[MOC] Gamma-X Cruiser

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Gamma-X Cruiser

#1 Post autor: spacelord »

Witam :)
Przedstawiam moją najnowszą konstrukcję classic-space: Gamma-X Cruiser:
Obrazek
Obrazek

Nawiązuje on trochę do mojego pierwszego zestawu classic-space 6891 (a przynajmniej kolorystycznie i niebieskim robocikiem ;) ).
Jest to cywilny statek transportowy. Ładunek mocuje się pod spodem w tylnej części. Ma aż 18 silników - co czyni go bardzo szybkim i mało awaryjnym statkiem :)

Zgłaszam go też na konkurs BTT (nawet bym się wyrobił na oryginalny termin, bo wszytko wczoraj już było gotowe ale czekałem do dziś - i niestety pogoda jest jak wczoraj: pada i pochmurno więc lepszych zdjęć i tak nie zrobię :/ - może później dorzucę ładnych zdjęć trochę...). Galerie na flickr założę niedługo.

Galeria BS (po upublicznieniu): TUTAJ
Zdjęcia (numerki od 01 do 23): TUTAJ
Zdjęcie główne duże: TUTAJ

Trochę wybranych zdjęć:
Statek i ładunek: TUTAJ
Ładunek: TUTAJ
Z góry: TUTAJ
Z boku: TUTAJ
Z przodu: TUTAJ
Z ukosa: TUTAJ

Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 23:40 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

No chłopie, gdzieś Ty był tyle czasu? Konstrukcja jak każda z Twoich poprzednich czyli bardzo wysoki poziom i super klimat CS :). Dodać znaczek Lego i nikt się nie skuma, że to MOC, a nie zestaw firmowy ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

No ostatnio mało czasu miałem - ale za to jaka frajda po takiej przerwie przed klockami siąść :) - szybko i sprawnie budowa szła - aż się zdziwiłem (pamiętając jak to czasami szło) - w jakim szybkim czasie uzyskałem efekt który mi się podoba...
A teraz mam ochotę budować i budować (niestety czasu dalej nie za dużo :/ ) ;)

A co do zdjęcia - to wypatrzyłem błąd - i trzeba będzie poprawić, bo nie wymazałem całego tła i widać nawet... eh

dzięki za komentarz :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Podoba mi sie ogólna sylwetka statku :) Już któryś raz w fajny sposób wykorzystałeś te cześć Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 21:55 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

crises

#5 Post autor: crises »

Zestaw-źródło darzę dużą sympatią. To jeden z moich ulubionych kosmolotów z dzieciństwa.
W Twoim modelu czuć ducha classic space i to się liczy najbardziej. Dobrze zestawiłeś kolory i czerwony z zielonym wcale się nie gryzą. Pomyślałbym nad zamaskowaniem zawiasów, które trzymają szybę, bo właściwie to one jedyne wyglądają jak klocki, a nie część kosmicznego pojazdu.
Pilot musi mieć dobry skafander, bo kabinę ma dość przewiewną, ale to w zasadzie detal.
Ładnie obrabiasz zdjęcia. Bardzo podoba mi się podłoże z cieniami.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo zacny model, już na spotkaniu nieźle się prezentował, a po dopracowaniu jest naprawdę bardzo fajny. Szczególnie podoba mi się kolorystyka, taka jak we wczesnym Space, oraz to że nie zastosowałeś dużej ilości nowych części a i tak konstrukcja prezentuje się znakomicie :)

Havoc

#7 Post autor: Havoc »


spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Bobofrutx pisze:Już któryś raz w fajny sposób wykorzystałeś te cześć ...
Bo bardzo lubię tę część - strasznie mi się podoba ;P
crises pisze:Pomyślałbym nad zamaskowaniem zawiasów, które trzymają szybę, bo właściwie to one jedyne wyglądają jak klocki, a nie część kosmicznego pojazdu.
To już przy następnym modelu będę myślał o maskowaniu; tego pewnie już nie będę ruszał... ale jak budowałem to mi się takie zawiasy wystające podobały...
crises pisze:Pilot musi mieć dobry skafander, bo kabinę ma dość przewiewną, ale to w zasadzie detal.
Eh... to już drugi raz ktoś mi takie rzeczy wypomina... ale mi to w ogóle nie przeszkadza - poza tym zabudowa kabiny często prowadzi do masywniejszego wyglądu i czasami trzeba by się pewnie trochę nakombinować żeby ładnie wyszło...
crises pisze:Ładnie obrabiasz zdjęcia.
Dziękuję :) Idzie mi coraz lepiej - mam nadzieję że następnym razem jeszcze lepiej mi to wyjdzie :)
Legate Scimitar pisze:Bardzo zacny model...
Szczególnie podoba mi się kolorystyka...
Dzięki :) Kolorystyka moja ulubiona (jeszcze są dwie inne które wyjątkowo lubię...) - a więc takiej kolorystyki będzie jeszcze sporo u mnie ;)
Havoc pisze:No i mamy na allegro pierwowzór:
To ciekawe za ile pójdzie... Pudełko to rzadkość więc pewnie wysoko :/

Dzięki za komentarze :)

crises

#9 Post autor: crises »

spacelord pisze:Havoc napisał/a:
No i mamy na allegro pierwowzór:

To ciekawe za ile pójdzie... Pudełko to rzadkość więc pewnie wysoko :/
Rzadkość powiadasz. To muszę poszukać w piwnicy, bo zdaje się, że się uchowało moje.
spacelord pisze:crises napisał/a:
Pilot musi mieć dobry skafander, bo kabinę ma dość przewiewną, ale to w zasadzie detal.

Eh... to już drugi raz ktoś mi takie rzeczy wypomina... ale mi to w ogóle nie przeszkadza - poza tym zabudowa kabiny często prowadzi do masywniejszego wyglądu i czasami trzeba by się pewnie trochę nakombinować żeby ładnie wyszło...
Mógłbym o sobie powiedzieć, że przyganiał kocioł garnkowi, bo moje kabiny też są przewiewne, ale zawsze sobie tłumaczę, że tam jakaś atmosfera jest i ludzikowi nie przeszkadza. Z resztą to LEGO i tutaj wszystko jest możliwe.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Pojazd zdecydowanie przywodzi na myśl stare, klasyczne zestawy "Space".
Bryła statku bardzo ciekawa, całość świetna konstrukcyjnie - niby chaotyczna, a jednak całkiem przyjemna dla oka.
Kolorystyka to też klasyka - u mnie pierwsze skojarzenie to Space Police II.
Co do niebieskiego robota i jego gadżetów, to chyba są tu zbędne...

Pozdrawiam (:

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

crises pisze:To muszę poszukać w piwnicy, bo zdaje się, że się uchowało moje.
Szczęściarz! :) Moje zaginęło i nawet nie pamiętam dokładnie jak :/
Hezar pisze:Co do niebieskiego robota i jego gadżetów, to chyba są tu zbędne...
Możliwe... Ale od początku statek był budowany na konkurs więc ładunek od zawsze był w planie... a robocik - faktycznie może być uznany nadmiarowy ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

No i musze przyznac, ze mi sie podoba toto, chociaz mogloby miec PFy ;]
Tylko cos malo tych silnikow tam :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

Kubrick pisze:chociaz mogloby miec PFy ;]
Spłoniesz w ogniach piekielnych za tę słowną profanację :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#14 Post autor: spacelord »

Kubrick pisze:No i musze przyznac, ze mi sie podoba toto, chociaz mogloby miec PFy ;]
Miło słyszeć od trialowca :) A na PF-y też przyjdzie czas (tylko coś wolno nadchodzi... :/ )
Kubrick pisze:Tylko cos malo tych silnikow tam :P
No mało - mogłem dodać jeszcze... miało być 22 - ale za dużo mi się wydawało... następnym razem jak będę chciał się przypodobać trialowcom to zbuduję kosmiczny silnik na kołach - powinno styknąć ;)
Havoc pisze:
Kubrick pisze:chociaz mogloby miec PFy ;]
Spłoniesz w ogniach piekielnych za tę słowną profanację :D
To trialowiec - trzeba mu wybaczyć ;) - Oni świata poza PF-ami nie widzą... :D

Ci co byli na krakowskiej integracji to wiedzą - z trialowcami nie ma żartów - to prawdziwi maniacy - ale o tym jak to trialowcy początkowo przejęli kontrolę nad integracją i zorganizowali tzw "godzinę z mostami pod schodami" to w odpowiednim wątku się znajdzie... ;P

Dzięki za komentarze :)

ODPOWIEDZ