po trzeciej nieudanej probie budowania mozaiki na scianach, poddalem sie i zrobilem sobie Plan w MLCADzie, a i tak musialem zbudowac dwa razy bo poszczegolne panele byly na poczatku niebieskie, i zlozone na zywo wydaly sie zbyt ciemne. Wlasnie budowa paki i detale nad kabina trwaly najdluzej. Bardzo trudno jest znalezc jakis system w budowaniu takich detali i to w taki sposob zeby wygladalo to za czyms, a nie jak prosta zbieranina kolorowych plytek. Orginalne ciezarowki maja namalowane cokolwiek, aby bylo, zadnych tradycji ze maluje sie to czy tamto, najczesciej jakies szlaczki i motywy roslinne, a ranty paki i zderzakow to najczesciej lancuchy pozpinane w jakies wzory. Zanim wpadlem na pomysl z ogniwkami, nakombinowalem jakies 10 roznych sposobow ktore za grosz nie chialy wygladac jak mi sie widzialo, w ogole trudno zachowac jakis styl, tak zeby cale auto nie wygladalo jakos zabawkowo i tandetnie, niestety, nie udlao mi sie do konca. Mnostwo jasnych kolorow, plus fakt ze ciemne odcienie psuly kolorystyke nie pomagaja… Staralem sie budowac wedlug zdjecia, ale dodalem tu i owdzie detale ktore widac na prawie wszystkich innych ciezarowkach, na przyklad te czarno biale pompony, czy lancuchy w ”falbanki”...
Co jescze… Nie jestem przekonany do tych czerwonych anten, Auto je ma, wiekszosc innych ma czasem i po 10 na strone… Ale niewiem, grube sa, cienszych sie nieda, chyba zostawie bez. Na zdjeciach prawdziwego widac lusterka, nie udalo mi sie jednak wymodzic zadnej super konstrukcji ktora nie zajmowala by pol blotnika i ostatecznie wywalilem. Drzwi sa po jednej stronie, niewiem jaki mialy miec kolor, mam gdzies. Worki z czyms to spiworki DUPLO.
Kazdy spiworek jest wypchany klockami zeby zwisal choc troszeczke naturalnie. Na zdjeciach ciezarowki sa obladowane w najbardziej nieprawdopodobny sposob, i tak wlasnie chialem, i zapinanie tych spiworkow to wlasnie byla najwieksza frajda w calej budowie. Mam straszna ochote zbudowac jescze jedna, moze mniej ozdobiona i wtedy napewno Bedforda, pozyjemy zobaczymy. Wlasciwie to super by bylo pokusic sie o takie cos w 1:13… Pomysly na detale mam, kto zbuduje mi bude i podwozie?

Zdjecia niestety, znowu jako takie. Zanim skonczylem zdazylo sie zciemnic, a do jutra czekac ani rozkladac flesza mi sie nie chce... Eeechhh...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu od ...001 do ...023:

http://www.brickshelf.com/gallery/miste ... uzu001.jpg

Tu galeria, przy obecnym tempie BS, za jakies trzy lata swietlne:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=404512

Tu orginal:

http://static.panoramio.com/photos/original/4879241.jpg

W ogole warto pogoogleowac "Pakistani Truck", czego tam nie ma na ciezarowkach, tego niema nigdzie indziej na swiecie. Psycho. Nawet Ramy i resory sa malowane we wzorki...

Kolorowych snow!

Bejthewaj:

http://lh4.ggpht.com/_I-RSmps38Ck/R2r5B ... CF7470.JPG

Heh...
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 16:31 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

buhahaha




...
i ci smutni wąsacze na dachu...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Jesteś niesamowity!




Długo myślałem co napisać, ale nic nie wymyśliłem. Po prostu brak mi słów.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

:D
Ja chcę coś takiego! Jedna z Twoich najlepszych prac:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

Dołączam się do zachwytów. Dodam jedynie, że lata świetlne to jednostka odległości, a nie czasu :P tak sądzę przynajmniej :P

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Hmm. Dziwna konstrukcja : o)
najbardziej podobają mi się (oprócz kordełek) żółte frędzelki z tyłu
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Piekna ! :D klimat tego rodzaju ciężarówek oddałeś aż nad to:D
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 18:22 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#8 Post autor: Szakal »

WoW

Doskonale odwzorowuje charakter tych ciężarówek.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Kosmos! Po tytule miałem podejrzenie że wejdę i zobaczę budynek Sejmu, ale to jest nawet lepsze :)

crises

#10 Post autor: crises »

Gdy zobaczyłem Twoje zdjęcia, to pomyślałem: o rany, ale napakował kolorów. Co to ma być? Potem otworzyłem fotkę oryginału i nie mam już zastrzeżeń. Niesamowite. Piękny model. Coraz bardziej wykręcone rzeczy budujesz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#11 Post autor: pit »

Bomba! I zaskakujące doprawdy.

A same pakunki całkiem fajne, choć wyglądają na nieco za duże. Poza tym możnaby ładunek trochę urozmaicić, bo niezła pościelówa tam wyszła :)

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#12 Post autor: kenobi8 »

Jedno spojrzenie i uśmiech od ucha do ucha :)
MOC miesiąca!

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Że też Ci się chciało upychać te wszystkie klocki :D.
Efekt iście rewelacyjny, ale przede wszystkim pomysł świetny.
Te poduszki na dachu to też lego?

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#14 Post autor: kenobi8 »

kris kelvin pisze:Te poduszki na dachu to też lego?
Misterzumbi pisze:Worki z czyms to spiworki DUPLO.
:)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Wspaniała. Niesamowita, naprawdę wspaniała.
Siedzę i oglądam i wpatruję się w te wszystkie ozdóbki. Rewelacyjny model.
Arabów tak ze 3 razy więcej by się przydało i worki bardziej zróżnicowane kolorystycznie.
Świetny pomysł i rewelacyjna robota.
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 20:29 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ