[MOC] Bramowiec dmaca - reaktywacja

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#31 Post autor: shaggie »

dmac pisze:A przy okazji - doceńcie mnie proszę; liczenie pinów i bushów o 1 nad ranem nie jest łatwe - zdobyłem bezcennš (???) informację: model składał się z 2182 elementów.
Uch... muszę przyznać, że Cię nie doceniłem. Na oko obstawiałem 1000-1500... Gratuluję też wytrwałoœci w liczeniu - podczas rozbiórki Mountain Pass próbowałem policzyć elementy, ale odechciało mi się przy 600... :)
shaggie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

shaggie pisze: Uch... muszę przyznać, że Cię nie doceniłem. Na oko obstawiałem 1000-1500...
Eee, bo w Technicu rachunek fałszujš wszystkie te drobiazgi - piny, bushe, connectory. Ale ja sam spodziewałem się, że wyjdzie coœ koło 1500 elementów :)

A teraz, mam nadzieję, nastšpi reaktywacja małej koparki gšsienicowej. I jedno jest pewne: będzie przy niej mniej liczenia.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#33 Post autor: shaggie »

dmac pisze:A teraz, mam nadzieję, nastšpi reaktywacja małej koparki gšsienicowej. I jedno jest pewne: będzie przy niej mniej liczenia.
O - bardzo jestem ciekawy, jak sobie poradzisz, bo niedawno próbowałem - bez powodzenia - swych sił w tym temacie. Czy koparka będzie miała obrotowš nadbudowę?
shaggie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#34 Post autor: dmac »

shaggie pisze: O - bardzo jestem ciekawy, jak sobie poradzisz, bo niedawno próbowałem - bez powodzenia - swych sił w tym temacie. Czy koparka będzie miała obrotowš nadbudowę?
Podwozie prezentowałem już dawno temu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=124588
Dlatego piszę o reaktywacji. W podwoziu, prócz dwóch silników napędowych, jest i trzeci (micromotor), obracajšcy wieżš. Pamiętam wštpliwoœci fachowców, co do jego siły, więc wcišż się zastanawiam, jak go zastšpić większym silnikiem...
Plan jest taki, że koparka będzie jeŸdzić i obracać wieżš "na kabel", zaœ w wieży będzie automatyczny kompresor i przełšczniki do poruszania ramieniem. Może nie jest to najlepsze rozwišzanie jeœli chodzi o "bawialnoœć", ale nie jestem Jennifer, żeby montować napęd podwozia w wieży w celu uzyskania "większego realizmu"... Chcę, żeby wieża obracała się o 360 stopni i więcej, bez żadnych ograniczeń kablami czy rurkami pneumatycznymi. Nie mam małego sterownika radiowego, który mógłbym umieœcić w wieży. Ergo - muszę zawrzeć kompromis z Legowš materiš :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

Re: Bramowiec dmaca - reaktywacja

#35 Post autor: benny80 »

dmac pisze:Nie wiem, czy mój poprzedni temat się przeterminował, czy coœ się dzieje z Forum....
Nie przeterminował, ale jeœli o mnie chodzi to wybacz, że nie skomentowalem (tylko na priv jeœli dobrze pamiętam) ale jakoœ nie mogłem tu (na Forum - przyp. tlum.) dotrzeć.
W każdym razie pamiętam że nie było się czego czepiać :D .. poza przeważaniem kontenera, ale wielkoœć jakš jest masa/ciężar niezmiernie trudno zeskalować, więc czuj się rozgrzeszony :-D
Btw. - bardzo ładny HDS na pokładzie i całoœciowe wykonanie wizualne 8)
dmac pisze:(..)Pamiętam wštpliwoœci fachowców, co do jego siły, więc wcišż się zastanawiam, jak go zastšpić większym silnikiem...
A co do koparki, to nie chodziło mi - jeœli o mnie chodzi - o siłę, tylko o prędkoœć obrotu wieży - w koparkach jest relatywnie szybsza niż np. w dŸwigach. Ale jak napisałeœ - kombinuj, a zobaczymy co Ci wyjdzie.. :lol:

ps. moja jeszcze stoi w caloœci, więc pojedynek / porównanie aktualne jak skończysz.. :P

Pozdrawiam! B. :faja:

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#36 Post autor: TT »

Ja Cię Dmac przepraszm, że nie na temat...

Witam Cię Benny!
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#37 Post autor: dmac »

Skoro już mój bramowiec trafił na pierwszš stronę serwisu, postanowiłem uzupełnić galerię o 3 filmy. Znowu sš duże, choć krótkie. Kto chce, niech œcišga, kiedy upubliczniš galerię (pewnie po południu). Dodałem też film do galerii podnoœnika widłowego. Ogólny adres moich galerii:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=dmac
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#38 Post autor: TT »

No, no! Ładnie!
Bardzo mobilna maszyna. Tylko szkoda, że ludzie muszš zamiatać jak kontener już zostanie załadowany na trucka - katapulta:)


ps. czym robisz video, że masz nawet głos?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#39 Post autor: dmac »

TT pisze:
ps. czym robisz video, że masz nawet głos?
Aparatem (HP 850). Nagrywanie głosu to mały pikuœ, ale ma innš ciekawostkę: pozwala na pracę zoomu podczas nagrywania filmu - i tu wyjaœnia się, dlaczego inni producenci nie dajš tej możliwoœci. Silniczek poruszajšcy obiektywem zagłusza wszystko inne :) W nowszych aparatach można spotkać superciche silniczki... ale nie w tym :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#40 Post autor: TT »

Przedstawiłem się na LOWLUGu.

Podoba im się Twój szyberdach :wink:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1378197

cool detail....
always wanted to have a airpresured sunroof Cool
http://www.lowlug.nl/forum/viewtopic.php?t=2608
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#41 Post autor: dmac »

TT pisze:Przedstawiłem się na LOWLUGu.

Podoba im się Twój szyberdach :wink:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1378197

cool detail....
always wanted to have a airpresured sunroof Cool
http://www.lowlug.nl/forum/viewtopic.php?t=2608

To miło, zwłaszcza, że jego powstanie było absolutnym przypadkiem :)

A między nami mówiąc, przyłóż się TT bardziej do angielskiego; matura za pasem :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Blaszy

#42 Post autor: Blaszy »

@TT Jak Ci się udało tam zarejestrować? Ja tam nawet nie rozumiem 1/100 co oni mówią.
I drobna uwaga: W angielskim nie ma chyba takiego zwrotu jak "nie umiem twojego/waszego języka" ? Więc nie: I don't can your launguages. Tylko I can't speak in your language. ( Pewnie poprawiam i robię przy okazji 120 błędów :P )
cool detail....
always wanted to have a airpresured sunroof Obrazek
Czyżbym wyczuwał nutkę ironii?
Ale i tak ten dach jest cool :p

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#43 Post autor: TT »

dmac pisze:
TT pisze:Przedstawiłem się na LOWLUGu.

Podoba im się Twój szyberdach :wink:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1378197

cool detail....
always wanted to have a airpresured sunroof Cool
http://www.lowlug.nl/forum/viewtopic.php?t=2608

To miło, zwłaszcza, że jego powstanie było absolutnym przypadkiem :)

A między nami mówiąc, przyłóż się TT bardziej do angielskiego; matura za pasem :)


To jeszcze 2 lata :roll: :| Moja nauczycielka mówi, że jestem komunikatywny.
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ