[MOC] VW Bulli

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] VW Bulli

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Po wybudowaniu zespołu, doszedłem do wniosku, że zrobię jeszcze jakiegoś dostawczaka, aby moje ludziki miały czym dojeżdżać na koncerty. Początkowo miało być to jakieś stare amerykańskie combi, jednakże mój kolega Paweł powiedział, że to nie jest dobry pomysł i pokazał mi zdjęcia Bullika. Jako że powstało już wiele dobrych wersji tego samochodu, odparłem, że nie ma sensu. Po jakimś czasie, mama również zaproponowała mi, żebym zbudował ogórka. Następnego dnia, jakoś tak z nudów zacząłem go budować i tak o to powstał mój najnowszy model, który prezentuje się tak:

Obrazek

Mnie się podoba, tak więc mam nadzieje że Wam również przypadnie do gustu.

Jak już Rh zauważył, kółka są za małe co jest największym minusem tego modelu, jednakże nie wiem, jakie inne pasowałyby lepiej.

Galeria BS

Pojedyncze zdjęcia:
http://www.brickshelf.com/gallery/pitre ... ulli/1.jpg (1-10)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#2 Post autor: Atros »

Świetny model. Od razu widać o co biega, i ogólnie trzyma klimat.

Mi też chodził po głowie pomysł na ten model ale te okrągłości mnie straszyły. A tobie się udało dość prosto je odwzorować.
A koła wcale źle nie wyglądają, one miały takie małe kółeczka właśnie, no może minimalnie większe.

Tylko zastanawia mnie, czy to koło z przodu to koło zapasowe czy znaczek VW

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#3 Post autor: Filozof »

Jak już mówiłem jest przecudny!
A scenka z koncertu szczególnie do mnie przemawia ;)
Brakuje tylko wszystkim koncertowiczom powkładać w łapki białe kawałki flexów, aby imitowały skręty :)
Trzymasz poziom!

rh

#4 Post autor: rh »

Filozof pisze:Brakuje tylko wszystkim koncertowiczom powkładać w łapki białe kawałki flexów, aby imitowały skręty :)
A mi tam brakuje tego całego syfu, co się wala na scenie w czasie koncertów, wszelkie wzmacniacze, kilometry kabli, efektów, odsłuchów itd itp. No i te głośniczki jakieś przykurcze ;D

A sam bulik mi się bardzo podoba. Ale kółeczka za małe ;p ale to już sam napisałeś moje słowa ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Atr pisze:Tylko zastanawia mnie, czy to koło z przodu to koło zapasowe czy znaczek VW
Koło! Pierwsze VW tak miały. Fajny model, rzeczywiście te kółka minimalnie za małe. A gdyby tak owinąć te oponki jeszcze gumką? Podoba mi się wykorzystanie tych półokrągłych płytek na charakterystyczną maskę. Nawet ze studami wygląda to lepiej niż łatanina z kwadratowych tilesów. Zrób jeszcze z budą osobową dla kapeli.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Bardzo fajny model :)
No i kapela oczywiście też :D
To były bardzo fajne samochody.
Najpierw miały być na płycie podłogowej Garbusa, ale niestety okazała się za słaba.
W T1 najsłabszy silnik mial 25 KM :D natomiast najmocniejszy też nie był lepszy ponieważ jednostka była wyposażona w silnik 1.6 47 KM : )
Wracając do twojego vw to naprawde dobra robota.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Fajny, od razu da się rozpoznać.
Ale nie podoba mi się oklejona słupkami kabina. Za dużo tych naklejek.
A po drugie nie widziałem nigdy w Polsce takiego w wersji pickup. Ale pewnie po prostu nie widziałem i tyle :)
He, buduję od paru dni Tarpana i mam w nim nadkola zrobione w identyczny sposób jak Ty tutaj :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-01, 11:10 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

glaz_pimpur pisze:Zrób jeszcze z budą osobową dla kapeli.
Zastanawiam się nad wersją Hot Rod. :)
V1 pisze:A po drugie nie widziałem nigdy w Polsce takiego w wersji pickup. Ale pewnie po prostu nie widziałem i tyle :)
Ja też nie widziałem u nas, ale wyśledziłem kilka na google. ;)
V1 pisze:He, buduję od paru dni Tarpana i mam w nim nadkola zrobione w identyczny sposób jak Ty tutaj :)
He he. Czekam na zdjęcia, bo zapowiada się ciekawie! :)


Dzięki za komentarze i pozdrawiam!

rh

#9 Post autor: rh »

Piotrek builder pisze:Zastanawiam się nad wersją Hot Rod. :)
Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie! Nie gwałć tego pięknego pojazdu wersją hot-rod! Jak to zrobisz, to mam nadzieję, że zamiast dobrego ducha renowacji, będziesz miał tylko złego ducha destrukcji, który nigdy nie wróci sił po libacji :>
Rób normalną wersję z zabudową, a nie jakieś coś czego nazwa nie potrafi mi przejść przez palce i klawisze ...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Rób normalną wersję z zabudową, a nie jakieś coś czego nazwa nie potrafi mi przejść przez palce i klawisze ...
Aj no dobra...
Najwyżej zrobię tylko dla siebie. :>

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Pst pst nie słuchaj rh, buduj hot rod-a :P

Fajny modelik, chociaż troszke mnie rażą za małe koła ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ