Zawody szybkich samochodów uzdolnionych terenowo :P

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

Zawody szybkich samochodów uzdolnionych terenowo :P

#1 Post autor: FastER »

Hmm, a może jesteście zainteresowani wyścigami Monster Trucków? Albo taki Legowy Monster Dżem? :P
Bo właśnie tworzę takowego z bezpośrednim napędem z XLa na tył, i to bardzo sprawnie, szybko jeździ i potrafi pod fajne przeszkody podjechać :)

[ Komentarz dodany przez: Kubrick: 2009-06-01, 21:44 ]
Temat wydzielony z http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8910&sid=7ed7e1250a24b87da61a91986422a82b
Ostatnio zmieniony 2009-06-17, 20:00 przez FastER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

FastER pisze:Hmm, a może jesteście zainteresowani wyścigami Monster Trucków? Albo taki Legowy Monster Dżem?
Faster, nie nerwowo, na wszystko przyjdzie czas:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3905432 :P
Ostatnio zmieniony 2009-06-01, 18:14 przez mienso123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#3 Post autor: FastER »

mienso123, osz Ty! Te same koła, rozmiar zabudowy podobny :P Jakie masz przełożenie? Bo ja wahałem się czy ma być szybki czy mocny, i dałem 1:1 :P
No i 4x4 czy tak jak u mnie na jedną oś?
Jaka zawieszka? :P

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

Otóż tak: Zawieszenie takie jak ma tt w unimogu, przełożenie 1:3, dwa xl, napęd 4x4. Jest mocny jak cholera, ma światła, kabinę z bricków, ale dzięki temu, że będę miał w najbliższym czasie większe koła, pozmieniam kilka rzeczy takich jak te popularne 94.8 i w zawieszeniu postaram się zrobić mosty pływające, co by to tak fajnie ładnie i zgrabnie wyglądało ;)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#5 Post autor: FastER »

No to Ty robisz bardziej trialową wersję :P Ja lightową, myślałem bardziej o wyścigach, i nawet zastanawiałem się czy to przełożenie bezpośrednie z XLa nie zamienić na jakieś jeszcze bardziej korzystne dla prędkości :) Dziś będę kombinował z obejmą Sariela na dyfer i właśnie na szybkości. Bo nie chcę kolejnego terenowego MOCa, wygląd monster trucka będzie przykrywką dla wyścigówki z krwi i kości. :P
Ja zawieszkę mam z przodu niezależne a z tyłu oś wleczona amortyzowana (? tak się to nazywa?). Efekt spadania z większych wysokości- bajeczny.
Pozdrawiam.

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#6 Post autor: Antek »

ja też zaczynam swojego monstera :)
projekt chodził mi po głowie już od dawna, jak na razie na kołach i częściach 8880 :( bo nie mam nic lepszego,za to góra będzie od tow trucka, czyli strasznie lekka liftarmowa konstrukcja :)

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

Może i szybkie ładnie śmigają, ale za to mocy mają niewiele. Myślałem nawet nad tym żeby właśnie zamiast trialówką, jeździć moim truckiem w zawodach. przelicznik będzie niekorzystny, nie będe startował w klasyfikacji, ale na pewno prześcignę każdego i przejadę każdą przeszkodę :)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#8 Post autor: FastER »

A u mnie jest problem. Bo tak- obejma Sariela na nowy dyferencjał się nie sprawdza bo strzela przy ruszaniu i ,,na wstecznym'' (!), a dyferek musi być przecież w wyścigówce.
Teraz kombinowałem ze starym dyfrem most jakiś tylni zrobić, ale wyszło to wszystko za duże.
Nie wiem czy nie pójdę bardziej Twoim tokiem, nie wezmę mostów od LIAZa i na tym Monstera zrobię... Kwestia do przemyślenia. Wiem tylko, że kolejny MOC tak szybko się nie pojawi jak poprzednie. No chyba, że doznam jakiegoś olśnienia przy klockach (bywa). :P
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Chłopaki, łyk inspiracji z Czech. Zobaczcie ujęcia jak buggy mknie przez trawę w 1:20, coś pięknego.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c-jqGc83ZBQ[/youtube]

Kurdę, jak obejrzę to jeszcze kilka razy, zacznie mi się podobać bardziej niż TrTr.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 08:19 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Szkoda tylko że jest na smyczy..... ;>

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#11 Post autor: Mistrz Podziemi »

Sariel pisze:Kurdę, jak obejrzę to jeszcze kilka razy, zacznie mi się podobać bardziej niż TrTr.
Mówiąc szczerze, to mnie już się podoba bardziej. Mam obecnie sporo części wolne, bo prace nie posuwają się do przodu w oczekiwaniu na nową dostawę - chyba zbuduję sobie coś na kołach 8880 (niestety to są moje największe).
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

Sariel pisze: Kurdę, jak obejrzę to jeszcze kilka razy, zacznie mi się podobać bardziej niż TrTr.
No bo to JEST LEPSZE niż ten cały Trytyty :D
Jak już macie tracić czas, pieniądze i zdrowie na te zębatki to zróbcie coś szybkiego i dynamicznego, a nie półgodzinna jazda po desce :)
Mam nadzieję, że nikt się nie obraził :)

szczudel

#13 Post autor: szczudel »

2 pytania pewnie do Sariela ale za każdą odpowiedź będę wdzięczny.
a) Dlaczego tam tylko jeden kolo ma to śmigające na pilocie z PF? to jest stary film czy.. [przechodzimy do pytania nr 2]
b) Pilot IR sprawia problemy sterując w słoneczny dzień?

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#14 Post autor: Lomero »

Tak, zasięg IR w słońcu jest minimalny, najwyżej pół metra.
Lomero

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

szczudel pisze:b) Pilot IR sprawia problemy sterując w słoneczny dzień?
Sterowanie w słońcu pilotem IR sprowadza się do trzymana pilota 15cm od wieży IR...

Dlatego wcale nie dziwię się im że mają pojazdy na smyczy :)

ODPOWIEDZ