[MOC] Klockowa masakra piłą łańcuchową

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Klockowa masakra piłą łańcuchową

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 58s / szer. 16s / wys. 21s
Waga: 615g
Napęd: PF Medium z przełożeniem 1:1.7
Zasilanie: bateria Lego

Chodziło to za mną już od dawna, ale dopiero ostatnio przyszło mi do głowy jak osadzić zębatkę na czubku ostrza - i voilla!

Obrazek

Ostrze to po prostu ścianka z szarych studów gruba na studa. Na jej końcu mamy zębatkę z40, która pozornie nie trzyma się na niczym. W rzeczywistości z ostrzem łączą ją dwie luźne z8 na których może się obracać, a dociska ją do nich łańcuch. Tak więc całość trzyma się zasadniczo na odpowiednio napiętym łańcuchu.
Bebechy piły to PF Medium podpięty bezpośrednio do baterii. Bateria jest włączana i wyłączana za pomocą cyngla w tylnym uchwycie piły. Niestety, o ile w prawdziwych piłach trzeba trzymać cyngiel żeby piłować, tutaj jedno jego pociągnięcie włącza piłę, następne ją wyłącza - taka specyfika włącznika na baterii.
Dzięki baterii możliwa jest również 7-poziomowa regulacja prędkości łańcucha w obie strony. Służy do tego dolne szare pokrętło z boku piły (górne jest dla picu).

Obrazek

Całość jest luźno wzorowana na standardowych Husqvarnach i budowana na oko. Nie chciało mi się robić orgii detali, ale starałem się o coś proporcjonalnego i gładkiego. Ot, taki nieplanowany spontaniczny MOC.
PS. Tak, schemat kolorów bezczelnie zerżnąłem z ładowarki Longera :)

Galeria

Przykładowe fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4AQEwofiBVU[/youtube]

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Szalony geniusz :) Super model (jak na technic oczywiście :D) aczkolwiek zdjęcia i Twoje ruchy z piłą na filmiku są...hmm, niepokojące.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Bomba :D Ostrze wydaje się trochę za wąskie ale w sumie na zombie jest idealna ;) Doskonała zabawka na zbliżające się halloween.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Nie spodziewałem się czegoś takiego spotkać na Forum. Moje uznanie za pomysł, wykonanie i oprawę graficzną.
Kilka drobnych uwag:
To co nazywasz ostrzem nazywa się prowadnicą.
Zębatka na końcu prowadnicy jest niewidoczna, schowana między dwiema blachami, ale nie wiem czy można to zrobić inaczej. Nie będę sprawdzał.
Ten czarny pałąk za który trzymałeś nie służy do trzymania. Jest to dźwignia bezpieczeństwa blokująca łańcuch gdy piła odbije.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Czy to sok wiśniowy?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

No widzisz zgrredku, tak to jest jak laik coś buduje :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Myślałem że będzie tak jak w filmie... :P
Pozdrawiam,
Maciej

STING

#8 Post autor: STING »

Kapitalna sprawa teraz tylko opublikować instrukcję i każdy w domu będzię takie cudenko posiadał:)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#9 Post autor: Piterko »

A potem się w "Uwadze" reportaż ukaże, że dorośli miłośnicy lego namawiają słynnego Duńskiego potentata klockowego do produkcji narzędzi mordu i zbrodni xD

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Fajna rzecz :) mógłbyś jeszcze zrobić tak jak w orginale, że odbicie tego hamulca zatrzymywało by ostrzę, po prostu podlaczyć to do switcha :) a czerwone plamy na korpusie mogłeś zrobić z czerwonych klocków. Gratuluje pomysłu.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Czad! :D można by tym kogoś nastraszyć ;P Wygląda super.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#12 Post autor: DonArkada2 »

Racja, wygląda super. I jak rozumiem jest to spontan, bo jak na Ciebie to strasznie ubogo. Ani mechanicznej regulacji prędkości, ani "rozrusznika" za który się ciągnie żeby odpalić. Ale i tak jak to wystawisz na MOC miesiąca masz w 99% mój głos.
P.S.
Regulację prędkości mogłeś zrobić na skrzyni biegów. Albo nawet do baterii do tego pokrętełka przez przekładnie przyśpieszającą podpiąć gaz.

Ale i tak mistrzostwo.
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

rh

#13 Post autor: rh »

No trzymanie pilarki za hamulec to dość ciekawe rozwiązanie :D z deka .. masochistyczne ... a najgorzej jest, jak się zapomni o jego istnieniu i potem myśli czemu nie działa ....

A tak poza tym ... w końcu coś naprawdę ciekawego w Twoim wykonaniu ;) jak to powyżej napisał misiek faktycznie, mógłbyś zrobić hamulec funkcjonalny ... i tak, że gdy się go przestawi, to nie ma możliwości uruchomienia pilarki w ogóle ...
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 22:47 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Rock'n roll. Oprocz tego ze Sariel trzyma pile nie tam gdzie trzeba to mailem nadzieje ze choc chomika albo kota nia pogoni...

Pozatym normalny soundtrack by sie przydal, nie znowu twoje szarpidruty...

http://www.youtube.com/watch?v=OQdzrcEw8us
Ostatnio zmieniony 2009-10-12, 08:59 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#15 Post autor: LvR »

Misterzumbi pisze:.... Sariel trzyma pile nie tam gdzie trzeba...
Nie każdy ma w realu coś takiego więc nie musi wiedzieć gdzie się trzyma, grunt to b.dobre wykonanie :)
2 lata, 2 miechy i oddadzą...

ODPOWIEDZ