[MOC] Tajemniczy zamek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#16 Post autor: spacelord »

No i koniec z żartobliwymi tekstami typu 'zbuduj zamek na PF-ach...' w rozmowach PF-owcy - castlowcy... Teraz trzeba będzie coś innego wymyślić ;)

W pracy tylko zerknąłem na zdjęcie bez czytania i klikania - i zastanawiałem się co to tajemniczego w tym zamku jest - teraz wiadomo :)

A sama praca bardzo fajna :)
I byłem pewien że filmik będzie zrobiony z klatek - (i podobnie jak Qworg) z jakimiś wysuwanymi nogami... eh... tym większe zaskoczenie - i efekt lepszy :)

crises

#17 Post autor: crises »

Za wszystkie słowa uznania dziękuję, a słowa potępienia przyjmuję bez mrugnięcia okiem. Wizjonerstwo tudzież pionierstwo nigdy nie było łatwym kawałkiem chleba ;-)

Najpierw podlinkuję kilka fotek, żeby w temacie było wszystko co przynależy do MOCa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz słów kilka o budowaniu. Kto do licha ciężkiego wymyślił, że te "techniczne" klocki mają być nieparzyste? No po prostu masakra. Chciałem w środku skorzystać z liftarmów (to chyba tak się nazywa) i za cholerę nie chciały mi się zgadzać ze zwykłymi brickami. Silnik i baterry box też są przesunięte na bok. Druga zagadka była przy przełożeniu małego silnika do obracania wieży. Dwie zębatki dały taki efekt, że król o mały włos nie pofrunął na orbitę, tak szybko się wszystko kręciło. Teraz jest tak, że z silnika wychodzi ośka i tylko ona napędza dużą zębatkę. Coś mi mówi, że to jednak nie tak się powinno robić...
Jednak ogólnie rzecz biorąc budowanie mechanizmów daje mi sporo uciechy, tym bardziej, że nie mam o nich bladego pojęcia i wszystko muszę wymyślać od podstaw.
kris kelvin pisze:Nie powinniśmy robić takich rzeczy. My starzy castlowcy :D
Stawmy czoła swoim lękom. Precz z uprzedzeniami. Ten zamek w formie statycznej nie prezentuje się najgorzej, więc można udawać, że nie ma PFów.
Flymbex pisze:Mógłbyś jednak podać jakieś "teoretyczne" podstawy napędu. Magia? Nieznana nam nauka?
Wzięli się chłopaki królewscy i wymyślili silnik, a co tam się będą rozdrabniać.
zgrredek pisze:Ma zawieszenie?
W pewnym sensie tak. Jak dobrze obwiązać sznurkiem i zawiesić na haczyku, to ma całkiem solidne zawieszenie.
M_longer pisze:Ta od dawna oczekiwana hybryda ma kilka wad:
Nikt nie jest doskonały.
Hippotam pisze:Następna wersja powinna miec przedni i tylni most. Zwodzony.
Myślałem, żeby zrobić mosty, ale wybór padł na obrotową wieżę.
Emilus pisze:Następny zrób w wersji 8x8 czyli 8 wieżowej wersji trialowej
Przy mojej technice budowania, gdyby to była trialówka, to w jednym kawałku nie wytrzymała by nawet do słowa start, nie mówiąc o pokonywaniu jakichkolwiek większych przeszkód.
Kubrick pisze:Ze wzgledu na maly przeswit, proponuje zamontowanie zawiasu air ride:
Królowi jakiś złoty budzik trzeba by jeszcze u szyi zawiesić.

Dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

spacelord pisze:No i koniec z żartobliwymi tekstami typu 'zbuduj zamek na PF-ach...' w rozmowach PF-owcy - castlowcy... Teraz trzeba będzie coś innego wymyślić ;)
Ale wyszlo na nasze: Castlowcy ulegli pierwsi ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

Kubrick pisze:Castlowcy ulegli pierwsi ;)
A kuku: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=114550#114550

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#20 Post autor: Bobofrutx »

Ale bania!! :D Szkoda że nie skręca ;P muzyczka w filmiku tez wymiata.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

Tak po namyśle: Można prosić o zdjęcia mechanizmów (lub najlepiej render z MLCada)?

:D

crises

#22 Post autor: crises »

M_longer pisze:Tak po namyśle: Można prosić o zdjęcia mechanizmów (lub najlepiej render z MLCada)?
Nie wierzę, że nie potrafisz sobie tego wyobrazić. Tam się nic ciekawego w środku nie dzieje. Ewentualne zdjęcia będą możliwe jedynie podczas rozbiórki.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#23 Post autor: caro »

Czyżby odwieczny spór powoli wygasa ? :P
Świetna koncepcja :D Gdyby nie filmik to nie domyśliłbym się, że to jeździ :D
Zwiększ prześwit i śmigaj na TrTr ; )
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#24 Post autor: Kubrick »

Hippotam, ale Koval nie budowal jeszcze chyba trialowki o ile pamietam :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ